Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
1 godzinę temu, BiałyGTi napisał:

Opona jest fajna czarna i matowa czyli taki efekt co lubi. Co do wytrzymalosci to nigdy nie sprawdzalem ile to siedzi 

Musze obczaić bo jak jeżdzę z przyczepą i wjeżdzam na zakurzone trawiaste pola - dressingi błuszczące totalnie się nie snprawdzają, łapią brud i kurz jak lep na muchy.

Pamietasz może Tire Dressing od Detailers Magic ? On tez byl mega mat albo wosk na opony od Softa.

Masz jakies foty jak ten dressing wyglada u CIebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ultracoat Master Wash, na etykiecie pisze, że może służyć do usuwania owadów, w takim celu właśnie chciałbym go używać. Producent wspomina o stężeniu 1:8 / 1:9, taki też zrobię. Czy ktoś ma może wiedzę, czy będzie mi to podjadać woski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie, które zadałem w innym dziale, jednak tutaj zagląda więcej osób, więc może czegoś więcej się dowiem.

 

Szukam past na pierwsze zabawy dual-ką.
Na początku chciałem iść w pasty Sonaxa, ale dużo dobrych opinii znalazłem o 3D i... Zvizzerze, w dodatku ponoć Sonax lubi szybko zapychać pady. Czy ktoś bawił się obiema firmami (3D/Zvizzer)?

Jestem na 95% zdecydowany na zestaw 510 ACA + 520 ACA/ ewentualnie One + 520 ACA od 3D, w alternatywie 2000/3000/4000 od Zvizzera. No chyba, że ktoś mi powie, że pasty X są mega, to wezmę pod uwagę. Przeczytałem caluśki wątek o 3D i wiem, że są bardzo uniwersalne i różne kombinacje z padami z jedną pastą mogą dawać inny efekt (a w dodatku mało problemowe, co dla amatora będzie dużym +).
Na pierwszy strzał pójdą miękkie lakiery Subaru i Toyoty (więc chciałem brać tylko 520/One od 3D i zabawa różnymi padami), ale potem wpadną inne, twardsze lakiery, więc mocniejsza 510 ACA może się przydać. Co do stanu lakieru, każde z aut ma co najmniej kilka lat, nigdy nie widziało polerki, więc jest co robić. Z drugiej strony na pewno nie będę szedł na wycięcie 100% rys, przynajmniej na początku. 

Za każdą podpowiedź dzięki. 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dostanę gdzieś różne torby "detailerskie" ? 🙂

2021-06-13-18-42-47.jpg

 

23 minuty temu, paki112 napisał:

Na początku chciałem iść w pasty Sonaxa,

Z pastami jest jak z lakierami - na jednych te robią dobrą na innych żadną robotę.

Na start ja osobiście - jako weekendowy hobbysta - polecam Sonaxy,dają świetne rezultaty ale trzeba pracowac dokładnie wedle instrukcji na opakowaniu.

W piątek odświezyłem sobie lakier Perfect FInishem i na moich fordowskich lakierach spisują się wyśmienicie 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, Domel napisał:

Musze obczaić bo jak jeżdzę z przyczepą i wjeżdzam na zakurzone trawiaste pola - dressingi błuszczące totalnie się nie snprawdzają, łapią brud i kurz jak lep na muchy.

Pamietasz może Tire Dressing od Detailers Magic ? On tez byl mega mat albo wosk na opony od Softa.

Masz jakies foty jak ten dressing wyglada u CIebie ?

Fot nie mam ale jutro chyba bede myl auto to ci moge cyknac zdjecie 

 

co do DM to efekt tez taki matowy tyle ze t2 zostawia jeszcze czarniejsza opone 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, peciu napisał:

Jakiś patent na sklejenie rolety bagażnika?

 

 

Może ni do końca pomogę ale mam pomysł: odetnij może całość wzdłuż tego zgrubienia i podklej do niego od sporu. Poszukaj do tego jakiegoś mocnego kleju to plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, D@ViD napisał:

nie mam tego produktu z MEGSA 🙂 nie używałem nigdy.

