Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Maryś2016 napisał:

@stawek Z Adbl dość dobre te szczotki na wiertarkę także możesz brać a jeśli się nie spieszy to zajrzyj na temat z gadżetami z alli tam są napewno linki ze szczotkami.

@etr zabezpieczonej czy tylko wyczyszczonej???Jak nie zabezpieczyłes to colourlock versiegelung a później możesz używać czegoś słabego albo jakiś leather Qd np ultracoat

wyczyszczona cleanerem od adbl i zabezpieczona też z adbl,

a te chusteczki z colourlocka nadają się? 5szt idzie na jedno użycie? bo często właśnie po 5szt jest sprzedawane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@etr skoro masz Adbl to go rozciencz w drugiej butelce 1:1 i nim przecieraj raz na miesiąc,będziesz widział czy bardzo brudna a nie powinien rozcieńczony zbierać zabezpieczenia tak szybko.

Chusteczek nie używałem bo dla mnie to mało opłacalne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób używających fluid pena, jaki wam się lepiej pracuje 0,3mm czy 0,5mm przymierzam się do zakupu i nie wiem co wybrać. Do zrobienia rysa przez cały bok w nowym aucie, można zobaczy zdjęcia w dziale co mnie dziś wkurzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin1992 napisał:

nie będziesz zgłaszał szkody? Nie będzie to za ładnie wyglądało

Jeszcze nie wiem, cały czas się waham co robić, szkoda mi malować całego boku ((( z przodu nie jest tak głęboko może do wyciągnięcia gorzej z tyłem. Podjadę dzisiaj do teściów i zobaczę na błotniku przednim co idzie z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibi-M moim zdaniem 0.3 lepiej sobie poradzi. Precyzyjniejszy jest. Osobiście już ich nie używam mam coś lepszego do takich zadań. Dobierz dobrze kolor, napakuj 2-3 warstwy żeby wystawało trochę ponad rysę i na drugi dzień papiery 2500-3000. Jak dobrze wstrzelisz się z lakierem to będzie lalka. 
Nie ma co malować pół auta dla takich uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, do tej pory używałem do zabezpieczenia powłoki fusso12m i chciałem coś zmienić.

Mam jeszcze z dawnych lat Autoglym SRP i UDS do tego dokupiłem Collinite 915 (chciałem HD Wax ale jest za drogi).

Nałożyć SRP czy UDS pod #915?

Jaki do tego QD? Kończę ADBL SSW - kupić ten sam czy może jakiś inny?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wwd pół maski uds, pół srp i daj znać za jakiś czas jak to siedzi i wygląda. 915 to wosk który zawsze miałem na radarze ale nigdy nie kupiłem, za duża pucha 😛

QD - zależy czego oczekujesz od qdeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Gyeon Cure można stosować jako qd po myciu raz na dwa tygodnie?

W przyszłym tygodniu planuję położyć cancoat i zastanawiam się co będzie lepsze cure czy np water gold. Chodzi mi o aspekt wizualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Jak polerowałem rotacją to obroty miałem ~800-1800.

Jakie obroty przy DA? w ADBL Roller, jechałem na 2,5 (na pokrętle) i były bardzo duże wibracje - słabo ;/

Rollerze 9mm? On nie ma aż takich dużych wibracji, a przynajmniej na 75mm BP. Wbrew pozorom ciut lepiej mi się nim pracuje (ze względu na wagę i wymiary) niż Flexem XFE, który znowu jest znacznie cichszy, ale ma także mniejsze wibracje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, FilipO napisał:

Rollerze 9mm? On nie ma aż takich dużych wibracji, a przynajmniej na 75mm BP. Wbrew pozorom ciut lepiej mi się nim pracuje (ze względu na wagę i wymiary) niż Flexem XFE, który znowu jest znacznie cichszy, ale ma także mniejsze wibracje. 

Tak. Tak wibruje ze az blacha rezonuje (drzwi np. czy maska).

Moze za male obroty mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lukasz_byd napisał:

Tak. Tak wibruje ze az blacha rezonuje (drzwi np. czy maska).

Moze za male obroty mam?

A jaki pad ? Przy twardym tak może być, kwestia prędkości, docisku, no i blachy oczywiście 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie za 100 cebulionów. Kupie gdzieś taki adapter, przejsciowke? Znalazłem swoją stara dremelke a w niej przewód do "detali" i czy da się podpiąć pad maszynę? Czy poprostu normalnie podpiąć pod dremel? Wiem ze durne pytanie ale zgłupiałem normalnie😁

IMG_20210518_092927.jpg

IMG_20210518_093258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FilipO napisał:

A jaki pad ? Przy twardym tak może być, kwestia prędkości, docisku, no i blachy oczywiście 😜 

Pewnie lichy bo był w zestawie, średnia twardość.

 

Tak czy siak 🙂 jakie obroty na DA ? 🙂 Resztę juz metodą prób i błedów targne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukasz_byd napisał:

Pewnie lichy bo był w zestawie, średnia twardość.

 

Tak czy siak 🙂 jakie obroty na DA ? 🙂 Resztę juz metodą prób i błedów targne.

Zależy jaki zestaw ;d różne pady dodawali do Rollera 9mm, ja sobie te pady jako totalny amator chwalę i.. na ten moment żadnego nie ubiłem.

Nie ma uniwersalnych, zależy od pasty itd, ja na rollerze nie schodzę poniżej 2 biegu przy rozprowadzaniu pasty, i zwykle w przedziale 3.5 - 4.5 w zależności od pasty się trzymam. 

Poczytaj instrukcję do pasty, zwykle onestepowe wymagają 3-4 biegu maszyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.