Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Co wybrać na pierwszy QD? 🙂

Rozważam

CarPro Elixir, 

Good Stuff Gloss Detailer, 

good stuff Show Detailer

soft99 luxury gloss,

ADBL Ceramic

heisenberg quick detailer.

Binder Premium Hydrophobic Wax.

 

W chwili obecnej będzie nakładany na lakier srebrny oraz złoto/brązowy. Zależy mi na efekcie "lustra" oraz przyciemnieniu (szczególnie na tym 2 lakierze).

W która stronę iść? 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać na pierwszy QD?
Rozważam
CarPro Elixir, 
Good Stuff Gloss Detailer, 
good stuff Show Detailer
soft99 luxury gloss,
ADBL Ceramic
heisenberg quick detailer.
Binder Premium Hydrophobic Wax.
 
W chwili obecnej będzie nakładany na lakier srebrny oraz złoto/brązowy. Zależy mi na efekcie "lustra" oraz przyciemnieniu (szczególnie na tym 2 lakierze).
W która stronę iść?
 

CC water gold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MMCzysci napisał:

Obczaj chemotion qd.

  To był produkt, o którym myślałem na samym początku, ale trafiłem na opinie, że niewiele wnosi - nie wiem jak to rozumieć.

Dużo dobrego czytałem o Elixirze, ale jak zawsze - są tez gorsze opinie :), - mówicie o aplikacji, obecna temperatura bardzo wpływa na aplikacje produktu? 

 

 

21 minut temu, Bapko napisał:


CC water gold

Ten produkt mam w planach kupić na przyszły rok 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elixir na srebrny lakier bym odpuścił. Będzie tłumił połysk, tak samo jak Binder, on również dość mocno przyciemnia. 

Z tego co podałeś wybrał bym Good Stuff Gloss Detailer do srebrnego a do drugiego Bindera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, zieloczek100 napisał:

To był produkt, o którym myślałem na samym początku, ale trafiłem na opinie, że niewiele wnosi - nie wiem jak to rozumieć.

Bo to jest klasyczny QD "quick detailer" - produkt do szybkiego "odkurzenia lakieru"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zieloczek100 Moim zdaniem nie ma co odkładać na przyszły rok zakup Prostaff CC Water Gold i kupić go właśnie teraz, jak dla mnie numer 1, używam go na ciemnym lakierze i super szkiełko, ale niestety widoczne są rysy - tak jak już wiele razy było to pisane., bezproblemowa aplikacja i super krople i zadowalająca trwałość. Co do Elixira lubię go za to co potrafi ukryć, jest świetny jeśli chodzi o ukrywanie mikro rys i nawet zwykły użytkownik auta widzi różnice przed i po aplikacji, a dodatkowo to przyciemnienie jak dla bajka, ale przy aplikacji trzeba się o wiele bardziej napracować, czy to latem, czy zimą, nie można go aplikować w nadmiarze, bo powstają mazy ale Fusso, krople i trwałość gorsza od water golda. Kolejnym dla mnie super produktem jest ADBL SSW i od niego właśnie zacząłem przygodę, do wyglądu za wiele nie wnosi, ale za to trwałość i krople na plus, stosuję go przeważnie na daily auta osób z rodziny, gdzie najważniejsza jest trwałość i zabezpieczenie. 😉 FW Botox, ADBL QD1, DetialInk QD nie wywarły na mnie wrażenie. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy QD do usuwania lekkiego kurzu, odcisków palców, zacieków po wodzie? chciałbym żeby było lekko miło i przyjemnie moje typy:

1.Gtechniq QD właśnie sie skończył uwazam, że jest super. troche drogi

2. Megs Lastouch ( chyba wolabym poczekac na butle 960 ml )

3. 3D Final touch ( można na powłoki?) 

4. ADS Grafen 

Może ktoś poleci coś z czym ma doświadczenie lub posiada  wyżej wymienione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelRDM napisał:

Typowy QD do usuwania lekkiego kurzu, odcisków palców, zacieków po wodzie? chciałbym żeby było lekko miło i przyjemnie

Jak dla mnie w powyższym mistrzem jest Wolfgang Uber Rinseless Wash (90ml do 4 litrów destylowanej wody).
Z jednej butelki 473ml wychodzi Ci ~ 21 litrów QD

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelRDM napisał:

Typowy QD do usuwania lekkiego kurzu, odcisków palców, zacieków po wodzie

Z wymienionych przez Ciebie QD (posiadam wszystkie), który spełniałby Twoje wymagania i wypadałby korzystnie cenowo, wybrałbym Meg's Last Touch. Z niewymienionych - proponowany przez @Grzechu23 szampon Wolfgang'a rozrobiony jako QD, lub CarPro EchO2. Jest ogrom dostępnych QD i możnaby polecić Ci wiele z nich - brakuje jednak info, jakiego zabezpieczenia bazowego dotyczy Twoja prośba o radę, bo z wymienionych przez Ciebie QD jeden nie pasuje do pozostałych...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Eidos71 napisał:

