Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.07.2020 o 10:02, david2888 napisał:

To pięknie podbije ci Visiona 😉 bo też go mam na lakierze. Czy maskuję, to nie wiem. Nie sprawdzałem. Raczej nie

Dzisiaj przyszedł mi ten QD od Enzo i jakoś nie wiem mieszane uczucia mam... Najprostszy qd to to nie jest trochę mi się mazał może za gruba fibra go docierałem. Efekt hmm... Wydaje mi się że trochę przyćmił Visiona. A i atomizer jakby za dużo produktu dawał. Ale teścik był na szybko bo zaraz zbieram się do pracy w weekend nałożę na cały samochód i zobaczę efekt 🙂

Na drzwiach sam Vision a na prawo z Enzo. 

IMG_20200707_120421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie robiłem jeszcze żadnych 50/50 z QD Enzo 🙂 ale w weekend fajnie siadł na JUKE 😛 

Na pewno on jest taki jakby sama wodę się rozprowadzało. Ja przelałem go do butelki z bardziej ekonomicznym atomizerem + mikrofibra WS Gentleman Basic i jest miodzio 🙂 
Tak więc z moich obserwacji wynika, że za obficie nie ma co, a z dotarciem problemów nie miałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD od Enzo jest trochę specyficzny - faktycznie nie jest to produkt "mist/spray and wipe" i trzeba troszkę uwagi poświęcić przy docieraniu. Ma fajny zapach, rzeczywiście delikatnie przygasza połysk - jakby go nieznacznie matowił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eidos71 napisał:

QD od Enzo jest trochę specyficzny - faktycznie nie jest to produkt "mist/spray and wipe" i trzeba troszkę uwagi poświęcić przy docieraniu. Ma fajny zapach, rzeczywiście delikatnie przygasza połysk - jakby go nieznacznie matowił. 

To co byś polecił żeby podkręcić jeszcze blask? Myślę nad elixirem może? Chociaż on też podobno przygasa blask. A ten Enzo chyba wleci na giełdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pyotrazz napisał:

To co byś polecił żeby podkręcić jeszcze blask? Myślę nad elixirem może? Chociaż on też podobno przygasa blask. A ten Enzo chyba wleci na giełdę

PCCWG albo Grass Detail FP. GDFP przy swojej cenie robi zaskakująco dobrą robotę i typowy PPZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenia z FW Hypnotic Icon QD? Na forum prawię nic o nim nie ma Zastanawiam się zamówić do odświeżania FW Mystic Shine/Paradise Gloss co mycie. 
U mnie trochę podbijał głębię lakieru, raczej średni połysk. Genialna aplikacja, nawet docierać nie musiałem. Dobry qd, jeśli nie szukasz szklistości, a chcesz odświeżyć po myciu lakier na szybko.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Winni. - Na mokro z nim nie leciałem, bo nie preferuje tego, zwłaszcza z qd na carnaubie. Jeśli dobrze pamiętam, to długo na lakierze nie wysiedział, a po rozcieńczeniu dodatkowo wodą, pewnie się osłabi. Od mycia do mycia co tydzień był w sam raz.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oblecialem cale auto aqua coating booster i powiem szczerze ze aplikacja prostsza niz water gold zero mazow szybko odparowuje rewelacja. Co do przyciemnienia nie jestem w stanie okreslic bo testu nie ogarnelem. Jestem bardzo zadowolony. Aplikowalem na aplikator z showcarshine ktory nie chlonie produktu i odrazu docieralem ws basic. I dodam jeszcze ze pod spodem lezy moonlight. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eidos71 napisał:

Ale cena (nawet przy Prostaff WG) dużo wyższa... 😉

To sie zgadza ale zuzycie tez bardzo male na cale auto moze 10 ml zuzylem jak nie mniej. Jezeli bedzie trzymal tyle co deklaruje producent to zostane przy aqua. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@niron nic nie wybuchnie. Niektóre QD jak na przyklad sonax mają mocne właściwośc czyszczące. Słyszałem opinię, że nie bardzo bo może rozpuszczać i się mazać. Znam wygę który sonaxem jechał po górnej półce swiswaxa i nie miał problemu 😉

Jak już masz ten naturalny carnauba look to jednak szukałbym QD naturalnego. Takie SSW zabije śliskość i doda plastikowy look. W tym celu kupiłen ostatnio sonusa jako lekki QD uzupełniający wosk a nie przewyższający go trwałością i w zasadzie sealanat. I jest fajnie  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o Shiny Garage Ice Ceramic Detailer ? Ja go używam od jakiegoś czasu i na białych lakierach robi fajną robotę - ale zastanawiam się nad zamianą na  CC Water Gold. Ktoś używał ? może porównać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
54 minuty temu, jagmar napisał:

Panowie a co powiecie o Shiny Garage Ice Ceramic Detailer ? Ja go używam od jakiegoś czasu i na białych lakierach robi fajną robotę - ale zastanawiam się nad zamianą na  CC Water Gold. Ktoś używał ? może porównać ?

Ja męczę już druga butle Ceramica od SG. Świetnie mi siada na moich lakierach. Ultra szybka aplikacja, docieranie i odparowanie, lekkie szkiełko, zapaszek fajny, lepiej i szybciej woda na nim odparowuje po deszczu niż np po GS Gloss, generalnie świetny "klasyczny QD" na co dzień.

 

Poniewaz MasterSealant umarł i czeka na re aplikację, dokładam mu ceramika:

2020-07-28-08-04-12.jpg


2020-07-28-08-04-18.jpg


2020-07-28-12-41-14.jpg


2020-07-28-12-41-17.jpg


2020-07-28-12-51-47.jpg

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.