Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie kropki na zewnętrznej uszczelce przy szybie. 
Nie mogę się tego pozbyć. Jakiś pomysł aby to usunąć? A jeśli to niemożliwe, to coś do „przykrycia” tego? 
szampon, apc nic nie zdziałały. 798624EE-8EE2-489F-AA63-251603D8C7AF.jpeg.feb27fde9e872d3d9d1d86ffe4f3397d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafal9304 napisał(a):

Będę dzisiaj po południu/wieczorem kładł powłokę Aqua 9h. Wiem, ze druga warstwę mogę położyć po 30-60 min a kiedy Top Coat od Aqua ? Po 12 godz ? 

Zarówno top coat jak i booster najszybciej po 10 godzinach, jednak przy top coat booster już nie jest potrzebny. Są to czasy podane przez Aqua.

3 godziny temu, Rafal9304 napisał(a):
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jacak napisał(a):

Dzięki za odpowiedz. 
sprobuje i wrzucę fotkę jaki efekt wyszedł.

Wątpie aby pomogło, a jesli nawet to na krotko. Te uszczelki juz tak maja.. Mam u siebie 1 auto z takim przypadkiem rozne rzeczy testowalem i nadal bez efektu. Teraz bede kladl powloke i zobacze czy zamaskuje ten defekt jakos. Jak znajdziesz rozwiazanie to napisz 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jacak napisał(a):

Panowie mam takie kropki na zewnętrznej uszczelce przy szybie. 
Nie mogę się tego pozbyć. Jakiś pomysł aby to usunąć? A jeśli to niemożliwe, to coś do „przykrycia” tego? 
szampon, apc nic nie zdziałały. 

Gdybym miał takie coś u siebie, to bym próbował  kolejno apc, cartec do szyb, ipa, tar, aqua sour 1:30, cleaner, pasta finish, pasta cut. Oczywiście najpierw testowo w najmniej widocznym miejscu, mając na uwadze, że środek może narobić kuku. Które pierwsze zadziała, to tym bym poleciał całość.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, analyzator napisał(a):

Jakieś doświadczenia z lakierami alfa giulia? Grubość, twardość, jakoś utrzymanie. Czerwone net/nie met lub ocra ale chętnie usłyszę cokolwiek 

w PSB @AreK i @wojtek1788 robili giuletty,   moze tym tropem Piter ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacak mam ten sam problem, green star ani tire cleaner tego nie ruszyl. Dopiero na fibrze apc to delikatnie ruszy, a finalnie koch nano magic plast care pieknie to przykrywa. Niestety na krótko. Probowalem tez capro cquartz lite, ale nie chce sie trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2022 o 19:25, zeea napisał(a):

Wątpie aby pomogło, a jesli nawet to na krotko. Te uszczelki juz tak maja.. Mam u siebie 1 auto z takim przypadkiem rozne rzeczy testowalem i nadal bez efektu. Teraz bede kladl powloke i zobacze czy zamaskuje ten defekt jakos. Jak znajdziesz rozwiazanie to napisz 😁

Optimum Hyper POlish 🙂 maszynowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bitek była taka próba. Ja sie tym nie przejmuje bo to 20letnie auto i myśle, że poprostu się ta guma tak starzeje + masa innych czynników które wczesniej mialy na to wpływ. Ale dobrze by było znać rozwiązanie tego problemu jak by się trafiło młodsze auto z taką przypadłością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zeea napisał(a):

Mówisz serio, że to pomoże?  Ale jaka gąbka?  Po takiej robocie pad bedzie wyglądać jak kupa przypuszczam (cały czarny od gumy...) 

Opti serio dziala cuda na pastikach i uszczelkach 🙂 dlatego lubię tą paste (mimo ceny) na szybka robotę, bo nie trzeb oklejać. Warto sprobować.

Gąbka obojetnie jaka np. Polish może być. Potem bez problemu domyjesz ją APC 🙂 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy jakie rozcieńczenie ONR pod glinkowanie? 😄 

Czy fabryczna folia naklejona na dołach drzwi celem ochrony przed kamieniami nadaje się do spolerowania? czy omijać?

 

@Saczi wg mnie alkohol Izopropylowy to alkohol izopropylowy. Nie raz korzystałem z tego dla elektroników (oczywiście odpowiednio rozcieńczony i nic się nie działo).

Ten detajlingowy będzie droższy, bo pewnie ładniejsze opakowanie itp.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, peciu napisał(a):

tenzi o ile dobrze pamiętam ma 20% IPY, tutaj masz za 41zł 12856903459

No właśnie, nie zwróciłem uwagi na stężenie ...

Na butelce pisze rady to use, więc nie kupuję...

31 minut temu, analyzator napisał(a):

A mi się kojarzy, że @AreK miał głębsze przemyślenia odnośnie ipy.

??

Jakieś bliższe info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.