Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.05.2021 o 09:19, analyzator napisał:

@wwd pół maski uds, pół srp i daj znać za jakiś czas jak to siedzi i wygląda. 915 to wosk który zawsze miałem na radarze ale nigdy nie kupiłem, za duża pucha 😛

QD - zależy czego oczekujesz od qdeka

Dobra to maska pół na pół a co z resztą nadwozia? 😃

QD nie wiem - żeby podtrzymywał wosk jak najdłużej i łatwo się nakładał.

Soft99 Luxury ciężko się docierał, adbl ssw lepiej ale może jest coś fajniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ktm950 napisał:

@lukasz_byd przy DA to normalne, że blacha wpada w rezonans - szczególnie przy dzisiejszych stosunkowo wiekszych powierzchniowo panelach i autach robionych z coraz cieńszej blachy.  

Cięcie robisz zwykle na obrotach 4-5, finish - 3-3.5.

Dzięki. 

O taką odpowiedź chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wwd LG faktycznie wymaga uwagi. Fukupika to szybki syntetyk z sensowną trwałością, raczej w szkiełko. Ma funkcje czyszenia. Bywa w dobrej cenie - akurat na smarta. Dociera się sam. Przejezdzilem z nim zimę, tęskniłem, kupiłem ponownie.

Jakbyś był z Lublina wymienilibysmy się samplem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marcelus napisał:

Panowie krótkie pytanie Evoxa hdc21 czy hdd21? Wiem że hdd mocniejsza itd ale czy do amatorskiego użycia hdc to dobry wybór czy nie dziadować i dopłacić?

a nie lepiej HDX8 MARK II ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, analyzator napisał:

@wwd LG faktycznie wymaga uwagi. Fukupika to szybki syntetyk z sensowną trwałością, raczej w szkiełko. Ma funkcje czyszenia. Bywa w dobrej cenie - akurat na smarta. Dociera się sam. Przejezdzilem z nim zimę, tęskniłem, kupiłem ponownie.

Jakbyś był z Lublina wymienilibysmy się samplem

Niestety mieszkam w okolicy Nowego Sącza.

Zastanawiałem się czy nie brać dla uzupełnienia #915 - COLLINITE 520 Mister Collins Quick Detailer.

Ciekawe jak z trwałością w stosunku do ADBL SSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wwd mam jeszcze Elixir i Water Golda. Oba są lepsze, dają inny Look. Są szeroko opisane na forum. Water Gold jest dość drogi, ale po zakupie na pewno nie będziesz żałował. Realnej trwałości nie sprawdzałem, bo zwykle pod spodem coś leży. Elixir też jest bardzo fajny, ale niektórym użytkownikom się mazał. U mnie nie było takich problemów, ale warto mieć to na uwadze.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wwd ssw ma swoje zalety, mi nie pasuje. Wolę turtla. Zaletą obu jest głównie trwałość. Jest test w trakcie - temat na forum. Określ na czym ci zależy to się pewnie dobierze produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Skav said:

Czym myjecie gumowe dywaniki? APC czy moze jakis tire&rubber np excede?

Dobra, ogarniete. Z braku czasu przyeksperymentowałem z cleantechem ic z pedzelkiem i nawet dał rade - tylko trzeba bylo czasami kilka razy przeleciec bo nie dawał rady domyć, no ale i tak byla to szybsza opcja niz excede + czekanie na wyschniecie v:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szybkie pytanie.
Czy lakier w BMW X3 z 2007r jest mega uparty w obróbce czy bez rotacji nie ma co podchodzić?
Mówimy o szarym / antracytowym - zamieszczam link https://www.google.com/search?q=bmw%20x3%202005&tbm=isch&hl=pl&tbs=rimg:Cfj3CTreeB1SYXq75BUzBINN&client=ms-android-huawei-rev1&prmd=isvn&sa=X&ved=0CBQQuIIBahcKEwigsezgtNbwAhUAAAAAHQAAAAAQBg&biw=424&bih=786#imgrc=uU-1OI-v2hZYzM
Jeśli ktoś miał doświadczenie z tym lakierem to mile widziane informacje

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko - czy t&g może mieć jakieś negatywne dzialanie na opony? Np na vasco prewashu jest napisane zeby nie stosować na gumowych uszczelkach, ale o oponach nic nie ma - pytam dlatego ze daje go na felgi przy myciu, ale zastanawiam sie czy może miec to jakies negatywne skutki skoro odradzaja stosowania na uszczelkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 22:19, analyzator napisał:

@wwd ssw ma swoje zalety, mi nie pasuje. Wolę turtla. Zaletą obu jest głównie trwałość. Jest test w trakcie - temat na forum. Określ na czym ci zależy to się pewnie dobierze produkt.

Planuję jako cleaner dać srp i na to collinite 915, dobrze żeby qd się nie gryzł z woskiem, po drugie żeby był trwały, i nie przyciągał kurzu, albo dobrze się płukał pod samą wodą - o ile to możliwe?

A no i aplikacja żeby była łatwa - Sofft99 Luxury to była katorga u mnie....

Fusso 12 month po deszczu robi na szybie darmową NW, ADBL SSW już nie - wycieraczki bardziej skrzypią.

Czytałem trochę wątek QD i tak na szybko znalazłem:

TURTLE WAX ICE

ADBL SSW

GYEON Q2M CERAMICDETAILER

PROSTAFF Water CC Gold

CarPro Elixir

Co bu tu pasowało do moich oczekiwań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzator napisał:

@wwd Water gold. Jak chcesz taniej to spoko fukupika. Podobny profil produktu. Turtle też sobie kup 😉

Zawsze po woskowaniu myję auto w domu, ale tydzień temu na goły lakier dałem SSW i że był już dosyć ubrudzony postanowiłem wpaść na myjnię.

Dwie minuty mycia gorącą wodą z detergentem i dwie płukania zimną.

Auto ładnie się umyło i ssw nie zjadło może dlatego że świeże.

 

Opłukanie samą zimną wodą po zabrudzonym ssw daje mizerne efekty....

Może by tu coś swojego na myjnię w opryskiwaczu zapodać żeby schodziło a oszczędzało wosk - chyba że to efekty gorącej wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, wwd said:

Zawsze po woskowaniu myję auto w domu, ale tydzień temu na goły lakier dałem SSW i że był już dosyć ubrudzony postanowiłem wpaść na myjnię.

Dwie minuty mycia gorącą wodą z detergentem i dwie płukania zimną.

Auto ładnie się umyło i ssw nie zjadło może dlatego że świeże.

 

Opłukanie samą zimną wodą po zabrudzonym ssw daje mizerne efekty....

Może by tu coś swojego na myjnię w opryskiwaczu zapodać żeby schodziło a oszczędzało wosk - chyba że to efekty gorącej wody?

Użyj coś do pre-wash w postaci np. oprysku. Możesz skorzystać z uniwersalnego APC - Green Star, poprzez np. Shiny Garage - Citrus Oil, aż po np. Bilt Hamber AutoFoam (minus że w dużych bańkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.