Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podobnie. Płukanie też obowiązuje?
Pozostając w temacie - na taki, co to się oderwał częściowo od BP (mały Bolla, nie pytajcie, jak to uczyniłem ) da się coś zaradzić? Czym to jest klejone oryginalnie?

Wyryte w skale z S20 5G FE



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qashqai 2020, czym to bezpiecznie odtłuścić i wyczyścić? Chodzi o szybki przy zegarach... Ojciec wytarł to jakimiś chusteczkami do kokpitu nie chcę narobić większego bałaganu bo to się rysuje od patrzenia...



f95464e82bdc29700bb1c060e1b021b2.jpgcba5c5c299ce82d0085f8bba015f4b12.jpg9c88f960ddd29eef9407a706d2c16d64.jpg



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończenie, drugi etap czy CarPro Essence wykończy tak jak Sonax perfect finish? Pacjent BMW-F10 czarne, lakier  w nie najgorszym stanie. Na koniec soft99 dark&black czy on poleży na essence? Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po menzernie 3w1 mogę dodatkowo nałożyć wosk fusso? zrobić to bezpośrednio po czy lepiej użyć ipy przed woskiem?
Przed woskiem IPA, 3in1 ma jakieś zabezpieczenie w sobie, więc nie wiem, czy takie połączenie ma rację bytu. Lepiej zrobić finish inną pastą, bo ww. Menzerna to głównie wypełniacze, które IPA przed woskiem wymyje.

Wyryte w skale z S20 5G FE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, locarno napisał:

Czy po menzernie 3w1 mogę dodatkowo nałożyć wosk fusso? zrobić to bezpośrednio po czy lepiej użyć ipy przed woskiem?

AIO Menzerny raczej nie stanowi trwałego zabezpieczenia, a trwałość ogólna zależy od trwałości bazowej, a nie warstwy wierzchniej. Chociaż z drugiej strony Fusso posiada tak silne rozpuszczalniki, że prawdopodobnie "wytrawiłyby" zabezpieczenie zawarte w Menzernie... Lepiej jednak przemyć powierzchnię przed aplikacją Soft - tylko, że wtedy nie bardzo jest sens użycia Menzerny 3in1 - sensowniej byłoby użyć typowej pasty polerskiej (nawet typu "one step") - robota podobna, a efekt bez wątpienia lepszy i Fusso lepiej związałby się z lakierem.

 

Edit - już odpowiedział @MMCzysci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirq48 - podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi 🙂 Moim zdaniem wykończenie po Essence będzie lepsze, niż po PF, gdyż Essence ma odrobinę wypełniaczy i gwarantuje wyższy poziom połysku. Przypuszczam jednak (bo tego nie sprawdzałem), że Fusso po aplikacji na Essence (po właściwym czasie dla Essence) zniknie szybciej, niż aplikowany na jałowy lakier - ale efekt optyczny będzie nieco lepszy (chociaż Fusso ma tendencję lekkiego ubijania połysku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 jestem tego samego zdania, a kto pyta nie błądzi 🙂  Dzięki wielkie, już wiem coś więcej. Biorąc pod uwagę że Eseence wytrzymuje DO 12 miesiecy to jeżeli cała kanapka przeżyje lato będzie super. Po drodze dla zabawy jakiś QD. Na zimę będziemy myśleć dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mirq48 napisał:

@Eidos71 jestem tego samego zdania, a kto pyta nie błądzi 🙂  Dzięki wielkie, już wiem coś więcej. Biorąc pod uwagę że Eseence wytrzymuje DO 12 miesiecy to jeżeli cała kanapka przeżyje lato będzie super. Po drodze dla zabawy jakiś QD. Na zimę będziemy myśleć dalej. 

Jesli stawiasz na look to zamien fusso na jakiegos naturala 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mirq48 napisał:

 ja wspominam o soft99 dark@black

A ja (nie wiem, czemu) myślałem o Fusso. Soft99 D&B na pwwno poleży krócej, niż Fusso i może nie przeżyć lata, ale Essence jako baza powinno wytrzymać do jesieni - zwłaszcza na wspomaganiu QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo kończy mi się excede uwc. Pytanie do użytkowników tego siuwaksu i shiny garage ef. Który dla Was lepszy pod względem regularnego użytkownika, czy może Koch Gs? W sumie wszystko z inhibitorami jakby nie patrzeć. Excede przelałem już bańkę 5l 1:5-1:10 i jedyny w sumie minus tego produktu, to szybkie przyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sednem sprawy jest czym lepiej posprzątam bałagan po cięciu. Jeżeli Essencem będzie na poziomie perfect finisch a przy tym lepiej dla oka  to będzie ok 😉 Bardzo powoli zbieram doświadczenie i to BMW jest wyzwaniem, zobaczymy co wyjdzie. Ostatnio robilem Avensis też czarna i wykończyłem antihologramem--właściciel był zachwycony a ja widziałem że mogło by być lepiej, ale niestety słońce wyszło za późno 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

W trakcie mycia mojego samochodu zauważyłem na przednich drzwiach pasażera cętki z rdzą.
Samochód ma oryginalny lakier, więc jestem zaskoczony wystąpieniem czegoś takiego.
Czy to lotna rdza, czy deironizacja / dekontaminacja ma szansę to usunąć?
Drapiąc paznokciem w ogóle to nie schodzi.

 

DSC_0611.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, locarno napisał:

Czym się różni polerka DA od polerki Forced Action?

W polerce DA ruch oscylacyjny jest bezwładnościowy/swobodny, wymuszany przez ruch rotacyjny. W FA (lub inaczej - w maszynie planetarnej) ruch oscylacyjny wymuszany jest przez silnik maszyny za pośrednictwem przekładni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sparco0 napisał:

Halo, halo kończy mi się excede uwc. Pytanie do użytkowników tego siuwaksu i shiny garage ef. Który dla Was lepszy pod względem regularnego użytkownika, czy może Koch Gs? W sumie wszystko z inhibitorami jakby nie patrzeć. Excede przelałem już bańkę 5l 1:5-1:10 i jedyny w sumie minus tego produktu, to szybkie przyschnie.

W sumie to sam jestem ciekaw. Zacząłem jakiś czas temu bańkę 5L uwc i nie ma co narzekać, choć ostatnio wypadło mi użyć do felg właśnie koch GS'a 1:10 i również fajne mi sie pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś pasta na one step tak w miarę uniwersalnie pod rotacje? Lakieru średnio twarde. WIem, ja wiem ze trzeba spróbować i testować ale w co pójść jak nie mam zaplecza 10 rodzajów past i padów? Sonax perfect finish dużo się różni od ex 04/06? Może iść na rotary? Nie ukrywam że jest tańszy i to zachęca 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.