Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam, używam i do szybkich akcji śmiało polecam.

Fajnie się pieni na rękawicy, poślizg i zapach również na plus. Zawiera podobno jakieś mikro cząsteczki.
Bardzo dobrze oczyszcza lakier przed nowym LSP. Ściąga wszystko jak leci.

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że miał być wycofany ze sprzedaży, ale chyba ponownie go wprowadzili po odzewie ludzi.

Fajny produkt i ma stałe miejsce u mnie na półce!

@Bapko zerknij na test niemca z świeżymi powłokami. Zamiata.
Początkowo myślałem, że ma w sobie pewnie mase wypełniaczy i dlatego taka tafla, ale CP reset rozwiał moje wątpliwości.
 
 

Ja pierdziu właśnie obejrzałem (chodź nic nie zrozumiałem) za to widziałem ze po jednym dobrym wymyciu ściąga nawet ceramike działa chyba podobnie jak cleaner od fireballa ultimate paintwork cleaner ale chyba łatwiejszy w uzyciu i przed woskiem idealnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Mój K2 też zaczął puszczać ciśnienie. Poleciał może z 3x bilthambera i raz czy dwa citrusa. Wyrzuciłem. Kupiłem marolexa tego do zasad, żeby już nie mieć niespodzianek

W temacie Megsa wash+. Mycie normalnie zgodnie z zasadami i potem masowanko wash+ i wszystko znika? Nawet te celanery w spreju niekoniecznie mi zdejmują takie fusso z detailerami na górze. Po użycu megsa nie ma bałaganu na lakierze? Moje czerwone fordarri ma lakier z plasteliny. Byłoby super żeby sobie tak sprawnie zmienić wosk - mycie z jednym etapem dodatkowym 10 minut i smalcowanko. Mało jeżdżę, 3 tysiaki po korekcie nie chce mi się wjeżdżać z maszynką, nawet cleanerem. Bardziej nie mam czasu. A wosk bym sobie zmienił 😛

Rękawica - raczej fibra i z krótkim włosem, nie? wreszcie bym znalazł robotę dla egge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Mój K2 też zaczął puszczać ciśnienie. Poleciał może z 3x bilthambera i raz czy dwa citrusa. Wyrzuciłem. Kupiłem marolexa tego do zasad, żeby już nie mieć niespodzianek
W temacie Megsa wash+. Mycie normalnie zgodnie z zasadami i potem masowanko wash+ i wszystko znika? Nawet te celanery w spreju niekoniecznie mi zdejmują takie fusso z detailerami na górze. Po użycu megsa nie ma bałaganu na lakierze? Moje czerwone fordarri ma lakier z plasteliny. Byłoby super żeby sobie tak sprawnie zmienić wosk - mycie z jednym etapem dodatkowym 10 minut i smalcowanko. Mało jeżdżę, 3 tysiaki po korekcie nie chce mi się wjeżdżać z maszynką, nawet cleanerem. Bardziej nie mam czasu. A wosk bym sobie zmienił
Rękawica - raczej fibra i z krótkim włosem, nie? wreszcie bym znalazł robotę dla egge.

Właśnie, pięknie to wyglada ale co z lakierem? Nie rysuje się bardziej od tego niż np od normalnego mycia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten specyfik, ale Fireballem pracuje się bardzo delikatnie, nie widzę opcji by jakoś tym lakier zarysować. Samochód jest czysty przecież i tak, a z racji pracy na mokro jest duży poślizg. Fireball ma ten minus że trzeba go bardzo dobrze spłukać i dokładnie umyć samochód po wszystkim.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzechu23 napisał:

zerknij na test niemca z świeżymi powłokami. Zamiata.
Początkowo myślałem, że ma w sobie pewnie mase wypełniaczy i dlatego taka tafla, ale CP reset rozwiał moje wątpliwości.

Ten szampon zabija hydro powłoki? Kurde potężny zawodnik.

Nadaje się po mycia np po zimie? Rozumiem że na auta z powłoka pod nie wolno używać. Nie rysuje on skoro taki mocny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bapko napisał:

Właśnie, pięknie to wyglada ale co z lakierem? Nie rysuje się bardziej od tego niż np od normalnego mycia?