Miałes jakiegos Megsa do waterlessa bańke 5litrowa ? Czy to było cos innego. Taki niebieski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
27 minut temu, D@ViD napisał:

Kolega pyta o to 🙂

Aaaaa nie jestem specem od Megsa 😛

 

Tak używam go, w kilku relacjach i testach był. Bardzo go lubie. Mam wrażenie, że to glinka w płynie 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa nie jestem specem od Megsa
 
Tak używam go, w kilku relacjach i testach był. Bardzo go lubie. Mam wrażenie, że to glinka w płynie

Rysuje lakier? Ściąga zabezpieczenia jak Np moonlight, ssw, woski letnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aivars napisał:

Meguiar's Car Wash Plus

Ktos uzywal? Jakies opinie ?

Mam, używam i do szybkich akcji śmiało polecam.

Fajnie się pieni na rękawicy, poślizg i zapach również na plus. Zawiera podobno jakieś mikro cząsteczki.
Bardzo dobrze oczyszcza lakier przed nowym LSP. Ściąga wszystko jak leci.

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że miał być wycofany ze sprzedaży, ale chyba ponownie go wprowadzili po odzewie ludzi.

Fajny produkt i ma stałe miejsce u mnie na półce!

@Bapko zerknij na test niemca z świeżymi powłokami. Zamiata.
Początkowo myślałem, że ma w sobie pewnie mase wypełniaczy i dlatego taka tafla, ale CP reset rozwiał moje wątpliwości.

 

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś poza @Bare Shine mógłby jeszcze wypowiedzieć się o opryskiwaczach K2? W piątek mam zaplanowane kolejne pranie, przy ostatnim obiecałem sobie, że nigdy więcej nie użyję zwykłej butelki do nakładania prespraya, więc muszę coś zamówić na szybko.

Wyryte w skale z S20 5G FE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MMCzysci napisał:

Czy ktoś poza @Bare Shine mógłby jeszcze wypowiedzieć się o opryskiwaczach K2? W piątek mam zaplanowane kolejne pranie, przy ostatnim obiecałem sobie, że nigdy więcej nie użyję zwykłej butelki do nakładania prespraya, więc muszę coś zamówić na szybko.

Wyryte w skale z S20 5G FE
 

Polecam

Screenshot_20210615-102107_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, MMCzysci said:

Czy ktoś poza @Bare Shine mógłby jeszcze wypowiedzieć się o opryskiwaczach K2? W piątek mam zaplanowane kolejne pranie, przy ostatnim obiecałem sobie, że nigdy więcej nie użyję zwykłej butelki do nakładania prespraya, więc muszę coś zamówić na szybko.

Wyryte w skale z S20 5G FE
 

Ja kupiłem i po kilku użyciach niestety coś z gwintem i nie trzyma ciśnienia, chyba ze trzymasz dodatkowo opryskiwacz od spodu. Mam Marolexa ktorego czesto uzywam i nic sie z nim nie dzieje. Wiec chyba lepiej zainwestowac w Marolex/Kwazar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem i po kilku użyciach niestety coś z gwintem i nie trzyma ciśnienia, chyba ze trzymasz dodatkowo opryskiwacz od spodu. Mam Marolexa ktorego czesto uzywam i nic sie z nim nie dzieje. Wiec chyba lepiej zainwestowac w Marolex/Kwazar.
Zmartwiłeś mnie trochę tym wpisem. W takim razie przemyslę sprawę. Work Bottle nie wyrabia, do tego gnie się od gorącej wody. Opryskiwacz nie będzie "tyrał", ale nie chcę przeklinać zakupu po dwóch użyciach.

Wyryte w skale z S20 5G FE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwiłeś mnie trochę tym wpisem. W takim razie przemyslę sprawę. Work Bottle nie wyrabia, do tego gnie się od gorącej wody. Opryskiwacz nie będzie "tyrał", ale nie chcę przeklinać zakupu po dwóch użyciach.

Wyryte w skale z S20 5G FE


Mam K2 2l jako oprysk przed rinseless działa fajnie, mocnych środków nie używałem w nim, nie ma zaworka i udało mi się raz przepompować ze dno odpadło i wszystko się wylało w…zdu:/ ale bez problemu przysłali kolejny i działa jest na tyle tani ok 20zl ze warto spróbować!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.