Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.11.2022 o 12:08, sparco0 napisał(a):

Pytanie o tara, do tej pory używam Elite detailer i jest rewelacyjny, ale kończą mi się zapasy kupione po starych cenach i się zastanawiam nad ultracoat tar oraz deturner, bo aktualnie super ceny są, doradzi ktoś z użytkowników tych produktów?

Ciężki temat z zastąpieniem EliteDetailer.

Dzisiaj mi przyszedł deturner i na wstępnie przy próbie powąchania to daje taką chemią, że aż zatyka nos i robi sie słabo.
Mam porównanie zapachowo do prickborta i tamten aż mocno nie jedzie rozpuszczalnikiem. Tutaj obstawiam, że będzie hardcore przy aplikacji.

Jak masz możliwość zostań przy ED

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie! Mam pytanie:
Mam do wyczyszczenia skóry w aucie kumpla, będzie to moja pierwsza styczność z czyszczeniem foteli skórzanych w aucie Audi A6 2013 rok. 
Fotele nie poprzecierane, skóra lekko twardawa i myślę, że raczej nigdy nie widziała czyszczenia czy też impregnacji. Chciałbym fotele wyczyścić i zaimpregnować/zabezpieczyć (z tyłu będą "Kaszojady" jeździły)

Są jakieś polecane gotowe zestawy? Zestaw strong czy lite na dwa razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colourlock. A6 zapewne ogarniesz softem, ale z doświadczenia powiem - kup i stronga, bo prędzej czy później się przyda. A z drugiej strony... nie każda skóra pozwoli Ci na "wjechanie" ze strongiem. Bywa, że fibra się barwi już po sofcie... Trzeba to mieć na uwadze. Mówię oczywiście o starszych autach.
Jeżeli mogę dać jakąś radę, bazując na tym, co mi sprawiało problem: dbaj o nawilżanie szczoteczki. Raz, że wyplukujesz brud, a dwa, że "suchą" pianą słabo się pracuje - mało wydajnie.

Wyryte w skale z S20 FE 5G





  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki płyn do szyb z NW?

Miałem Hybrid glass z adbl i był całkiem okej, wpadł mi w oko jeszcze płyn od deturnera który cenowo wypada troszkę lepiej. Pytanie czy kto go używał i poleca lub coś innego producenta co będzie ładnie zbierać i podbije działanie NW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R3AVER - Używam ADBL i Ultracoat. W obu przypadkach płyny do podtrzymywania czystości i podbijania działania NW, żaden z nich nie nadaje się do typowego mycia "zaszczurzonej" szyby. Jednak płyn od Ultracoat ma chyba większe stężenie składnika, odpowiadającego za hydrofobowość - wydaje mi się, że ma dłuższą trwałość, większą śliskość i szybciej odprowadza wodę. ADBL jest jednak nieco przyjaźniejszy w docieraniu. W każdym bądź razie oba płyny fajnie się sprawdzają jako boostery do zaaplikowanej już NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 21:56, MMCzysci napisał(a):

Colourlock. A6 zapewne ogarniesz softem, ale z doświadczenia powiem - kup i stronga, bo prędzej czy później się przyda. A z drugiej strony... nie każda skóra pozwoli Ci na "wjechanie" ze strongiem. Bywa, że fibra się barwi już po sofcie... Trzeba to mieć na uwadze. Mówię oczywiście o starszych autach.



 

@t.sienkiewicz91

Pozwolę się nie zgodzić. W przypadku skór starszych lepiej 2 razy wyczyścić softem (oczywiście z przerwą na wyschnięcie, żeby skóry nie przemoczyć) niż wjeżdżać ze strongiem. Soft zrobi to samo co strong, ale strong często naruszy już nadgryziony zwykle top coat. Jeśli ktoś zamiaruje skóry farbować, czy kompleksowo regenerować, to można wjeżdżać czym się chce. W momencie gdy jest to tylko bieżąca pielęgnacja i impregnacja to lepiej używać softa. 

Ważne jest żeby po czyszczeniu porządnie skóry zabezpieczyć i niestety versiegelung nie zastąpi ci nadgryzionego top coatu, dobrze spisuje się tu Tevo LG, który wnika w strukturę i bez dużej ingerencji w wygląd zabezpiecza skóry.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t.sienkiewicz91
Pozwolę się nie zgodzić. W przypadku skór starszych lepiej 2 razy wyczyścić softem (oczywiście z przerwą na wyschnięcie, żeby skóry nie przemoczyć) niż wjeżdżać ze strongiem. Soft zrobi to samo co strong, ale strong często naruszy już nadgryziony zwykle top coat. Jeśli ktoś zamiaruje skóry farbować, czy kompleksowo regenerować, to można wjeżdżać czym się chce. W momencie gdy jest to tylko bieżąca pielęgnacja i impregnacja to lepiej używać softa. 
Ważne jest żeby po czyszczeniu porządnie skóry zabezpieczyć i niestety versiegelung nie zastąpi ci nadgryzionego top coatu, dobrze spisuje się tu Tevo LG, który wnika w strukturę i bez dużej ingerencji w wygląd zabezpiecza skóry.
Ale przecież to właśnie mówię Być może się niejasno wyraziłem. Przy bardzo brudnej skórze można się wspomagać strongiem, ale osobiście jestem zwolennikiem Twojego podejścia - dokladnie to samo mowil Pawel Nowicki. Nawet i soft potrafi zdjąć farbę z bardzo zniszczonej skóry...
Produktu Tevo nie znałem, dzięki.
Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat przy zakupie maszyny i czołówki na oku takie sprzęty, jesteście w stanie coś o nich powiedzieć? 🙂
Czołówka do środka i przy polerowaniu, może polecacie coś innego w podobnej kwocie.

