Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum
4 godziny temu, Kubos napisał(a):

Na pewno masz na myśli ten sklep? 
Przeważnie -15, -20, a max -25%, więc jak na BF tak średnio bym powiedział.. tak średnio
niektóre marki wyłączone o dziwo z promocji (np. neoxal)

Nie wiem jak wy, ale jak widzę w jakimś sklepie najtańszą wysyłkę na poziomie 16 zł i darmową od kwoty 300/400 zł to odechciewa się zakupów.
Wiem, że tutaj allegro nas przyzwyczaiło do wysyłki za free i oczywiście nie oczekuje tego od 'zwykłych' sklepów int. ale mimo tego jest sporo sklepów z chemią i wysyłkę nawet od 50 zł (coraz częściej wprowadzaną), a standardem jest ta wydana stówka.

To ja jak zwykle delikatnie odpiszę z drugiej strony jako sprzedawca:

Cytat

Przeważnie -15, -20, a max -25%, więc jak na BF tak średnio bym powiedział.. tak średnio
niektóre marki wyłączone o dziwo z promocji (np. neoxal)

Szczerze to dziwie się że w ogóle chce się sklepom robić takie promocje, jak za 2-3 kolejne dostawy towar będzie znowu droższy, bo ceny nie przestają rosnąć.

Proponuje nie sugerować się ile jest % zniżki tylko od jakiej kwoty bo sporo sklepów ma jeszcze stary towar w starych cenach i tam 20% może dac lepsza cenę niż 30% od nowej ceny.

Nic dziwnego że niektóre marki mogą być wyłączone, w tych czasach jak na niektóre dostawy trzeba czekać po 2-3 miesiące gdzie także każda kolejna jest droższa, to sprzedać towar po kosztach totalnie nie ma sensu... dlatego największe rabaty są na polskich producentów bo ten towar najłatwiej uzupełnić i to jest towar który ma praktycznie każdy sklep w Polsce.

 

Cytat

Nie wiem jak wy, ale jak widzę w jakimś sklepie najtańszą wysyłkę na poziomie 16 zł i darmową od kwoty 300/400 zł to odechciewa się zakupów.

Od strony sprzedawcy to nie wiem dlaczego jeszcze jest tak tanio?  Trudno już znaleźć dobrą firmę kurierską która zwiezie paczkę za 16zł (ceny przesyłek też poszły do góry)  i w sklepach też powinny podrożeć.

 

Cytat

Wiem, że tutaj allegro nas przyzwyczaiło do wysyłki za free i oczywiście nie oczekuje tego od 'zwykłych' sklepów

Te Free jest tylko dla kupującego, Sprzedający dopłaca do każdej paczki  i Allegro cały czas te kwoty podnosi i prawdopodobnie jak to się nie zatrzyma to albo produkty pójdą do góry ale będzie coraz mniej sprzedających oferujących SMART.

 

Cytat

sporo sklepów z chemią i wysyłkę nawet od 50 zł (coraz częściej wprowadzaną), a standardem jest ta wydana stówka.

 

Przyjmując że kurier wiezie za wspomniane 16zł , to przy kwocie 50zł za zamówienie koszt kuriera pokrywa całkowicie zarobek.  A jeżeli klient szuka takiej oferty to znaczy że z jej skorzysta. W takim przypadku może okazać się że sklep wyśle kilkanaście paczek, obrót zrobi a nic nie zarobi, a jeszcze najlepiej niech da rabat 30% i wysyłkę za free od 50zł (no i oczywiście jakiś gratis bo bez tego się nie liczy). Nie pisz że zamówienie będzie większe bo klient który i tak ma w planie zrobić konkretniejsze zakupy to ma w dupie czy wysyłka za free jest od 50zł czy od 300zł. A ten co szuka od 50zł to na pewno zamówienie będzie lekko ponad 50zł.  

Na każdym śmiesznym szkoleniu odnośnie prowadzenia firmy najgorszą rzeczą zawsze jest walka ceną, niestety takie wpisy dowodzą tylko tego że jest to nie najgorsza, a chyba jedyna słuszna... 

  • Lubię to 15
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY dobrze że to zostało powiedziane. Oczywiście BF i gonienie za promocjami. Każdy lubi coś wyrwać za kawałek ceny. Druga sprawa to jak miałby wyglądać polski zakątek bez showcarshine i choćby bilthambera. Pierwsze zakupy detailingowe zrobiłem w scs i sporo kolejnych.

Sprowadzając do mianownika i z moją refelksją. Potrzeba nam specjalistów w tym handlu. Jest na pewno miejsce dla hurtowników którzy przerzucają paczki i mają niższą cenę. Jest lub mam nadzieję jest miejsce dla specjalistów, którzy pomogą, znają produkty. Nie muszą walczyć ceną a wartością dodaną. Osobiście nauczylem się tego w wieku <20 lat - jak ktoś chce tanio to nie jest mój klient.

