Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, therioon napisał:

jakoś słabo się trzymał

Nie jest to mistrz trwałości - na pewno nie osiągnie trwałości (jako samodzielne zabezpieczenie) na poziomie kilku miesięcy, ale aplikowany co 4-5 tygodni (po myciu, przy banalnej aplikacji) będzie widocznie obecny na lakierze. Wg mnie to produkt z półki "można go mieć, ale nie jest to produkt obowiązkowy" - zwłaszcza, że cena nie zachęca. Jednak na obronę produktu i jego ceny muszę przyznać, że - przy umiejętnej aplikacji - jest bardzo wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Małe porównanie z subiektywną oceną. Nie ma sensu wrzucać tego w testy bo to żaden test, zwykła zabawa. Wpadło mi kilka QD więc chciałem je porównać. Zabrakło miejsca dla kilku, ale trudno, tych byłem ciekaw co są reprezentują. Auto stoi w garażu, więc badania trwałości nie będzie.

Soft99 Luxury Gloss

MW Heisenberg

FW botox

Smartwax SmartDetail

Tenzi Carnauba Spray

20200527_195947.jpg.3c14db076acb7e01eaeac40b8cf0069b.jpg20200527_201252.jpg.87e44611080cd6663f7961f478b91364.jpg20200527_202713.jpg.ed878e408035136c1b7778b882eeb6a3.jpg20200527_202649.jpg.ccb484a22b864859fe5cd27447686bde.jpg20200527_202651.jpg.1a517bdac60e798fdadb716eb1485aac.jpg

Jeśli chodzi o aplikację i dotarcie Soft, Heisenberg bez problemu, potem Smart i botox A na końcu Tenzi, ale tenzi jest bardzo gęste stąd wymaga najwięcej pracy.

Efekt od końca

3. Botox, no dramat. Już 4 czy 5 raz kładę go na element lub obok innego produktu i efekt zero. Hydro też nigdy nie urwało. Zastanawiam się czy nie dostałem rozcieńczonej butli (botox jest wygrany w konkursie sklepu, który jakiś czas temu zniknął z rynku A właściciel podobno nakręcił wcześniej trochę wałków, więc może tu też tak było). Właściciel auta uznał, że tak gdzie był botox było "do dupy".

2. Smartwax "połowicznie do dupy" niby coś przyciemnił ale niczym się nie wyróżnia. Gdzieś słyszałem, że to Chemical Guysw innej etykiecie, ale nie wiem, nie miałem CG. Sam tego produktu nigdy bym nie kupił, na naszym rynku znajdziemy kilka fajnych pozycji

1.5. Tenzi - nie jest na 1 miejscu tylko dlatego, że ma najbardziej upierdliwą aplikację z całej piątki. 

1.  Duet Heisenberg i Soft. Przyciemnienie dają bardzo podobne, wręcz identyczne, żadnego problemu z aplikacją/dotarciem. Zapachy pomijam bo kwestia indywidualna

Nie sprawdzałem hydro, jedyne co to mogę monitorować przyciąganie kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paki112 Juz w innym wątku pisałem Tobie, czego oczekujesz od BOTOX'a ? 🙂 przecież jest, to QD łatwy szybki, prosty - klasyk według "starej szkoły" 🙂 a jak ty porównujesz z QD które przyciemniają, no to jakbyś porównywał szynkę do sera 😉 

 

ehhh te czasy teraz, gdzie od QD oczekuje się niewiadomo czego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrio  wyraźnie napisałem, nie robię z tego żadnego testu A po prostu chciałem sprawdzić produkty, które do mnie dotarły jaki dają efekt.

@david2888  moim zdaniem jedyne do czego się nadaje to przetarcie auta z jakiś Water spotów dzień po myciu czy zgarnięcie kurzu jak auto cały czas stoi w miejscu. Ale żadnej głębi lakieru czy połysku, o których mowa jest w opisie produktu nie ma (moim zdaniem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paki112 może masz faktycznie jakiś "skażony" ten Botox. U mnie fajnie podbija wygląd na ciemnym granacie. Przyciemniać może nie przyciemnia, ale daje kopa w połysk. Poszukaj zdjęć w temacie o botox i zobacz sam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maciek-drummer napisał:

@paki112 może masz faktycznie jakiś "skażony" ten Botox. U mnie fajnie podbija wygląd na ciemnym granacie. Przyciemniać może nie przyciemnia, ale daje kopa w połysk. Poszukaj zdjęć w temacie o botox i zobacz sam.

