Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś testował z forum Sonaxa Ceramic Quick Detailer? na YT sporo pozytywnych informacji i porównań...

W przeciwienstwie do BSD nadaje dobra śliskość lakierowni i w testach wytrzymuje do miesiaca, czyli powiedzmy od mycia do mycia raz na 2 tyygodnie idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wolny napisał:

Ktoś testował z forum Sonaxa Ceramic Quick Detailer?

W porównaniu do BSD rzeczywiście lakier nabiera śliskości. Moim zdaniem również CQD dodaje więcej połysku, niż BSD. Trwałości nie sprawdzałem - bawiłem się tym QD, aby wstępnie "poznać się" z nim. Teraz wchodzę w sezon kosmetyków z woskami naturalnymi - na ceramikę przyjdzie znowu czas jesienią.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Eidos71 napisał:

W porównaniu do BSD rzeczywiście lakier nabiera śliskości. Moim zdaniem również CQD dodaje więcej połysku, niż BSD. Trwałości nie sprawdzałem - bawiłem się tym QD, aby wstępnie "poznać się" z nim. Teraz wchodzę w sezon kosmetyków z woskami naturalnymi - na ceramikę przyjdzie znowu czas jesienią.

A co polecasz na wosk naturalny? Kłade na dniach HoW diamonda i zastanawiam sie jakie qd zakupić (bo w garażu resztki adbl QD.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 19:21, zeea napisał:

A co polecasz na wosk naturalny? Kłade na dniach HoW diamonda i zastanawiam sie jakie qd zakupić (bo w garażu resztki adbl QD.) 

Funky Witch Hipnotic Icon QD - na bazie carnauby, więc idealnie pasuje do wosków naturalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator mam pierwsze hinty. Wczoraj Focus pojechał do Warszawy postał parę godzin pod chmurką wrócił postał noc i cały dzień pod chmurką. Większość trasa ale był przejazd to i z powrotem po drodze gruntowej no i w dzień kurzy się ze względu na tą drogę. Rano też była kondensacja na dachu i masce.

Na fusso speed oraz pozostałej części auta równo sympatycznie delikatnie ale jednak przykurzone auto. Na luksury gloss jest zauważalnie brudniej.

Miałem problem żeby uchwycić to na foto więc musicie mi zaufać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
28 minutes ago, dragster said:

QW, który będzie chronił również przed UV.

@dragster Nie wiem czy to jest to czego szukasz, ale może 303 SPEED DETAILER? Ta marka jest znana z produktów z filtrami UV.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy CC Water Gold lub PIROUETTE ma filtry UV ?

CCWG ma absorbenty UV wg producenta, przy Fireball’u nie ma takiej informacji. Generalnie informacje bardzo łatwe do znalezienia w niecałą minutę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję QW, który będzie chronił również przed UV.
Czy możecie polecić coś z tych bardziej popularnych: ADBL SSW, Sonax BSD lub Ceramic, Manuf. Heisenberg, Deturner Ceramic, któryś z produktów CarPro lub inne?
Na pewno Opti ma w swojej ofercie takie coś (o ile Twoje pytanie nie jest inspirowane właśnie filmem na temat tego psikadła). W promocji tego produktu jest bardzo duży nacisk kładziony właśnie na tę cechę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka


  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 godzin temu, dragster napisał:

Panowie, poszukuję QW, który będzie chronił również przed UV.

 

To pytanie zalezy CI też na dłuotrwałości czy tylko ma byc ochrona UV? 

Z tego co pamietam rodzimy produkt Neoxal QD ma chyba filtr UV @NEOXAL EUROPE moze rozwiejesz wątpliwości? 

Ogólnie przelałem już tego produktu 500ml i aplikacja moze upierdliwa (chociaż już sie porawiła usuwając barwnik) ale ochrona plus jaki daje look to mistrzostwo świata ❤️ 
z tego co wiem to chyba jeszcze PB QW+ ma ochrone UV 🙂 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiego QW, żeby móc jednocześnie "objechać" lakier oraz przednie światła i przezroczystą atrapę pomiędzy światłami. W Civicu 8 "ufo" podstawowy czerwony lakier Milano Red to jeden z lakierów specjalnej troski, a przednie światła z ową atrapą mają tendencję do żółknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
10 godzin temu, Streat napisał:

To pytanie zalezy CI też na dłuotrwałości czy tylko ma byc ochrona UV? 

Z tego co pamietam rodzimy produkt Neoxal QD ma chyba filtr UV @NEOXAL EUROPE moze rozwiejesz wątpliwości? 

Ogólnie przelałem już tego produktu 500ml i aplikacja moze upierdliwa (chociaż już sie porawiła usuwając barwnik) ale ochrona plus jaki daje look to mistrzostwo świata ❤️ 
z tego co wiem to chyba jeszcze PB QW+ ma ochrone UV 🙂 

Tak ma filtr UV, i nie tylko. Zabezpiecza przed ptasim guano.  Polecam, Grzegorz z Neoxal-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Sonaxa BSD raczej bym określił jako "Liquid Sealant", niż Quick Detailer.

Te nowe z linii ceramic już zrobili "oddzielne warianty": Ceramic Spray Coating (02574000), i właśnie Ceramic Quick Detailer (02684000). Obydwa bazowane na technologii SiC

 

Ceramic Spray Coating (02574000) 750ml - Gęsty płyn (podobnie do BSD), zapach całkiem przyjemny - ciężko dokładnie określić, ale mi się kojarzy z jakimś ciastkiem z cynamonem. Aplikacja dziecinnie prosta - trzeba mocno chcieć narobić mazy. Trwałość - ocena subiektywna (w zależności od przygotowania powierzchni, warunków eksploatacji auta itp.) 1-3 miesięcy. Kropelkowanie bajka - dosłownie jak po porządnej powłoce, piękne równe kuleczki.

 

Ceramic Quick Detailer (02684000) 750ml - Rzadka ciecz, zapach przyjemny brzoskwiniowy. Prawdziwy QD - Psiknij, Przetrzyj, Zapomnij - Tutaj nie ma się co spodziewać trwałości liczonej tygodniami (bo w mojej ocenie QD nie jest od tego). Nie trzeba machać jak szalony żeby dotrzeć bez smug, nawet na ciemnych lakierach. Podbija szklistość bardzo dobrze.

 

Moim zdaniem są to najlepsze obecnie dostępne produkty (zarówno w kategorii Liquid Sealant / Quick Coating, jak i Quick Detailer). Żeby nie było: CarPro Reload / Elixir, Gyeon Ceramic Quick Detailer, Shiny Garage ICE Ceramic Quick Detailer, Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Spray Coating, Neoxal QD itp. wcale nie są mi obce, i nadal preferuję Sonaxa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.