Z wymienionych przez Ciebie QD (posiadam wszystkie), który spełniałby Twoje wymagania i wypadałby korzystnie cenowo, wybrałbym Meg's Last Touch. Z niewymienionych - proponowany przez @Grzechu23 szampon Wolfgang'a rozrobiony jako QD, lub CarPro EchO2. Jest ogrom dostępnych QD i możnaby polecić Ci wiele z nich - brakuje jednak info, jakiego zabezpieczenia bazowego dotyczy Twoja prośba o radę, bo z wymienionych przez Ciebie QD jeden nie pasuje do pozostałych...

Wolfganga mam już w koszyku (czeka na black friday) pod opieka mam 3 auta zabezpieczone powłokami CP i dwa woskami. @Eidos71 mówisz o 3D FT ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dodanego CarPro Elixir do koszyka, zastanawiałem się co zrobić, ale jeszcze przed snem go zamówiłem 🙂 - myślałem nad Elixirem i binderem, wygrał ten 1, dlaczego? nie wiem 🙂
Z powyższych spróbuje jeszcze na pewno heisenberg, chemotion i Good Stuff Gloss Detailer.

 

CC water gold - zobaczę co przyniesie piątek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy jeszcze czegoś tańszego dla kolegi, który z produktów będzie najbardziej quick? - przy obecnej temp, użyj, przetrzyj, ciesz się 🙂

 

 

Good Stuff Gloss /Show,

Chemotion,

Heisenberg,

Adbl ceramic qd?

 

Czytając forum, wszystkie poza Show wydają się być quick.

 

Wiem, że najlepiej przetestować wszystkie (i kiedyś to nadrobimy), ale pora roku nie sprzyja testowaniu 🙂 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelRDM napisał:

mówisz o 3D FT ? 

Chodzi mi o ADS Graphene - pozostałe są QD-kami bez dodatku ceramiki (co do GTechniq QD nie mam 100% pewności, ale wydaje mi się, że nie ma w ogóle żadnych składników ceramicznych, albo ma, ale w śladowych ilościach).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy jeszcze czegoś tańszego dla kolegi, który z produktów będzie najbardziej quick? - przy obecnej temp, użyj, przetrzyj, ciesz się
 
 
Good Stuff Gloss /Show,
Chemotion,
Heisenberg,
Adbl ceramic qd?
 
Czytając forum, wszystkie poza Show wydają się być quick.
 
Wiem, że najlepiej przetestować wszystkie (i kiedyś to nadrobimy), ale pora roku nie sprzyja testowaniu  
 
 

Z wymienionych bym poszedł w chemotion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zieloczek100 napisał:

Szukamy jeszcze czegoś tańszego dla kolegi, który z produktów będzie najbardziej quick? - przy obecnej temp, użyj, przetrzyj, ciesz się

Tylko i wyłącznie Good Stuff Gloss .

Show jest za gęsty do szybkiej aplikacji i nie na obecne temperatury .

Jeżeli czytasz forum to musisz podchodzić z dużym dystansem do tego co tu niektórzy piszą . Jest kilku doświadczonych kolegów co sporo wysiłku i pieniędzy poświęcili do sprawdzenia niektórych produktów i tych warto słuchać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zieloczek100 napisał:

Szukamy jeszcze czegoś tańszego dla kolegi, który z produktów będzie najbardziej quick? - przy obecnej temp, użyj, przetrzyj, ciesz się 🙂

 

 

Good Stuff Gloss /Show,

Chemotion,

Heisenberg,

Adbl ceramic qd?

 

Czytając forum, wszystkie poza Show wydają się być quick.

 

Wiem, że najlepiej przetestować wszystkie (i kiedyś to nadrobimy), ale pora roku nie sprzyja testowaniu 🙂 

 

 

Ceramic qd fajne szkło,nie przyciemnia, mega śliski w moim odczuciu, hydro dosyć słabe, trwałości okej, aplikacja banalna i bezproblemowa. 

Good stuff podobne działanie też bezproblemowy, wybór należy do ciebie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grobek napisał:

Ceramic qd fajne szkło,nie przyciemnia, mega śliski w moim odczuciu, hydro dosyć słabe, trwałości okej, aplikacja banalna i bezproblemowa. 

Good stuff podobne działanie też bezproblemowy, wybór należy do ciebie 👍

Z Twojej wypowiedzi wynika dla mnie jasno - kupić oba i wybrać jeden do następnych porównań 🙂 - tak zrobimy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.