Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Marcin napisał:

No tak, tylko ciężko wybrać Quick Wax, który szybciutko bez problemu sie nakłada (np wyjeżdżając z myjni ), ma potem super look itp. A po za tym zaczyna topnieć już granica miedzy QD a Qucik WAX i wiele QD jest prawie jak Quick Waxy.

Ciężko kupić adbl ssw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marcin napisał:

w tamtym roku używałem ale nie podpasował mi.

A jaki powód niepodpasowania? To bardzo fajny qw. Można kłaść na mokry lakier, piękne krople, trwałość minimum miesiąc. Wygląd mocno szklisty. Jeśli ssw ci nie pasuje to chyba tylko CC WG zostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jego w tym roku używam 🙂 skoczył sie i tak sie zastanawiam co teraz - kolejna buteleczka CC WG czy jakis inny QD 🙂 np te soft.

U mnie adbl jakoś słabo dawał efekt woow i jakoś słabo sie trzymał, auto musiałem dokładniej myc (jakby brud bardziej przylegał), może cos zle robiłem. Jak używam teraz tego CC WG to auto super wygląda, i mniej sie brudzi, tzn, jakby brud nie przywierał nawet po jeździe w deszczu , wystarczy samą wodą pod cieśnieniem spłukać (nawet owady na zderzaku) i czysto i szybko jest suche po myciu. Niestety CC WG tez ma jeden minus  - przyciąga u mnie kurz mocno .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Marcin napisał:

 skoczył sie i tak sie zastanawiam co teraz

Ja mam podejście - nie ten to inny - tylko, że ja nie sprzedaje tego co mi nie podpasowuje - ale generalnie - dla Ciebie - kup coś, po testuj, nie pasuje ? wystawiaj na giełdę, kupujesz następny. Zabawa trwa. Nie przywiązuj się do produktu jakby to miał być płyn na całe życie auta. To nie dziecko, nie ta chemia to następna.

Ostatnio myślałem o tym, żeby sklepy stacjonarne miały kącik - używane, ale bez wysyłki - czyli odkupione od kogoś komu nie przypasował produkt - przyjeżdżasz na sklep i kupujesz "używany" taniej bo np pół butelki. Oczywiście nie wiem czy by się to opłacało sklepom, ale fajna opcja przy zakupach dokupić coś ekstra, bo pół butelki - taniej - do aktualnego koszyka.

 

 

 

 

 

 

 

Wracając do QDków.

Bawię się od dwóch dni Wowo's Show Stopper. Nic nie wiem o hydro, trwałości etc etc, ale zapach BOMBA, opary produktu łaskoczą nos aż chce się je wdychać jak z aparatu tlenowego.

Aplikacja: produkt tłusty, wystarczy kilka psików na MF lub linia, chwilowo przyciemnia lakier, widać jak ten tłuszcz pokrywa cały panel, bierzemy czystą i suchą stronę MF i docieranie bajka, widać odparowanie. U mnie zauważalne szkiełko (subiektywnie). Tyle wiem na razie. Będę sprawdzał resztę, trwałość, pomiar połysku, hydro, przyciąganie kurzu....

2020-09-05-09-05-40.jpg


2020-09-05-09-08-48.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Domel napisał:

Ostatnio myślałem o tym, żeby sklepy stacjonarne miały kącik - używane, ale bez wysyłki - czyli odkupione od kogoś komu nie przypasował produkt - przyjeżdżasz na sklep i kupujesz "używany" taniej bo np pół butelki. Oczywiście nie wiem czy by się to opłacało sklepom, ale fajna opcja przy zakupach dokupić coś ekstra, bo pół butelki - taniej - do aktualnego koszyka.

Tylko nikt normalny tego nie zrobi bo nikt nie weźmie odpowiedzialności za produkt, do którego ktoś mógł wlać wodę lub zmieszać go z czymś innym.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Qukie napisał:

Tylko nikt normalny tego nie zrobi bo nikt nie weźmie odpowiedzialności za produkt, do którego ktoś mógł wlać wodę lub zmieszać go z czymś innym.

Dlatego powinno być więcej próbek łatwo dostępnych - i to po normalnych cenach, idziesz kupujesz mała buteleczkę na raz, pasuje to potem kupujesz w normalnej ilość, a jak nie to bierzesz inna próbkę :). Tylko to nieopłacalne dla producentów 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Qukie napisał:

Tylko nikt normalny tego nie zrobi bo nikt nie weźmie odpowiedzialności za produkt, do którego ktoś mógł wlać wodę lub zmieszać go z czymś innym.

Ale jako komis ?? nie mozna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
56 minut temu, yas napisał:

Ale jako komis ?? nie mozna?

To nie ma racji bytu, tutaj masz chemie, dolejesz cokolwiek do qd/szamponu etc. badz osoba co sie nie zna zle czegos użyje i pozniej bedzie miala pretensje do osoby co wstawiła w komis ze mu lakier spłynął i weź tu teraz badz mądry czy przez to ze on cos tam dolał czy tester zle użył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechał dzisiaj u mnie Turtle Wax Ice, który jest mocno zachwalany na zagranicznych forach, a także przez @analyzator

Praca z produktem zarówno na mokro jak i na sucho bajka. Aplikator daje bardzo przyjemną mgiełkę, 2-3 psiki na element i super się dociera.

Jeśli trzyma lepiej niż BSD to zostaje u mnie na stałe. Co do wyglądu to daje połysk, trochę specyficzny. Mam wrażenie, że SSW daje jednak bardziej plastikowy połysk.

 

 

IMG_20200905_173636.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, szukam dobrego detailera który fajnie będzie kropelkował i choć trochę zeszkli lakier, czarne auta, miałem ostatnio elixir ale średnio jestem zadowolony i adbl qd1. Polecicie coś innego? Na autach będzie fusso 12m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panie, który z tych trzech produktów?
Do wyboru mam te dwa syntetyczne woski 


image.png.fb01050ab3c9bb679a047f19aa2d703a.pngimage.png.7897f8e9d0217e05d9d3b546c4b7472a.png

 

I ten quick detailer (jest jeszcze wersja zielona, ale gruszka brzmi lepiej 4me)

image.png.a8cca1a6908da7217431b6ee44c71af9.png

Mam nałożony (w kwietniu) wosk SOFT99 od fusso, regularnie myty i garażowany. Szampon Meguiars NXT.
Który będzie bardziej trwały? ADBL 1l buteleczka, MW i FW mają po 0,5l.
Widziałem testy pojedynczych ale chce konfrontacje tych trzech (niekoniecznie bezpośrednią, wystarczy opinia, nieformalny ranking tych kilku pozycji).
Z racji tego, że garażowany, interesuje mnie gubienie kurzu, łatwość w poprawianiu wcześniej nałożonej warstwy i co najważniejsze - GŁĘBIA LAKIERU I SZKLISTOŚĆ

Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi w wątku 🙂

*EDIT - jakby coś, możecie coś od siebie dorzucić. 
Szukam czegoś tak do 60-70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bochen 
No jasne. O to w sumie chodzi w detailowaniu. Każde autko inne, każda chemia może się inaczej zachować! 😉
Poczekam na sugestie innych, ale dziękuję i Tobie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.