Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

To dodam od siebie względem shiny garage icy

Ojciec ma szare polo umyłem mu je i na koniec wleciał icy.. Ziomek co robi u rodziców remont następnego dnia jak zobaczył polo to pytał ojca co z nim zrobił bo prezentuje się dużo lepiej 😉

Produkt dobry jeżeli amator zauważa różnice a dodam że polo ojca nigdy nie jest zapuszczone

Względem pozostałych właściwości potwierdzam zdanie przedmówców 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jagmar jest na rynku taki produkt który daje mocno oryginalny look. Trochę zamula metaliki, trochę "candy". Zawsze chciałem go zobaczyć na białym i ostatnio była okazja na gt86 ziomeczka, który jest mocno detailingowy. Latał jak dziecko wokół auta 🙂 do tego kosztuje grosze, nakłada się jak qd, jest bardzo śliski i siedzi dłużej niż połowa wosków. Turtle Wax ICE syntetyczny wosk hydrofobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukaso dla mnie produkt na swój sposób topowy. Wiele produktów jest podobnych dajmy na to gold i egg. Jakbym nie miał ega to by się nic nie stało. A turtle jest sobie inny , wyjątkowy. Ma swój zespół cech. Jak dla mnie to hit i każdy powinien go mieć. Siada różnie ale - coś się dzieje! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KUBA46 napisał:

Gdzie teraz są ci spece od "blind testu" i teoriach o tym, że ICY nic nie wnosi?

Testowałem SG ICY nie wiedząc, co to za QD (w ramach CCN) i stwierdziłem (jako - jak to nazwałeś "teoria"), że niewiele/nic nie wnosi i przypomina wodę. Nie polubiłem się z tym QDi to nie z powodu braku ponadprzeciętnej hydrofobowości, tylko z powodu tego, że na lakierze w stanie bdb- zabezpieczonym powłoką nie wniósł praktycznie nic. Więc nie chodzi o hydrofobowość, lub jej brak, tylko o ogół cech dodanych, jakie oferuje ten, lub inny QD. Poza tym każdy ma swój gust i swoje oczekiwania odnośnie danego produktu - skoro jesteśmy przy SG: jeden chwali Ich MD (m.in. ja), inny nie widzi w nim nic ciekawego. Tak samo jest z ICY i z innymi produktami tego i innych producentów, więc należy uszanować opinie innych 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 

5/5 głosów było że nie wnosi prawie nic. 

Produkt ukierunkowany na taflowanie z czego był filmik zrobiony na masce 50/50 gdzie zrzut wody był identyczny jak na masce niczym nie zabezpieczonej. 

4/5 osób stwierdziło że nie kupi pełnowartościowych pojemności że względu na efekt wizualny i "marne" hydro 😉 jeden głos był że kupi że względu na łatwość aplikacji. 

I nikt nie wiedział jaki brand więc dla mnie takie testy/recenzje są wiarygodne 😉

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jagmar jest na rynku taki produkt który daje mocno oryginalny look. Trochę zamula metaliki, trochę "candy". Zawsze chciałem go zobaczyć na białym i ostatnio była okazja na gt86 ziomeczka, który jest mocno detailingowy. Latał jak dziecko wokół auta do tego kosztuje grosze, nakłada się jak qd, jest bardzo śliski i siedzi dłużej niż połowa wosków. Turtle Wax ICE syntetyczny wosk hydrofobowy.

Po Teoich pochwałach kupiłem turtle ice i kurde nie mogę go zaaplikować na lakier fibra zarówno gruba jak i cienka nowa jak i praną przykleja się do lakieru i zwija się na kilku probowalem obecne używam do wnęk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie SG ICY to tak się składa, że kładłem go w sobotę i jakoś szału na mnie na początku nie zrobił (fakt był już wieczór bo auto do mycia czekało na chłodniejsze temperatury). Natomiast dzień później się mu przyjrzałem i tak: jest szkło ale mniejsze niż przy Heisenbergu, natomiast co zauważyłem to wyciąga ziarno. Ogólnie jest OK, drugi fajny QD ze stajni SG po MD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maciek-drummer napisał:

Domel, a kupiłeś już może Water Golda by porównać z nim i wyciągnąć wnioski? 😉

Nie stać go na taki luksusowy produkt 😂 woli 5l kolejnego szamponu 😄 

Sory @Domel 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel tu chyba musi zadziałać niewidzialna ręka rynku 🙂 Don Domel kupi 5l szamponu jak dostanie wg w zestawie. Sugerowałbym jeszcze premiera do kompletu bo sam nie wiem czy to mi w życiu potrzebne i wiem, że nie tylko ja 😄 

Nieśmiało wołam partnerów bo może jest szansa na zasponsorowanie testów. Chyba zgodzimy się, że w pewnym sensie WG jest punktem odniesienia i IMHO @Domel potrzebuje pilnie.

