Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

Nadaje się do mycia szamponem ADS Rinseless?

Mnie ta gąbka podeszła, gdzieś ostatnio ktoś ją krytykował, ja ją lubię.

Jest miękka porównywalnie z gąbką Softa, więc fajnie, zauważalnie bardziej miękka od BIG RED/BLUE, które dają odczucie jakbyś mył sztywną ścierą nawet jak są nasączone.

Jest chłonna, a brud z ONR i Wolfganga łatwo się z niej wypłukuje i nie przywiera.

Głębokość nacięć jest raczej symboliczna, ale skoro zwykłe gąbki się nadają do rinselessa, to chyba ich rola (nacięć) nie jest super istotna. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ad.am ja jej nie krytykowałem tylko uważałem że lepsza jest BBS wg mnie 😉

Dla mnie ta czerwona gąbka jest...za miękka właśnie i wydawało mi się że auto jest niedomyte. Oczywiście wywa na to ma wiele czynników ale dla mnie.

BBS>Mikrofibra>czerwona od showcarshine

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z niedawnym tematem, który tutaj zamieściłem. Na początku października położyłem FK1000P a pod niego Primę Amigo. Lakier po zimie był mocno zmęczony, wyjazd w góry, poza tym cały czas stoi na dworze, dwa razy wpadła piana na myjni bezdotykowej, spłukana wodą demineralizowaną. Dzisiaj przy sprzyjających warunkach poszła 2 x piana i mycie ręczne (ADBL Snowball). Poniżej filmiki jak zachowuje się osuszony lakier. Wiem, że FK nie jest mistrzem kropel, ale wydaje mi się, że jeszcze leży, ale chyba dość mizernie - chyba, że się mylę, pierwszy raz mam do czynienia z nim. Podpowiedzcie, czy mogę go jakoś jeszcze ratować (mam Prikborta i Vasco, ale podejrzewam, że zjedzą mi do końca), czy wymyć do końca i do momentu kiedy nie będzie warunków na położenie wosku "zabezpieczać" to qdkami? @Eidos71 

Filmiki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gemaro - rzeczywiście wygląda to nietęgo. Ok. 3 miesięcy dla FK1000P na Amigo to (moim zdaniem) nienajgorszy wynik jak na porę roku i warunki użytkowania. Dopóki temperatury są na plusie, umyj porządnie auto i zaaplikuj albo jakiś trwały QW, albo Gyeon WetCoat / CarPro HydrO2 - do wiosny/wyższych temperatur jakoś dociągniesz. Chyba, że masz możliwość przeprowadzenia całego procesu woskowania - wtedy znowu Amigo, daj mu kilka godzin na usieciowanie i na to FK1000P (rozumiem, że na obecną chwilę nie posiadasz innych produktów ?).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea @penkus5 @Eidos71 Dziękuję za odpowiedzi. QD zawsze wskakuje po myciu, niezależnie czy siedzi cokolwiek czy nie, jednak żeby mieć prawdziwy obraz filmiki są przed nałożeniem QD. Wniosek jest jeden, trzeba by to zmyć i przebujać się na czymś do wiosny, kiedy to będą warunki na pełne przygotowanie lakieru. Czy kombinacja Vasco + pricbort + dtox usunie mi pozostałości FK?

@Eidos71 Wyposażyłem się ostatanio w DA Meec Tools i chciałbym przed nałożeniem wosku wiosnę spróbować zrobić pierwszy raz one stepa. Mój lakier nigdy nie widział jakiejkolwiek korekty i chciałbym go odświeżyć. Z tej okazji zastanawiam się, czy po jakiejś paście onestepowej i wymyciu na zupełnie wyjałowiony lakier nie nałożyć wosku - może to być FK, który mam, ale z racji, że będzie nieco cieplej i warunki mniej męczące dla lakieru zastanawiałem się, czy nie kupić samplerka BH Finis tak mocno chwalonego. Chyba, że zaproponujesz mi inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gemaro - śmiało spróbuj BH Finish. To bardzo dobry wosk z korzystnym stosunkiem jakość/cena, który na wyprowadzonym nawet one-step'em lakierze doda te kilka procent w wyglądzie. Nie będzie to wielka różnica w stosunku do FK1000 (moim zdaniem efekt finalny obu wosków jest zbliżony), ale poznasz nowy wosk i porównasz aplikację obu. Propozycji wosków jest wiele, ale wszystko zależy przede wszystkim od zasobności portfela i oczekiwań, oraz koloru lakieru. Podobnie jest z jałowością lakieru - do jednych produktów jest wskazana, do innych lepiej postawić na niewymyty cleaner.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Balzac napisał(a):