Ja tak samo widziałem na swoim lakierze (jaki i czarnym metaliku) , gołym okiem jak podbija się połysk, ziarno uwidacznia. Przyciemnienia brak. Załatw od kogoś sobie innego Botoxa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aivars napisał:

Czy mial ktos stycznosc z Angelwax Enigma QED ? Jak wrazenia podczas i po aplikacji ?

Bardzo fajny QD. Daje szkiełko, chociaż nie takie, jak Prostaff WG. Delikatnie przyciemnia na ciemnych lakierach - na srebrnym nie zauważyłem ingerencji w odcień, na białym nie aplikowałem. Aplikacja bezproblemowa, nie smuży, wydajność na dobrym poziomie. Nie wyróżnia się trwałością - typowy QD do powłok. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Eidos71 napisał:

Bardzo fajny QD. Daje szkiełko, chociaż nie takie, jak Prostaff WG. Delikatnie przyciemnia na ciemnych lakierach - na srebrnym nie zauważyłem ingerencji w odcień, na białym nie aplikowałem. Aplikacja bezproblemowa, nie smuży, wydajność na dobrym poziomie. Nie wyróżnia się trwałością - typowy QD do powłok. 

a jak oceniasz kropelkowanie/zrzut wody ? 

 

Bede sie bawil w tym tygodniu Enigma AIO i tak sobie mysle, ze przetestuje kanapke z QED 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aivars napisał:

a jak oceniasz kropelkowanie/zrzut wody

"Kropelkowanie" przyzwoite - krople o dobrym kącie podcięcia. Zrzut wody przy uderzeniu wodą ze szlaucha - przyzwoity. Przy opadach deszczu - trochę kropli zostaje na powierzchni lakieru, ale to przecież standard przy produktach hydrofobowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adaszek96 napisał:


 

 


Final touch to typowy PPZ, aplikacja w słońcu mu nie straszna. Zostawia fajną śliskość. Zapach słodko-cukierkowy.

 

Lepszy od FK425? Porównywalny z CarPro Ech2o? A w porównaniu do Prima slick QD? Muszę coś kupić w galonowym opakowaniu i chciałbym wybrać najlepiej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dejnasm napisał:

ma ktoś możliwość porównania CP Elixir vs Bilt Hamber QD oraz WG vs BH QD

Nie ma problemu, ale po co ? Elixir i Prostaff WG to QD z dodatkiem SiO2, a BH Auto QD - to syntetyk polimerowy, bez SiO2 (na razie jako jedyny z poznanych przeze mnie produktów BH nie zdobył mojej sympatii - jest zbyt drogi w stosunku do tego, co oferuje, dlatego nie posiadam już go w swoim arsenale). Wydaje mi się, że sensowniej byłoby porównywać QD z tej samej grupy "składnikowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dejnasm napisał:

Czyli nie ma sensu porównywać, z góry mogę założyć że tamte dwa są lepsze i wyglądają na aucie lepiej?

Nie można z góry zakładać, że BH QD da gorszy efekt, niż dwa pozostałe QD. Poza składem, na finalny efekt ma wpływ rodzaj i kolor lakieru, stan lakieru, bazowe zabezpieczenie (o ile jest) i gust/oczekiwania osoby oceniającej efekt. QD na bazie SiO2 dadzą szklany, zimny połysk (zneutralizują ciepło bazowego zabezpieczenia opartego na naturalnych składnikach). BH QD da połysk mniej "szklany", a bardziej plastikowy, jednak nie będzie tak bardzo ingerował w wygląd wosku opartego na składnikach naturalnych. Poza tym BH Auto QD jest na bazie wody, więc nie wpłynie chemicznie na bazowe zabezpieczenie tak, jak mogą to zrobić pozostałę dwa QD. Generalnie jednak, jeśli potrzebujesz QD do bazowego zabezpieczenia w postaci powłoki, lub wosku hybrydowego z SiO2, lub trwałego sealantu - Elixir, lub Water Gold będą dobrym wyborem. Do wosku opartego na składnikach naturalnych lepszy będzie BH Auto QD (ale polecam go rozcieńczyć wodą destylowaną, bo użycie tego qd w postaci gotowej to - wg mnie - nieporozumienie).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.