Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@belzebiasz Od 1:40 do 1:20, nigdy nie miałem potrzeby używać mocniejszego do prewasha, nawet w czasie zimy.

1:10 lub mocniejsze to już na mega szczura, albo do czyszczenia zapuszczonych opon / felg.

 

Nie jestem zwolennikiem używania mocnej chemii, zwłaszcza przy regularnym myciu. Uważam że ludzie trochę mocnej chemii nadużywają 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, Fisz napisał(a):

Neoxal 737 będzie OK pod ręczny oprysk ciśnieniowy (bieżące mycie)?

Szamponem chce robić oprysk? To nie ma sensu. Jeszcze aktywną pianę zrozumiałby ale szampon to strata czasu i pieniędzy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Streat napisał(a):

Szamponem chce robić oprysk? To nie ma sensu. Jeszcze aktywną pianę zrozumiałby ale szampon to strata czasu i pieniędzy 

Oprysk na auto, trochę na rękawice i ręczne mizianie.

Niestety nie mam innej możliwości, a na pobliskiej myjni "chemia" jest bardzo słaba. Raz na jakiś czas używam ADBL Tangy, żeby co nieco odetkać, ale szukam czegoś do bieżącego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kocha GS uwielbiam, tak na oponach moim zdaniem średnio się sprawdza.
Zgadzam się, na początku używałem zamiast T&R i nie domywał jakoś wybitnie.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Fisz napisał(a):

Oprysk na auto, trochę na rękawice i ręczne mizianie.

a takie cos to ja bym zrobił zalecane stężenie takie jak do szamponu 🙂 w zupełności wystarczy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fisz napisał(a):

Oprysk na auto, trochę na rękawice i ręczne mizianie.

Niestety nie mam innej możliwości, a na pobliskiej myjni "chemia" jest bardzo słaba. Raz na jakiś czas używam ADBL Tangy, żeby co nieco odetkać, ale szukam czegoś do bieżącego mycia.

Samochód w 95 procentach w ciągu roku myje tylko na myjniach publicznych . Proponuję Tobie zestaw , który sam w takich przypadkach używam :

- opryskiwacz ciśnieniowy i wstępny oprysk

- wiadro i dekiel np. z Castoramy i do tego separator , wodę z szamponem mam już w wiadrze i tylko na myjni dobijam lanca trochę wody , żeby uzyskać pianę .

Chemię do tego to już sobie musisz dobrać w zależności od budżetu jakim dysponujesz . Poczytaj na forum jest sporo testów i sobie coś znajdziesz.

 

Z Tego co pamiętam Dziadzia ma na swoim kanale film , w jaki sposób można umyć samochód na myjce.

Myślę , że taki zestaw jaki wymieniłem , jest bardziej bezpieczny dla lakieru niż oprysk i mixianie tego rękawicą.

Ja na myjce korzystam tylko z wody .

Ogarnięcie samochodu na myjce zajmuje mi około 90 minut co tydzień . Na myjnie potrafię pojechać latem o godz.4 rano , teraz z reguły jestem koło 5 .

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testowym czyszczeniu szyb środkami WSR gel, tlenkiem ceru i pastą cuttingową. Szyby po użyciu są mega tępe w dotyku. Chciałem zarzucić na nią SSW, jednak produkt się jakby nie trzymał szyby, zero odpychania wody, spływała jak po nie nawoskowanej powierzchni. 
Na szybie jedynie siadła niewidzialna wycieraczka. 
Wcześniej za każdym razem używany wosk, sprawdzał sie bez problemu. Ktoś wie czemu tak się zadziało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gąbek1 skoro tlenkiem ceru potraktowałeś szybę to po co WSR i pasta CUT? 😉 szyba powinna byś "tępa" - taflować wodę - właśnie tak powinno być pod NW. kłaść na to SSW?! osobliwy pomysł ale co kto lubi 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, CarlosBlack napisał(a):

@Gąbek1 skoro tlenkiem ceru potraktowałeś szybę to po co WSR i pasta CUT? 😉 szyba powinna byś "tępa" - taflować wodę - właśnie tak powinno być pod NW. kłaść na to SSW?! osobliwy pomysł ale co kto lubi 🙂 

Wstępny test na fragmencie szyby, jak produkty sobie poradzą z dosyć zakamienioną szybą.
Za każdym razem jak używam qd, przecieram nim również boczne szyby, poprawia, a raczej poprawiał, na nich zrzut wody. Po czyszczeniu szyba nie lubi się z żadnym woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gąbek1 boczne jeszcze woskowanie ujdzie chociaż to nie jest wcale dobry pomysł. Ale przednią broń Cię Boże! Zrobi się mleko albo nie wiadomo co i dzwon piękny. Jak koniecznie chcesz coś na szybę zamiast NW to ewentualnie jakiś selant (Dodo juice, shiny Garage Drop off) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, CarlosBlack napisał(a):

@Gąbek1 dlaczego chcesz woskować szyby?

Hm, ponieważ było to dla mnie szybszymi rozwiązaniem. Machnąć przy okazji qd i zapomnieć. Efekt był, wiec nawet nie zastanawiałem się. Zastanawia mnie tylko, dlaczego wcześniej szyba normalnie przyjmowała wosk, po wyczyszczeniu już nie chce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t.sienkiewicz91 W zeszłym roku kupiłem taką jak tutaj:

9986345257

Jestem bardzo zadowolony,  mega miękkie i delikatne włosie naturalne. 

Polecany przez kolegę wyżej Vikan też chodził mi po głowie,  ale wybrałem jednak inną. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
44 minuty temu, penkus5 napisał(a):

@t.sienkiewicz91 W zeszłym roku kupiłem taką jak tutaj:

https://allegro.pl/oferta/zmiotka-szczotka-do-sniegu-do-samochodu-miekka-9986345257

Jestem bardzo zadowolony,  mega miękkie i delikatne włosie naturalne. 

Polecany przez kolegę wyżej Vikan też chodził mi po głowie,  ale wybrałem jednak inną. 

@t.sienkiewicz91 dokładnie bierz ta.

 

https://streamable.com/g3f79k

https://streamable.com/q59eaa

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.