Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Domel napisał(a):

Zrobiłem nim dziś próbnie 4 koła i progi i zostało pół litra - także w teorii 1 litr powinien starczyć na pełen oprysk auta - ale dam znać czy warto się w to pchać. Psika dość obficie i szybko.

Jest lampeczka. Wygodny, mało miejsca zajmuje. W jednej ręce opryskiwacz a w drugiej szczotka i jazda. Zobaczymy za jakiś czas 🙂

 

Litr z tego opryskiwacza na auto typu kompakt starcza na styk - próbowałem go zarówno do oprysku Kochem GS jako prewash, jak i do rinseless - tak jak wspomniałeś, psika obficie i szybko, przy jednoczesnym małym ciśnieniu, co jest trochę irytujące przynajmniej dla mnie. Byłby dużo fajniejszy gdyby miał trochę mniejszy otworek rozpylający i możliwość regulacji  tak,  aby powstawała trochę bardziej "zagęszczona" mgiełka, bo obecnie przy skręceniu  na maksymalną mgiełkę ma bardzo szeroki kąt opryskiwania, co utrudnia precyzyjną pracę. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, powerf napisał(a):

Litr z tego opryskiwacza na auto typu kompakt starcza na styk - próbowałem go zarówno do oprysku Kochem GS jako prewash, jak i do rinseless - tak jak wspomniałeś, psika obficie i szybko, przy jednoczesnym małym ciśnieniu, co jest trochę irytujące przynajmniej dla mnie. Byłby dużo fajniejszy gdyby miał trochę mniejszy otworek rozpylający i możliwość regulacji  tak,  aby powstawała trochę bardziej "zagęszczona" mgiełka, bo obecnie przy skręceniu  na maksymalną mgiełkę ma bardzo szeroki kąt opryskiwania, co utrudnia precyzyjną pracę. 

 

Mam podobne przemyślenia po 1 razie - ale bede go meczyl dalej bo wygodniej i szybiej sie nim pracuje niz Ryobi wielkim. Dla mnie to i tak bedzie raczej urządzenie na opony i felgi wiec litr powinien byc az za duzo 🙂

Zobaczymy z czasem - szczególnie alufelgi na wiosnę 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Domel napisał(a):

Dlatego właśnie kupiłem ten Ryobi - opryskiwacz - żeby się nie męczyć ale on dziwnie psika - zaczyna mnie męczyć bo długo trwa ten oprysk. Ale jestem wciąż w trakcie testów.

Faktycznie, pryska zbyt punktowo i z małym ciśnieniem. U mnie odpada taka opcja, ale ten mały akumulatorowy Proline już znaczne lepiej, choć mimo wszystko wezmę klasycznego marolexa 1l.
Ten 2l od roku u mnie sprawdza się znakomicie i z tym systemem 3D Flex pryska praktycznie do ostatniej kropli z dna.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

a ja mam tego marolexa 12728566470 pryska bardzo fajnie i bardzo poreczny i cena nie zwala z nóg 😄  srumień jest troche słabszy niz w przypadku cisnieniowych które nabija sie recznie ale w mojej opinii daje rade 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Grzechu23 napisał(a):

Racja, kupiony większy 1.5l. 
Dzieki 👍

btw. jakby ktoś szukał to najtaniej za 5 dyszek na shopee

Marolex ma rewelacyjne opryskiwacze ale pianownicy to już bym trzeci raz nie kupił 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie ponownie szybka akcja i pytanko od lamusa.

Zymol hdc ręcznie. Aplikator mikrofibrowy produktu nie za dużo. Dosyć szybko mi się ten aplikator zakleja. Pewnie normalnie zakładam że trzeba zmieniać na auto zużyje przynajmniej z 5-6 sztuk.

Pytanko dalej o praktykę pracy. Czy warto jakoś szczególnie długo tym machać? Dać produktowi wyschnąć na lakierze i wtedy docierać czy wycierać od razu po wypracowaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, analyzator napisał(a):

Czy warto jakoś szczególnie długo tym machać? Dać produktowi wyschnąć na lakierze i wtedy docierać czy wycierać od razu po wypracowaniu? 

Uważaj na to, aby nie dawać na aplikator zbyt wiele tego cleanera. Jest wydajny, a gdy dasz go zbyt dużo - utrudni to jego usunięcie (prawdopodobnie dajesz go za dużo na aplikator i dlatego HDC szybko Ci go zapycha). Musisz go wypracować na lakierze - tak, aby praktycznie zniknął (wcierasz go w lakier), a następnie od razu wycieraj (gdy wyschnie, starcie resztek jest dosyć trudne i wymaga namachania się).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie to samo na wiosne. Kiedyś tam widziałem video jakiegoś Zymol Bossa, że nakładał HDC, rozprowadzał po powiechrzni i nie czekał tylko od razu delikatnie docierał/rozcierał. Aplikator miał totalnie zawalony, ale pokazana była praca na 1 elemencie, a gdzie tam jeszcze całe auto.... Sam nie wiem jak ugryźć temat, ile aplikatorów mieć w  rezerwie. Myślałem nawet nad przepłukiwaniem aplikatora tylko czy woda/wilgoć nie osłabi efektu cleanera?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea oglądałem tego bossa i oglądałem też nowika. Boss to tyle tam nalał towaru że butelka poszłaby mi chyba na jeden bok auta 🙂

Dawno nic nie robiłem ręcznie na lakierze. Zdążyłem już zapomnieć jaka to przyjemność dla prawej ręki! 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, może ktoś wie o co chodzi. Audi po delikatnym dzwonie od strony kierowcy, druga lampa używka oryginał, te same numery co poprzednia, nawet rok produkcji lampy ten sam a w tej "nowej" led do jazdy dziennej ma inną barwę niż z prawej strony, strona kierowcy jakby barwa zimna a strona pasażera barwa neutralna/ciepła. Na zdjęciu nawet widać, chociaż na żywo większa różnica. 

IMG-0979.jpg.df039c5b91a1c474e526864e077f3fca.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, janekbossko napisał(a):

Szukam szczotki na wkrętarkę do czyszczenia tapicerki.

Myślałem nad ADBL Twister Soft ale po szczotce do felg boje się ze to bubel.

Może ktoś ma inną godną polecenia?

K2, ta biała.  Miękki wlos, bezpieczna do foteli 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem wosk dj purple haze, chciałbym przed nałożyć cleaner prime lite ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć małej buteleczki, czy mogę go zastąpić innym cleanerem?Jeśli tak to jakim? Przypadkowo trafiłem na dj critical finish czy to jest zamiennik tego produktu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2022 o 19:51, ghost napisał(a):

Nowy CarPro Release, jakieś pierwsze wnioski? Śliskość, hydro, samoczyszczenie, łatwość/mazy? Trwałość więcej niż tydzień?

Podbijam. Też jestem ciekaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.