@CAR CRAZY @AutomotiveCare.pl @Bestseller.pl @Car-House Sklep @Detailer Center @Gloss Factory @Kaiser Detailing @mx_nowicki @ShiningCar @ANB Karol @Blyszczacajazda.pl @Czysta-Bryka.pl @Detailingstore.pl @integrale @MotoGo @MrCleaner

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Wspomóc zawsze można :-) tylko nie wiem czy  WG powinien być testowany i rozpatrywany jako QD. Jak dla mnie jego miejsce jest w spray wax-ach , a nie QD i z tamtymi produktami powinien być porównywany. Chociaż marketing poszedł w kierunku QD to moim zdaniem błędnie bo od 2-3 lat mocno zaciera się granica między QD a SW. Mało doświadczeni użytkownicy przeważnie kupując QD oczekują właściwości typowych dla QW ...

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY może kiedyś oba produkty pojawią się w Blind testach 😜

QD I SW sam osobiście już traktuje jako te same produkty. Trzeba się z tym pogodzić i człowiek przestaje się doszukiwać znaczących różnic a i wybór wtedy jest łatwiejszy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, analyzator napisał:

Nieśmiało wołam partnerów bo może jest szansa na zasponsorowanie testów. Chyba zgodzimy się, że w pewnym sensie WG jest punktem odniesienia i IMHO @Domel potrzebuje pilnie.

Nie dziękuję 😉 Nie potrzebuje sponsoringu 🙂 Ja planuje go kupić od kilku lat ale zawsze jakoś wylatuje z koszyka 😉 Zreflektuję się wkrótce może 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Eidos71 napisał:

na lakierze w stanie bdb- zabezpieczonym powłoką nie wniósł praktycznie nic

Jaki produkt typu QD wniesie coś (i co by to mogło być?) zauważalnego gołym okiem amatora do auta z lakierem w bardzo dobrym stanie zabezpieczonego powłoką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qukie napisał:

Jaki produkt typu QD wniesie coś (i co by to mogło być?) zauważalnego gołym okiem amatora do auta z lakierem w bardzo dobrym stanie zabezpieczonego powłoką?

W mojej opinii: Prostaff CC WG (podbija zauważalnie połysk); CP Elixir (podbija delikatnie połysk i delikatnie przyciemnia); Neoxal 1.61 Reload (swoisty QD dla powłok - widocznie i trwale przyciemnia lakier); ADS Graphene Detailer (wyraźnie podbija połysk). To przykład qd-ków, które miałem w użyciu przez ostatnie 3 dni ( wszystkie również poprawiają finalnie śliskość lakieru). Gdybym miał poszukać z posiadanych qd z dodatkiem (rzeczywistym, lub deklarowanym przez producenta) SiO2, napewno znalazłbym więcej qd, które (wg mnie) zapewnią więcej wartości dodanej, niż SG ICY, który (znowu wg mnie) posiada jedną przewagę nad ww produktami: stosunek cena/ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzątałem kąt z chemią i zwróciłem uwagę na barwę Heisenberga... Zapach taki sam jak był, ale z kolorem coś się wydarzyło20200801_152800.jpg.5d8bfcf2d517e409234ba9a17b8a2b50.jpg

Tak wyglądał na początku20200701_212120.jpg.2a3003e3dc23afad9ba10dd29e0f6a6d.jpg

Ktoś też tak miał? Wiadomo czy oprócz barwy właściwości produktu są zachowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, paki112 napisał:

Ktoś też tak miał? Wiadomo czy oprócz barwy właściwości produktu są zachowane?

 

Chłopaki z Manufaktury się tłumaczyli, że to od słońca ale właściwości produktu zostają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.