Polerowania lamp, można polerować lampy za pomocą polerki pneumatycznej oscylacyjnej, papier na krążek gradacja 1000, 1500, 2000,2500,3000 na mokro ? Wszędzie są filmiki jak robić to ręcznie papierem wodnym ruchy krzyżowe i to mnie zmyła 😁

Śmiało.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego w nowym roku! Szybkie pytanie, kończy mi się butla z ADBL Black Water, używam głównie do opon, ale plastiki na zew. tez nieraz oberwą, efekt, aplikacja (możliwość stosowania na lekko mokre opony) i zapach mi psują. Kupować kolejną butlę czy szukać coś innego (może lepsza trwałość)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego w nowym roku! Szybkie pytanie, kończy mi się butla z ADBL Black Water, używam głównie do opon, ale plastiki na zew. tez nieraz oberwą, efekt, aplikacja (możliwość stosowania na lekko mokre opony) i zapach mi psują. Kupować kolejną butlę czy szukać coś innego (może lepsza trwałość)?

Gyeon Tire express, można na mokrą oponę, jest napewno trwalszy niż black water oraz dobrze siedzi na plastikach
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
4 godziny temu, skrzat06 napisał(a):

Najlepszego w nowym roku! Szybkie pytanie, kończy mi się butla z ADBL Black Water, używam głównie do opon, ale plastiki na zew. tez nieraz oberwą, efekt, aplikacja (możliwość stosowania na lekko mokre opony) i zapach mi psują. Kupować kolejną butlę czy szukać coś innego (może lepsza trwałość)?

ADS Tyre Seal, tylko poziom cenowy inny, ale trwałość lepsza, aplikacja na opony i tworzywa oraz mozliwość aplikacji na mokro

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w garażu "znalazłem" mojego ADBLowskiego Rollera 9mm. Kupiony kiedyś tam, użyty dosłownie raz na próbę, jak leży w ręce, na masce i od tamtej pory kompletnie nie ruszany. Nawet trochę padów od ADBL sie znalazło. Próbować sprzedawać go czy niech dalej leży czekając na lepsze, mniej zalatane czasy? Jak sprzedaż to ile to można cenić? Jest praktycznie nowiutki tyle, że po gwarancji już raczej. Zero jakichkolwiek śladów użytkowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w garażu "znalazłem" mojego ADBLowskiego Rollera 9mm. Kupiony kiedyś tam, użyty dosłownie raz na próbę, jak leży w ręce, na masce i od tamtej pory kompletnie nie ruszany. Nawet trochę padów od ADBL sie znalazło. Próbować sprzedawać go czy niech dalej leży czekając na lepsze, mniej zalatane czasy? Jak sprzedaż to ile to można cenić? Jest praktycznie nowiutki tyle, że po gwarancji już raczej. Zero jakichkolwiek śladów użytkowania itp.
Od ręki za dwieście zabieram.
Jak się skończy produkcja to z pięćset sprzedasz ;)

Trzymaj, jeść nie woła. Jak będzie ktoś chciał kupić to moze sprzrdac i zapłaci cenę ;)

Wysłane z mojego SM-A105FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki temat z mojej strony. Szukam w rozsądnych pieniądzach kwaśnego szamponu, który służyłby do odtykania wosków a także nada się do porządnego mycia auta np. po zimie, czy długim okresie bez myjni - mam do wyboru RRC Kwaśny Szampon, Good Stuff Sour Shampoo oraz Cleantech Tech Cleaner. Co wybrać? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.