I tu druga refleksa i trochę do Ciebie @CAR CRAZY. Warto więcej tej wartości dodanej. Dawno zwróciłem uwagę na własne opisy produktów na sklepie - od osoby, która je używała. Myślałbym nad promowaniem sklepu poprzez dzielenie się wiedzą szczególnie że ofertę macie częściwo unikalną. 

Black Ice dalej siedzi w koszyku i w końcu kupię 😉

Co do wartości dodanej to prośba o doradę. Surfex. Zamiast green stara. Jako uniwersalik. Oprysk jako mocny pre, oponki, buty, narzędzia, kosiarki, ogólnie tematy zewnętrzne bo wnętrza mam utrzymane i IC styknie. Jakieś wady, przemyślenia? 🙂 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś ma zrobioną konserwację bezbarwną waxoyl i może się wypowiedzieć co do jej trwałości i sensowności?

Oraz jeżeli jest ok to polecić warsztat z okolic Krakowa który taką konserwację wykonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
1 minutę temu, Putkowski07 napisał(a):

Pytanie odnośnie lusterek a raczej ich wkładów. Czy czyścić z kamienia? Czy WSR nie zniszczy wkładów? Ktoś miał jakieś historie?

czyszczę systematycznie WSR i jak na razie nic sie nie dzieje  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, CAR CRAZY napisał(a):

czyszczę systematycznie WSR i jak na razie nic sie nie dzieje  

No tak myślałem że raczej problemu nie będzie ale wolałem się upewnić. Sprawdzę WSR od FX on nie jest taki mocny wiec pewnie zrobi robotę a bezpieczny powinien być. 
 

choć mam pomysł w głowie być zrobić roztwór z kwaśnego szamponu i pierw sprawdzić jak się uda to zdjąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
1 minutę temu, Putkowski07 napisał(a):

No tak myślałem że raczej problemu nie będzie ale wolałem się upewnić. Sprawdzę WSR od FX on nie jest taki mocny wiec pewnie zrobi robotę a bezpieczny powinien być. 
 

choć mam pomysł w głowie być zrobić roztwór z kwaśnego szamponu i pierw sprawdzić jak się uda to zdjąć 

Jak te spoty masz konkretne to FX będzie prawdopodobnie za słaby a tym bardziej szampon  😉 Chyba że są w miarę świeże to co innego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, CAR CRAZY napisał(a):

Jak te spoty masz konkretne to FX będzie prawdopodobnie za słaby a tym bardziej szampon  😉 Chyba że są w miarę świeże to co innego 

Nie są stare. Są tez naprawdę drobne bardziej jak tarka. 
wole tez zacząć od czegoś bezpiecznego 🙂 

 

tak samo Fx podchodzę dwa trzy razy zanim wyciągnę Apc od Aqua kwaśne 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej uniwersalny to moim zdaniem work stuff średniej twardości, jeżeli miałbym używać tylko jednego rodzaju. Ten waxpro jest naprawdę miękki i mocno spienia chemię.
Osobiście używam trio od WS:
- Albino do piano black, rysujących się tworzyw i zakamarków, gdzie inne pędzelki nie dają rady ze względu na zbyt dużą sztywność. Jest fajny przy kratkach nawiewów.
- średni gdzie tylko się da
- twardy do progów, pedałów, twardych tworzyw z brudem wbitym w strukturę - na przykład na boczkach drzwi.

Przy wnękach, prowadnicach wspomagam się pędzelkami od Detailink - tych mniej mi szkoda, robią robotę, ale włosie o stopień słabszej jakości, niż w Work Stuff. Poużywałem trochę i stwierdziłem, że wolę je do "brudów"

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o tara, do tej pory używam Elite detailer i jest rewelacyjny, ale kończą mi się zapasy kupione po starych cenach i się zastanawiam nad ultracoat tar oraz deturner, bo aktualnie super ceny są, doradzi ktoś z użytkowników tych produktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam już długo Prickborta, cena/jakość w 5L baniaku bardzo dobra. Jedynie ostatnio zapach, a raczej smród, zaczął mi mocno przeszkadzać.

Ultracoata używałem do testów, też nie pachnie zbyt fajnie, działanie dobre, ale z racji że nie zauważyłem lepszego działania niż Prickbort, pozostałem przy Prickborcie.

@Rafal9304 Zapach cytrusów BePro brzmi dobrze, kupię do testów 🙂

Elitedetailer ten pachnący też przetestuje, zobaczymy czy przebije coś działeniem Prickborta bez capienia 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie pianownic, jest na black week Marolex 3l na allegro, tylko chciałbym się upewnić , że to jest pianownica, a nie opryskiwacz.
Jest niby napisane jak byk pianownica no ale..
LINK

Jeśli to jest to co na zdjęciu to na pewno pianownica


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.