Maszyny DA Evoxa HDD 21 i HDQ 21.

hdd21_sklep.jpg
evoxa-hdq-21-polerka-mimosrodowa-da-skok


Czołówka Rocks.
i-rocks-lampka-czolowka-led-z-sensorem-r
lampa-czolowka-color-pro-z-sensorem-250-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 To akurat zdaje sobie sprawę. Na cięższe zabrudzenia mam akurat glass cleaner od chemotion, a teraz szukam czegoś z dodatkiem NW. Miałem hybrid glassa, w miarę ok się nim pracowało ale szukam jakiejś alternatywy. Zastanawialem sie własnie nad deturnerem, ale widziałem że takie płyny ma tez ultracoat i Auto Graph 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bitek mam 3 czołówki scangrip, dwie już ze 3/4lata te starsze wersje z dwiema barwami światła i jedna nową wersję dokupiłem teraz. Nie wyobrażam sobie pracy zarówno we wnętrzu jak i przy polerowaniu muszę mieć ją na głowie... Działamy we dwóch i jedna w zapasie jak komuś się rozładuje... Mogę nie mieć halogenów przy polerce ale czołówka musi świecić. Złego słowa na temat scangrip nie powiem, mega lampy, mocno polecam.

Evoxe HDD 21 mam i powiem że ciekaw jestem różnicy między hdq... W HDD pierwszy bieg bezużyteczny jak dla mnie... Nic się z nią nie dzieję, szczotka już poleciała ale trochę nalotu maszyna już ma. Żadnego problemu z kablem nie ma jak w rupesie. Tyle ode mnie mogę powiedzieć 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bitek pomyśl jeszcze o Zentoolu, jest w promocji obecnie w DH za 1600 zl. Co do hdq21 nie ma żadnych informacji o calej lini hdq na forum, a szkoda. Z opisu chwalą sie ze robota hdq21 idzie 2 razy szybciej niz hdc21. 

@Bitek pomyśl jeszcze o Zentoolu, jest w promocji obecnie w DH za 1600 zl. Co do hdq21 nie ma żadnych informacji o calej lini hdq na forum, a szkoda. Z opisu chwalą sie ze robota hdq21 idzie 2 razy szybciej niz hdc21. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o płyn do szyb hydrofobowy to…
Nie lepiej umyć szyby a później Adbl SSW albo inny coat? Nie będzie to samo?

Na szybę czołową nie dałbym produktu, który nie jest do tego dedykowany. Na boczne można sobie dać cokolwiek, jednak na przedniej gdziej prędzej czy później (raczej prędzej) użyjesz wycieraczek i można się mocno zdziwić jak się zrobi mleko i nic nie będzie widać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 Oczywiście nie wspomniałem za wyjątkiem czołowej 😎

dlatego jak mam Glaco na przedniej to nie wodze sensu kupowania hydroforowych płynów. Na boki cokolwiek co powoduje oczyszczanie szyby jak wspominałem 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 Oczywiście nie wspomniałem za wyjątkiem czołowej
dlatego jak mam Glaco na przedniej to nie wodze sensu kupowania hydroforowych płynów. Na boki cokolwiek co powoduje oczyszczanie szyby jak wspominałem 

Wg mnie kwestia uzyskanego efektu i trwałości - jeden produkt ma wiązać z lakierem a drugi z szybą, w drugą stronę można by użyć NW na lakier tylko efekt pewnie zbyt trwały ani spektakularny nie będzie
ja rzuciłem ultra glaco na wszystkie szyby na około auta i w ogóle się nie zastanawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sparco0 napisał(a):

Pytanko do użytkowników padów adbla Evo dodawanych do litrowych past. One są soft Polish, Polish, one step i cut? Bo nigdzie nie mogę znaleźć opisu jakie te pady są 

Mam tylko zielonego Evo i on jest Polish, na każdym z padów jest "wybite" z jakim przeznaczeniem jest pad. Najpewniej będzie jak napiszesz do @ADBL szybko wyjaśnia jaki kolor do jakiego etapu 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pastę i pad polecacie do szybkiego ogarnięcia lakieru w Alfie? Nie oczekuję super efektu, zwłaszcza, że to będzie moje pierwsze podejście do pracy z polerką. Maszyna DA Flex, lakier biały pastelowy. Z tego co pamiętam to @AreK wspominał, że lakier jest dosyć twardy.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.