Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry szukam jakiegoś QD do lakieru na którym siedzi can coat . 

Coś co trochę zamaskuje moje pierwsze mycie po polerce 😕 https://drive.google.com/file/d/1JbSlGgYF-rRcTm-ua13cH4aJJZurT9mg/view?usp=sharing nie wiem gdzie lezey błąd myje na 2 wiadra rękawica z SG nowa z paczki suszony tez ręcznikiem od SG na drzwiach delikatnie bo wiem, że lakier gó ... no ale to nie temat od tego 

Mam lipną wodę więc przydało by się żeby to trochę ściągało te pozostałe WS . myślałem nad soft99 smooth egg platinum liquid , water gold cc ,ARTDESHINE GRAPHENE DETAILER  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AmcieK to są rysy po jednym myciu i na aucie zabezpieczonym lekką ceramiką? Co to za auto /lakier? Myślę że problemem jest technika albo czystość pracy.

Mam wg, egga, pewnie adsa - próbkę grafenowego qd od scs.

Jako wspomaganie osuszania i produkt na waterspoty spróbowałbym raczej Koch chemie fse. Daje bardzo fajny poślizg i praktycznie nie wymaga docierania. Na bardzo delikatnym lakierze powinno to trochę pomóc. Kocha używałem wiele razy jest wiele powodów dla których  mam go zawsze w aucie jako podręczny qd, z moich obserwacji nie ma dużego wpływu na hydro, dodaje od siebie troszkę połysku i zostawia świetną śliskość. Żaden z produktów które wymieniłeś nie ma cech maskowania wad. To dotyczy chyba wszystkich produktów z jakąś formą ceramiki których używałem.

Jak chcesz produkt który świetnie maskuje rysy to bierz good stuff show detailer. Tylko dziwnie na ceramikę wjeżdżać z woskiem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, ze pierwszy raz mialem stycznosc z Angelwax Enigma QED i musze powiedziec ze wyglad auta po tym QD to po prostu petarda - nie rowna sie zadnemu innemu, a przerobilem tych qd’ow calkiem sporo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aivars napisał:

Od siebie dodam, ze pierwszy raz mialem stycznosc z Angelwax Enigma QED i musze powiedziec ze wyglad auta po tym QD to po prostu petarda - nie rowna sie zadnemu innemu, a przerobilem tych qd’ow calkiem sporo 😉

lepszy efekt jak po Prostaff QC GOLD ? jak z rozprawdzaniem tego Angelwaxa ? duzo polerowania czy tak latwo jak QC Golda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin napisał:

lepszy efekt jak po Prostaff QC GOLD ? jak z rozprawdzaniem tego Angelwaxa ? duzo polerowania czy tak latwo jak QC Golda ?

 

Nie mialem tego qd ale praca z QED jest bardzo latwa i przyjemna - nie trzeba dodatkowo polerowac druga mf, rozprowadza sie bardzo lekko, tzn poslizg jest na wysokim poziomie. Brak mazow, a lakier po nim dostaje mega szklistosci a to pewnie zasluga SiO2 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Aivars napisał:

Nie mialem tego qd ale praca z QED jest bardzo latwa i przyjemna - nie trzeba dodatkowo polerowac druga mf, rozprowadza sie bardzo lekko, tzn poslizg jest na wysokim poziomie. Brak mazow, a lakier po nim dostaje mega szklistosci a to pewnie zasluga SiO2 🙂

a jak z trwałością na lakierze, zrzucaniem wody (osuszanie się), przywieraniem brudu po nałożeniu tego QED-a?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcin napisał:

a jak z trwałością na lakierze, zrzucaniem wody (osuszanie się), przywieraniem brudu po nałożeniu tego QED-a?

 

O trwalosci sie nie wypowiem, ale sadzac po tym co pisal @Eidos71 nie jest duza. Krople sa ksztaltne ale nie ma tutaj jakiego duzego wow. Natomiast najbardziej jestem zaskoczony przywieraniem brudu a praktycznie jego brakiem - zrobilem trase 100km w mocnym deszczu i lakier ebony schwarz wyglada naprawde dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2020 o 19:41, V1RU$ napisał:

Potwierdzam. U mnie na wiosce teraz poziom zakurzenia to High Lvl. U mnie QD po myciu leci regularnie. I Nawet po PCWWG moim ulubieńcu sporo kurzu. Sprawdziłem bez QD i miziania fibrą oraz PCCWG i MW kaktus zapodany na mokro - dużo mniej kurzu, ku mojemu zdziwieniu. Teraz w tym pylastym okresie jak już leci QD to na mokro jako wspomagasz osuszania. PCCWG i MW spokojnie w tej formie siadają jak trzeba.

Znacie jeszcze jakieś qd'ki które można sobie psikać na mokre auto i osuszać jednocześnie (oprócz SSW, Reload, WG)? Też lubię bardzo ten sposób, bo faktycznie auto sie mniej kurzy, mniej rysuje (bo mniej miziania) i jest szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lukeu napisał:

Znacie jeszcze jakieś qd'ki które można sobie psikać na mokre auto i osuszać jednocześnie (oprócz SSW, Reload, WG)? Też lubię bardzo ten sposób, bo faktycznie auto sie mniej kurzy, mniej rysuje (bo mniej miziania) i jest szybciej. 

