Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tamtym sezonie używałam na powłokę  cquarz hydro2, reload mi nie siadł słabe kroplelki, hydro używałam z względu bo to duże auto x5, teraz polozylem PNS i wzmoniclem BSD, co byś radził teraz Ceramic Spray czy Ceramic QD? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer Nie wiem, nie używam Quick Detailerów jako samodzielne zabezpieczenie. Na pewno nie zamula hydro bazowego produktu.

@krzysiek555  Raczej bym szedł w stronę QD. Zabezpieczenie i tak już leży solidne, więc sądzę że już należy celować bardziej w walory wizualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jako wspomaganie osuszania / drying aid ?

Mam pełno QDków, ale szukam typowo pod osuszanie. Pryśnij, przetrzyj, zapomnij. 

Na tę chwilę mega robotę robi Gyeon Ceramic Detailer, Opti Seal, i Bead Maker. No ale klasycznie, szukam czegoś jeszcze. 

Ma być szybko prosto, kładzione będzie na mokro, a na autach powłoki (UK 3.0, UK3.0 + SIC, Mohs Evo, Cancoat Evo).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako wspomaganie osuszania / drying aid ?
Mam pełno QDków, ale szukam typowo pod osuszanie. Pryśnij, przetrzyj, zapomnij. 
Na tę chwilę mega robotę robi Gyeon Ceramic Detailer, Opti Seal, i Bead Maker. No ale klasycznie, szukam czegoś jeszcze. 
Ma być szybko prosto, kładzione będzie na mokro, a na autach powłoki (UK 3.0, UK3.0 + SIC, Mohs Evo, Cancoat Evo).
 

Ja używam autograph sapphire i CCWG jako osuszacze i sprawdzają się rewelacyjnie - nie trzeba się przykładać, wystarczy rozmazać i ślicznie odparowują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Adrian89 napisał:


Ja używam autograph sapphire i CCWG jako osuszacze i sprawdzają się rewelacyjnie - nie trzeba się przykładać, wystarczy rozmazać i ślicznie odparowują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

CC WG muszę spróbować na mokro, póki co wyłącznie na sucho go używałem.

Autograph warty uwagi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC WG muszę spróbować na mokro, póki co wyłącznie na sucho go używałem.
Autograph warty uwagi ? 

Według mnie sapphire nawet bardzo warty uwagi, mega łatwa aplikacja i wizualnie dla mnie ma to coś a do tego długo siedzi. Nie jest to typowe QD pod względem trwałości - bliżej mu do naprawde dobrego QW ale łatwość aplikacji jak w QDeku. Troche gęsty i oryginalny atomizer troche nim smarka, ale nie przeszkadza to w niczym.
Watergolda na mokro też polecam, nic łatwiejszego chyba nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adrian89 napisał:


Według mnie sapphire nawet bardzo warty uwagi, mega łatwa aplikacja i wizualnie dla mnie ma to coś a do tego długo siedzi. Nie jest to typowe QD pod względem trwałości - bliżej mu do naprawde dobrego QW ale łatwość aplikacji jak w QDeku. Troche gęsty i oryginalny atomizer troche nim smarka, ale nie przeszkadza to w niczym.
Watergolda na mokro też polecam, nic łatwiejszego chyba nie ma emoji16.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Trwałość większego znaczenia nie ma, i tak pod spodem siedzi powłoka. Bardziej kwestia wspomagania osuszania, coś co pomoże ściągnąć resztki wody z lakieru, nie zostawiając przy tym mazów itp, a przy okazji da przyjemną śliskość, podbicie glossy. 

Co do CC WG powoli butelkę kończę ... ale starczy spokojnie na parę aplikacji jeszcze. Póki co kusi większa butelka Gyeona lub P&S Bead Maker jako galon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO Tenzi RLS , trwałość to od mycia do mycia , samooczyszczanie sztos , mocno śliski , hydro delikatnie podbije . Tylko śmierdzi nitrem , albo jakimś rozpuszczalnikiem. 

Artdeshine Graphene detailer - mocno śliski , usunie świeże osady wapienne , hydro lekko odświeża , zero mazów 

Artdeshine Bio Nano Pro - rewelacyjna śliskość , znacząco podbija hydro , samooczyszczanie bdb 

ADBL Ceramic QD- nie podbija chyba nic , jeżeli już to w niezauważalnym lub minimalnym stopniu. Ale wspomaga osuszanie bardzo dobrze 

Chociaż najczęściej sięgam po Gyeon QD , ten zwykły niebieski. Głównie podbija śliskość i ułatwia osuszanie , totalnie bezproblemowy produkt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strus napisał:

Mi jakoś Opti tyłka nie urwał. Lepiej osusza Hyper Seal ale absolutnie nie jest wart swojej ceny.

Mam hyper seal’a. Drugiej butelki nie kupię a Optiseala kupiłem już 2gie 236ml. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu zabawy z detailingiem sprawdziłem już trochę tych qdeków, i tych droższych, i tych tańszych, znanych, mniej znanych, z ceramiką bez ceramiki. I generalnie najlepszą robotę wizualną na moim srebrnym lakierze robi jeden z tańszych po przygotowaniu produktów: Carpro Ech20. Trwałości nie ma żadnej, kropelkowania może nie ma jakiegoś super, ale tak błyszczącego auta jak po nim to chyba nie miałem po żadnym specyfiku. 🙂 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ech2o to mam tak samo. 

Siadło w weekend na 2 różne lakiery. Granat i jasny.  Takie sie szkło zrobiło że aż po oczach biło. 

Szwagier na szybko żaluzje montował w domu bo mu peugeot światłem odbitym tak po oczach dawał 😄😉

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rrthc napisał:

Co do ech2o to mam tak samo. 

Siadło w weekend na 2 różne lakiery. Granat i jasny.  Takie sie szkło zrobiło że aż po oczach biło. 

Szwagier na szybko żaluzje montował w domu bo mu peugeot światłem odbitym tak po oczach dawał 😄😉

Jakie rozcieńczenie tego ech2o ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.