Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy o jakim rozcienczeniu mowa. Generalnie jesli nie robisz tego na sloncu i chwile pozniej to wymywasz nie pozostawiajac nawet do przyschniecia to kilkukrotnie plaka i inne tluste bajery po handlarzach schodzily bez pozostawiania balaganu. Aczkolwiek najbezpieczniej tym apc zgadzam sie w zupelnosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MMCzysci napisał:

Alux do plastików? Mało bezpieczne IMO. Mocne APC powinno wystarczyć.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Dziś tak na szybko próbowałem Koch GS 1:5 no i powiem dresing siedzi jak zły 😂😭 jutro chciałam ogarnąć znaczy się zdjąć Dresing i położyć Gyeon Trim,  ale chyba poczekam bo nie będę tracił całego dnia 🤪 , poczekam aż sam się poddai wtedy ponowie atak chyba że ktoś zapoda coś szybkiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wzyzstkim, 

 

Wiosna idzie (w maju, sic), mieszkanie posprzątane, postanowiłem w tym roku zabrać się równiez za samochód. Zerknięcie na poniższy zestaw? Póki co tylko z zewnątrz. Nie mogę przeginać z budżetem, weźcie to pod uwagę przy wskazówkach:

1. Szampon ADBL Snowball

2. Prickbort

3. ADBL VAMPIRE

4. Dodo juice lemon prime

5. Ipa

6. Soft99 King of gloss

 

Do tego dwa wiadra, kilka mikrofibr, pędzelek, ręcznik. 

Wszystko jest? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator na prewash nic, planowałem umyć na myjni bezdotykowej woda + aktywna piana. Kia optima 2016, stan lakieru niezły, parę drobnych rysek ale mogę z nimi żyć. Lakier ciemnoszary jeśli o to było pytanie. Nie mam pojęcia, jak często będę musiał woskować. Praca i małe dziecko nie pozwolą zbyt często - może z dwa, trzy razy do roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mefONE napisał:

Zalezy o jakim rozcienczeniu mowa. Generalnie jesli nie robisz tego na sloncu i chwile pozniej to wymywasz nie pozostawiajac nawet do przyschniecia to kilkukrotnie plaka i inne tluste bajery po handlarzach schodzily bez pozostawiania balaganu. Aczkolwiek najbezpieczniej tym apc zgadzam sie w zupelnosci. 

@zwirek03

Chemia o kwaśnym odczynie z reguły nie rusza gołych plastików, więc tu się zgadza. Aqua Sour może 1:10 na kilka razy i powinno pójść.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, barmic25 napisał:

Cześć wzyzstkim, 

 

Wiosna idzie (w maju, sic), mieszkanie posprzątane, postanowiłem w tym roku zabrać się równiez za samochód. Zerknięcie na poniższy zestaw? Póki co tylko z zewnątrz. Nie mogę przeginać z budżetem, weźcie to pod uwagę przy wskazówkach:

1. Szampon ADBL Snowball

2. Prickbort

3. ADBL VAMPIRE

4. Dodo juice lemon prime

5. Ipa

6. Soft99 King of gloss

 

Do tego dwa wiadra, kilka mikrofibr, pędzelek, ręcznik. 

Wszystko jest? 

Polecam szampon od good stuffa bardzo dajny poślizg. Bądź od fx protect dobra koncentracja i fajna piana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, stg89 napisał:

Używał ktoś tego preparatu kontrolnego? Dobrze odtluści po paście czy lepszy będzie zmywacz silikonowy np Boll?

Bez znaczenia, czy to czy zmywacz sylikonu, czy detailingowy płyn inspekcyjny jak Gyeon Prep czy Shiny Garage Scan Inspection Spray.

Najzwyklejsza IPA 25-50%  była zawsze popularna bo była najtańsza.

 

Każdy z tych produktów odtłuszcza i z każdym po prostu trzeba sie nauczyć pracować, a zrobi swoje

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, ghost napisał:

Bez znaczenia, czy to czy zmywacz sylikonu, czy detailingowy płyn inspekcyjny jak Gyeon Prep czy Shiny Garage Scan Inspection Spray.

Najzwyklejsza IPA 25-50%  była zawsze popularna bo była najtańsza.

Produkty te odtłuszczą ale nie wymyją substancji wypełniających zawartych w pastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AreK napisał:

Produkty te odtłuszczą ale nie wymyją substancji wypełniających zawartych w pastach.

To brzmi jak pole do przestrzeni na mega test płynów inspekcyjnych 🙂

 

Przyznam, że nie miałem najmniejszego problemu z pastami 3D, TacSystem, CarPro ClearCut. O ile pamiętam każda z tych była reklamowana jako niezawierająca wypełniaczy. Jakieś stare Meguiarsy mocno maskujące też wypełnienia znikały mi pod byle ipą 40%.

 

Jakie pasty z wypełniaczami uważasz za uciążliwe do usunięcia?

Oraz jaki jest Twój ulubiony płyn inspekcyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś porównanie past Sonaxa i 3D car care?

Posiadam Cutmaxa i Perfect Finisha ale się kończą i zastanawiam się nad pastami 3D;  jak wypadają względem Sonaxa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@ghost pier....ie, że pasty nie mają wypełniaczy.
Wg mnie pasty mają wypełniacze, każda!  Kwestia czym to wymyć ;-)
Do przemyśleń .......

p.s.  analizuję zachowanie zmywaczy na lakierach różnych producentów i jestem w mega kropce. Póki co nie pytajcie mnie o wnioski. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.