 

28 minut temu, Gardor napisał:

Nie rysuje on skoro taki mocny?

Też się nad tym zastanawiałem na początku, ale po kilku testach (dodam, że mam czarne auto) nie zauważyłem nic szczególnego, zwłaszcza, że używamy go na czystym aucie przed LSP.

Gdzieś widziałem filmik, że pod mikroskopem coś tam minimalnie widać, ale na takim samym poziomie jak przy użyciu najzwyklejszego szamponu i ruchu rękawicą. Mooże jakby tym megesem ktoś jechał tydzień w tydzień to coś tam moze na czarnym wyjść, ale to takie domysły.
Ja stosuje przed nowym LSP, więc średnio co 6/7 tygodni

Edit. znalazłem. Megs wypadł nawet lepiej jak SG w kwestii mikro zarysowań
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
46 minut temu, Bapko napisał:

Właśnie, pięknie to wyglada ale co z lakierem? Nie rysuje się bardziej od tego niż np od normalnego mycia?

Ja go uzywam PO myciu własciwym - więc szoruje czysty lakier - wiec za bardzo nie rozumiem czemu ma sie po tym rysować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że za mniej, niż 50 PLN się dobrego opryskiwacza nie kupi. Poszukam jakichś randomowych na allegro, bo widzę, że i takie mogą dać radę, ale chyba nie ma co szukać oszczędności na siłę. K2 mnie już tak nie kusi. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Wyryte w skale z S20 5G FE



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Mam, używam i do szybkich akcji śmiało polecam.

Fajnie się pieni na rękawicy, poślizg i zapach również na plus. Zawiera podobno jakieś mikro cząsteczki.
Bardzo dobrze oczyszcza lakier przed nowym LSP. Ściąga wszystko jak leci.

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że miał być wycofany ze sprzedaży, ale chyba ponownie go wprowadzili po odzewie ludzi.

Fajny produkt i ma stałe miejsce u mnie na półce!

@Bapko zerknij na test niemca z świeżymi powłokami. Zamiata.
Początkowo myślałem, że ma w sobie pewnie mase wypełniaczy i dlatego taka tafla, ale CP reset rozwiał moje wątpliwości.

 

 

Powalił mnie ten produkt na łopatki, kupuje go! Jak to po jednym myciu zabił hydro powłoki 😮 do mycia przed LSP idealny 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, Bapko napisał:

Dużo go schodzi na jedno mycie?

Nie, dosłownie kilkanaście paseczków - bo to taki żel wyciskany przez dzióbek - bardzo dużą wydajność ma, jeszcze nie doszedłem do połowy butelki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MMCzysci napisał:

Zmartwiłeś mnie trochę tym wpisem. W takim razie przemyslę sprawę. Work Bottle nie wyrabia, do tego gnie się od gorącej wody. Opryskiwacz nie będzie "tyrał", ale nie chcę przeklinać zakupu po dwóch użyciach.

Wyryte w skale z S20 5G FE
 

Kwazar 2l jak @alexander.p pokazał. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 23:30, xadamx napisał:

Może ni do końca pomogę ale mam pomysł: odetnij może całość wzdłuż tego zgrubienia i podklej do niego od sporu. Poszukaj do tego jakiegoś mocnego kleju to plastików.

Obawiam się, że ciężko byłoby to skleić na całej szerokości, oryginalnie roleta jest zgrzewana.

Na chwilę obecna skleiłem takim duetem

IMG_20210616_092804.jpg.8c440e322013f96c128cbd4a7f913aa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, peciu napisał:

Obawiam się, że ciężko byłoby to skleić na całej szerokości, oryginalnie roleta jest zgrzewana.

To, że jest oryginalnie zgrzewana to ma najmniejsze znaczenie. Skleić, też byś skleił pomimo szerokości. Kwestia tylko odpowiedniego kleju, żeby nie zaczął puszczać. Nie wiem, być może jakiś dwuskładnikowy da radę.

Ta łatka basenowa też może być ok. Ja u siebie właśnie przy basenie stosuje takie rozwiązanie i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.