Jump to content

Moniak Lord Masło

Użytkownik
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Moniak Lord Masło last won the day on December 5 2020

Moniak Lord Masło had the most liked content!

Community Reputation

116 Genialna

About Moniak Lord Masło

Informacje

 • Imię
  Paweł
 • Lokalizacja
  Kraków, KCH
 • Województwo
  Małopolskie

Recent Profile Visitors

750 profile views
 1. Podaj przykłady jak możesz, bo widocznie wszystkiego nie znam. Nie chodzi mi o szampony z woskiem czy hydrofobowe tylko ceramiczne.
 2. Czego jankesi jeszcze nie wymyślą ceramic wash. Szczerze to robi wrażenie. To dopiero będzie rewolucja jak rynek to opatentuje Technologia nie przestaje zadziwiać fakt faktem widać że samochód zabezpieczony i taki sam efekt można by uzyskać np. boosterem ale już sam fakt że można uzyskać to z samego prewashu zaoszczędza dużo czasu. A jak wiadomo czas to pieniądz Mycie i zabezpieczenie w jednym kroku. I like it.
 3. Właśnie o to chodzi przy onr nie powstają żadne mazy i zacieki. Jednak wolę onr bo być może za bardzo już się do niego przyzwyczaiłem. Ale nie mówię że nie da się myć ech2o. Jak najbardziej jest spoko, warto sprawdzić jak najwięcej specyfików bo warto. Uważam że każdy powinien iść z duchem czasu i zapoznać się z metodą rinseless/waterless. Jak narazie myje po porządnym prewashu bo czuję się spokojniej ale przetestuje całkowite mycie tylko z oprysku z onr bez spłukiwania trzeba iść krok dalej
 4. Sprawdziłem dzisiaj pierwszy raz ech2o jako rinseless i mam wrażenie że pomimo dosyć dynamicznego mycia (całe auto ok. 15 minut) po osuszeniu miejscami porobiły się drobne waterspoty. Nie żałowałem materiału i raczej nie dopuszczam do zachnięcia. Też tak macie? Generalnie nie jest to problem bo qd załatwił sprawę i wszystko znikło ale mimo wszystko chyba zostanę przy onr bo oblepia syfem gąbke i ma trochę gorszy poślizg niż ech2o ale już tak się do niego przyzwyczaiłem że chyba kupię całą bańkę bo znam go na pamięć. Generalnie latem to każdy rinseless będzie szybko wysychał ale myślę że z ech2
 5. @Julkos teoretycznie to dało by się to przeciąć czemu nie zawsze można coś przy januszować tylko musiałbyś mieć na to jakieś odpowiednie opakowanie puszkę/pojemnik, no bo w czym to będziesz trzymał w siatce?
 6. W sumie nie jestem chemikiem wiec tu już nie będę się zagłębiał. Po mojemu to nie dajmy się zwariować sam dla siebie osobiście bym użył np. takiego perla zwłaszcza że można go rozcieńczyć nawet 1:1, chociaż napewno obcowanie z chemią to nic zdrowego. Tu już zostawiam kwestię kupującemu niech sam zadecyduje czy chce tak używać czy woli kupić dwa osobne produkty.
 7. Dlaczego nie? Wg. opisu producenta " Efekt przyciemnienia, satynowego połysku oraz ochrony przed promieniowaniem UV, brudem i wodą otrzymujemy podczas jednej prostej aplikacji. Dodatkowo podczas pracy unosi się bardzo intensywny i przyjemny zapach. " Czy nie spełnia waruknów dobrego dressingu do środka?
 8. @kaka17ab ten dział ma 240 stron. Choćbyś zaczął czytać tylko końcówkę to nic nie wybrałeś dla siebie ? Każdy jakoś zaczynał ale nie dość że kupują i opisują to musisz się tylko wysilić i przeczytać. Każdy pyta po 100x jaki do czarnego jaki do srebrnego jaki do srakiego od siebie dodam już na poważnie do srebrnego: najpierw użyj cleanera żeby dobrze oczyścić lakier, a reszte sobie poczytaj.
 9. Turtle już mi siedzi miesiąc w tych trudnych warunkach i katowany co tydzień innymi szpecyfikami i nie idzie tego niczym zabić. Zrzut wody i osuszanie sztos. Jak się skończy butla to chyba kupię ze 3 żeby mieć zapas myślę że za ten hajs totalnie bije na głowę sporo super sealantów.
 10. Zmień APC na kocha green stara i umyjesz tym felgi, silnik, środek i nawet szyby ( oczywiście w odpowiednim rozcieńczeniu bo to koncentrat). Ipy nie kupuj. Aktywna piana to wybieralbym między bilt hamber auto foam a cleantech Citrus foam. Adbl tire dressing jak i Carpro Perl nadadzą się do środka na plastiki jak i do silnika i na opony. Za zaoszczędzone pieniążki nie widzę żadnego ręcznika. Ani szmatek. Polecam do bieżącego osuszania capro dehydrate, work staff King/monster, fireball pin towel. Szmatki budżetowo k2 moli. Niewidzialną wycieraczkę wymień na ultracoat umbrella. Nie miałem lepszej
 11. Ogółem szukaj wosków naturalnych na lato (na carnaubie). Nattysa możesz spróbować nie kosztuje miliony a jest bezproblemowy myślę że spełni oczekiwania. Natomiast jeśli liczysz na trwałość dłuższą niż 3 tygodnie to raczej słabo. Z syntetyków może spróbuj testerek house od wax saphire/diamond. Jak Ci podejdzie to kupisz dużą puszkę.
 12. Spoko, wszystko wiem wiadomo że myjka rozcieńcza roztwór jak i piana nie domyje tak jak oprysk. Piana latem ma przygotować powierzchnie do mycia a nie umyć na gotowo. W tym problem że neutrali nie lubie a chce silny oprysk i w miarę satysfakcjonującą pianę (w sensie domywania bo konsystencja nie interesuje mnie). Bardziej myślę nad bh albo sg co tfr pod względem piany (z pa) bo że z oprysku będę zadowolony to wiem napewno.
 13. Pany , miał ktoś doczynienia z SG Citrus oilem tfr z pianownicy? interesuje mnie na ile poprawiło się domywanie piany względem starego Citrus Oila bo to była porażka. Pokończyły mi się piany chce kupić całą bańkę albo cleantecha Citrus foama albo SG CO tfr. W tym problem ze ct cf to jedna z moich ulubionych pian z pianownicy za to z oprysku strasznie szybko wysycha. Za to SG co (stara wersja bo taką miałem) była mistrzem oprysku za to z pianownicy to strata produktu. Zależy mi na pianie która będzie mocna z oprysku jak i z pianownicy dobrze domyje. Może bh auto foam dla odmiany?
 14. Ktoś się bawił z pianownicy? Pokończyły mi się piany i myślę żeby kupić bańkę 5l albo SG albo cleantecha. Ma ktoś porównanie z cleantechem z pianownicy? Bo dla mnie cleantech z oprysku strasznie szybko wysycha ale piana petarda z kolei SG oprysk działa cuda, zaś z pianownicy (starsza wersja) to była strata produktu. Chce coś i do pianowania i do oprysku. Podobno w nowej wersji poprawili pianowanie. Który z nich będzie bardziej uniwersalny i do oprysku i pianowania?
 15. Z ciekawości skąd wziąłeś samplerek atlantique jeśli to nie tajemnica ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.