PCCWG i ten nowy QD od MW bez problemu :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, lukeu said:

Znacie jeszcze jakieś qd'ki które można sobie psikać na mokre auto i osuszać jednocześnie (oprócz SSW, Reload, WG)? Też lubię bardzo ten sposób, bo faktycznie auto sie mniej kurzy, mniej rysuje (bo mniej miziania) i jest szybciej. 

Cleantech Easy One Spray Wax, Meguiar's Quik Wax, Sonax BSD chyba też daje radę na mokrym lakierze.

EDIT: Zapomniałem o Turtle Wax ICE/Seal n shine

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 07:46, czester napisał:

BSD chyba też daje radę na mokrym lakierze.

Sprawdzę to 😄 Bo ostatnio tarłem na sucho i szło tępo jak papierem ściernym 😄 

@analyzator mówisz koch fse na mokro do osusznaia daje rade ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Moniak Lord Masło said:

Sprawdzę to 😄 Bo ostatnio tarłem na sucho i szło tępo jak papierem ściernym 😄 

@analyzator mówisz koch fse na mokro do osusznaia daje rade ? 

Możesz spróbować jeszcze rozrobić BSD z wodą demineralizowaną 1:1 w celu łatwiejszej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 07:15, lukeu napisał:

Znacie jeszcze jakieś qd'ki które można sobie psikać na mokre auto i osuszać jednocześnie (oprócz SSW, Reload, WG)? Też lubię bardzo ten sposób, bo faktycznie auto sie mniej kurzy, mniej rysuje (bo mniej miziania) i jest szybciej. 

carchem rinse aid, 1:500 osuszacz, 1:100  QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czester myślisz że nie zmieni właściwości po rozrzedzeniu? Powiem szczerze że czystym zrobiłem ale antystatyczność jest rewelka. Auto już 4 dzień po myciu i po deszczach i czyściutko nie ma nic. Jak za 22 ziko produkt petarda ja jestem zadowolony. I jak będzie pół butelki to napewno doleje 1:1 z demi. Finalnie z butelki możesz zrobić dwie 😄 cena/jakość/wydajność naprawde warto. Może jakiś mistrz połysku to to nie jest ale dla mnie daje rade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Moniak Lord Masło said:

@czester myślisz że nie zmieni właściwości po rozrzedzeniu? Powiem szczerze że czystym zrobiłem ale antystatyczność jest rewelka. Auto już 4 dzień po myciu i po deszczach i czyściutko nie ma nic. Jak za 22 ziko produkt petarda ja jestem zadowolony. I jak będzie pół butelki to napewno doleje 1:1 z demi. Finalnie z butelki możesz zrobić dwie 😄 cena/jakość/wydajność naprawde warto. Może jakiś mistrz połysku to to nie jest ale dla mnie daje rade .

Czytałem, że ludzie robili miks 1:1 i nie tracił specjalnie na swoich właściwościach. Sam mam zamiar zrobić taki miks jak się nadarzy okazja : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czester napisał:

Czytałem, że ludzie robili miks 1:1 i nie tracił specjalnie na swoich właściwościach. Sam mam zamiar zrobić taki miks jak się nadarzy okazja : )

Co do miksów to teraz mieszam ech2o+reload+demi i zobaczymy czy wyjdzie high gloss level jak to PanTheOrganizer stwierdza 😄 swoją drogą chyba @Eidos71 robił taki mix tylko jeszcze + hydr02. Ja w sumie myśle że hydr02 nie jest potrzebne bo te dwa produkty są już na tyle mocno hydrofobowe no chyba że zabuży duża ilość wody demineralizowanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Moniak Lord Masło said:

Co do miksów to teraz mieszam ech2o+reload+demi i zobaczymy czy wyjdzie high gloss level jak to PanTheOrganizer stwierdza 😄 swoją drogą chyba @Eidos71 robił taki mix tylko jeszcze + hydr02. Ja w sumie myśle że hydr02 nie jest potrzebne bo te dwa produkty są już na tyle mocno hydrofobowe no chyba że zabuży duża ilość wody demineralizowanej

Możesz poszukać tu na forum jest specjalny wątek odnośnie mieszania : ) Co do wspomnianego Pana to zdarzało mi się go oglądać ale trzeba mieć dystans skoro potrafił kasować komentarze ludzi, którzy wytykali mu złe stosowanie produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję obawić się Sonusem Carnauba Spiritz. Sztos jest. Jako lekki qd na lato to w punkt. Nie wiem jak trwałość, nie wiem jak kropelki ale to tutaj nie jest istotne. Na czerwonym uni daje piękny woskowy look, śliskośc przy aplikacji jest wspaniała, po aplikacji bardzo dobra. Zdolności czyszczące nieznane ale zakładam, że świeże wateraspoty ruszy

Aplikacja prawie ppz. Jeden strzał na fibrę, 2 na panel i wystarczy. Przy nadmiarze nie odparowuje do końca i trzeba poprawić drugą stroną ręcznika. Biorąc do docierania carpro boa to user experience jest bombeczka - ślisko zero siły mizianko i fajny połysk.

 

Edit. Bez foto się nie liczy. Lakier po polerce. Pod spodem bh finis.

IMG_20200615_173318.jpg

  • Okay 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.