Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

Ktoś kojarzy jakie rozcieńczenie ONR pod glinkowanie? 😄

1:128.

ja używałem 1:256 i tez robiło co miało robić 🙂

CarPro Ech2O jakby co to 1:40

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Mam deskę od Peugeota 308 T9 po regeneracji tzn. poduchy były strzelone, włożone nowe i deska naprawiona. Z tego co wiem deska jest oklejana na nowo jakimś materiałem (winyl). Jaki środek proponowalibyście do dressingu. Drugie pytanie co do pseudo skóry na boczkach foteli czym zabezpieczać?

IMG_20221015_200501595.jpg

IMG_20221116_130736112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawki robimy po korekcie lakieru czy przed? Lakier ma sporo mikro rys od myjni automatycznych, więc mocnego cięcia nie planuję.

Audi A6, kolor ciemny granatowy metalik, nabyte niedawno i chciałbym doprowadzić auto do porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA, IPiE nie równa. A jaka jest sprawdzona i dobra? Trzeba by być chemikiem. W ostatnich dwóch latach strasznie się namieszało z IPA w związku z virusem świrusem 🙂 

Ja proponuje kupować IPĘ „do elektroniki” 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedyś myślałem ze się jakby maże wiec zmieniałem fibry. Potem zmieniłem na środki do odtłuszczania. Aktualnie od ultracoat Finest wipe i nie ma problemu do tego bald wipe fibra od gyeona. Wole zapłacić więcej ale mieć pewność ze to dobry i sprawdzony produkt 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od 3 lat i uważam że jest świetna! To połączenie rotacji z DA w jednej maszynie.  Można świetne one stepy robić  , bo pod koniec przełączam na DA i wykańczam powierzchnię, a to bardzo przyspiesza to robotę. Tyle że BP oryginalne jest 150mm i trzeba albo dokupić za jakąś chorą kasę albo dać przetoczyć na 125mm te co jest z maszyna. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga ważne pytanie. Spontanicznie postanowiłem i właśnie kończę kłaść na samochodzie cquartz uk3.0. o 7:00 rano samochód wyjeżdża i nie wiadomo jaka będzie pogoda ale być może śnieg z deszczem. Nie mam żadnego typowego top coat ale coś się znajdzie pytanie czy jest konieczne i czy jest sens. Noxal quick detailer ewentualnie quartz Max od tac. Drugi niby topper. Kłaść teraz za dwie godziny czy rano?

W garażu jakieś 16 stopni mogę ewentualnie podgrzać więcej dosyć wilgotno ze względu na sezon.

16705290211701125538120697685946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5 spoko dzięki. Jak już skończyłem to wziąłem instrukcję a tam pisze że po godzinie reloada użyć. Czyli spoko można psikać. Obszkoczę wieczorem. Byłoby łatwiej jakby neoxalowi działał spryskiwacz 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z racji ze mamy już prawie zimę na oknem, ponownie trzeba przeprosić się z myciem rinseless

Ile wam mniej więcej idzie wam roztworu jako oprysk wstępny dla zluzowania brudu? Nie mówię o typowym TFR (to inna sprawa), tylko oprysku z naszym rinseless przykładowo 1:128.
Ostatnio zabrałem na bezdotyk 750ml butelkę WS i zużywając całą, wydawało mi się, że było wystarczająco, ale stwierdziłem, że trzeba dokupić na takie akcje marolexa ergo. Za dużo czasu schodzi na takie psikanie atomizerem.

i teraz drugie pytanie.. brać  1L czy 1.5l? Chce coś kompaktowego/mniejszego bo 2L marolex i tak już jeździ do TFR.
Kusi mnie ten najmniejszy 1l jako taki fajny poręczny zawodnik, ale obawiam się ze jak wleje jakieś 800ml to mało powietrza zostanie i trzeba będzie dymać x2.

2022-12-08_23h03_21.png.c77ce68d128b801352e74c412fd9a325.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
37 minut temu, Grzechu23 napisał(a):

Za dużo czasu schodzi na takie psikanie atomizerem.

Dlatego właśnie kupiłem ten Ryobi - opryskiwacz - żeby się nie męczyć ale on dziwnie psika - zaczyna mnie męczyć bo długo trwa ten oprysk. Ale jestem wciąż w trakcie testów.

Natomiast bardzo fajnie sobie radzi ten nowy co dziś kupiłem.

Zrobiłem nim dziś próbnie 4 koła i progi i zostało pół litra - także w teorii 1 litr powinien starczyć na pełen oprysk auta - ale dam znać czy warto się w to pchać. Psika dość obficie i szybko.

Jest lampeczka. Wygodny, mało miejsca zajmuje. W jednej ręce opryskiwacz a w drugiej szczotka i jazda. Zobaczymy za jakiś czas 🙂

 

37 minut temu, Grzechu23 napisał(a):

1.5l?

Tak chyba najlepsza pojemność na duże kombi.

Ale litrowy marolex tez fajnie sie sprawdzał u mnie rok temu z ONRem. Bo łay wygodny, nie mniej jednak trzeba babrać sie w pompowanie.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.