Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem naprawę lakiernicza po lewej stronie samochodu, dziś po raz pierwszy umyłem auto i znalazłem taki osad na samochodzie. Wyczuwalna chropowatość pod palcem, myślę że to osad lakierniczy.

Nie jestem specem od polerowania, czy zdejmę to korektą którą planuje na wiosnę? Czy powinien wrócić się do warsztatu bo mogło to wejść w jakąś reakcje z lakierem pod spodem?

Dzięki.

 

 

PXL_20221030_154502934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5 Dzięki za odpowiedź.

Tak, naprawa była z lewej po całości (ciężarówka w korku we mnie wjechała, on mnie nie widział, a ja nie miałem gdzie uciekać). Jeszcze taka niespodziankę miałem z naprawy ale to już ogarnąłem. 

 

PXL_20221015_201856073.jpg

PXL_20221013_221103085.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatny finish kloszy nie powinien naruszyć fabrycznego zabezpieczenia, mam rację? Lekko żółkną z roku na roku, ale w sumie nadal są przejrzyste, nie ma uszkodzeń warstwy ochronnej, nie widzę sensu podchodzenia do nich papierami. W relacjach @Streat widziałem kilkukrotnie takie szybkie odświeżenie, miałeś te auta jeszcze pod opieką, działo się coś z lampami? Dla pewności zawsze mogę dać Fusso jako jakaś ochronę, ewentualnie kupię jakiś flakonik ceramiki na blekfrajdej.
Wracając do meritum - gdzie stawiacie bezpieczna granice, jeśli chodzi o lampy?

Wyryte w skale z S20 FE 5G







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MMCzysci samym finishem nie ściągniesz warstwy UV, jak zaczynają żółknąć to właśnie przez brak filtra UV, co roku jak przeleciał finishem to lamy będą klarowne 🙂 ogolnie po roku zwykle zaczynają od nowa delikatnie żółknąć nawet jak się da ceramikę, tutaj już chyba tylko folia pomoże niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o pierwsze zdanie Twojej wypowiedzi mi chodziło, dziękuję Zdaje sobie sprawę, że lampy już nowe nie będą, ale na delikatne odswiezenie jest chyba teraz najlepsza pora. Ewentualnie jeśli zacznie się gwałtowanie robić gorzej, wtedy pójdą w ruch papierki i cała reszta procedury...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arkeolowy napisał(a):

Któryś z naszych producentów ma jakiś QD/Interrior Cleaner dopuszczony do pracy z żywnością? Mam na myśli blaty kuchenne itd.

Prawdopodobnie Glass cleaner od Cleantle może taki być. Zapytaj na grupie och to odpowiedzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, damiano2007 napisał(a):

Pomimo, że jest to RR

Podejrzewam że jest taki sam jak standardowy, bo z tego co kiedyś patrzyłem to standardowego już nie ma więc nie zdziwilbym sie gdyby okazało się że to jest ten sam produkt.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, damiano2007 napisał(a):

Pomimo, że jest to RRC to ich standardowy cleaner do opon ma moc. 

Pro nie miałem, ale zwykłego przelałem troche i faktycznie potwierdzam, że naprawdę dobry/mocny zawodnik.

Patrząc na cenę za bańkę 5l -> 139 zł to tak średnio bym powiedział, tak średnio...

Edit: aa nie, 69 zł obecnie na allegro. Dobra oferta!

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.