Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@paki112 @paki112 sory kolego ale taka wiadomość mnie nie satysfakcjonuje... chodzi mi o to która maszyna wypadnie lepiej. Czyli czas pracy + efekt końcowy. Jeżeli mam poświęcić dwa razy więcej na DA aby uzyskać taki sam efekt jak rotacją no to ja dziękuję... 

  • Nie lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DoctorX prawdopodobieństwo, że jako amator dobierzesz odpowiednią kombinację pad/pasta i ilość przejazdów/obroty maszyny rotacyjnej nie robiąc przy tym holsów i to wszystko w jednym etapie jest równe zero.

Na da dobranie tego wszystkiego i zamknięcie się w jednym etapie to też nie jest takie „hopsiup”. W autokosmetyce nie ma czegoś takiego jak szybko i najlepiej.

Tu wkraczamy w detailing zarobkowy i optymalizację czasu pracy. Do tego jest potrzebne doświadczenie, którego nie masz...

No chyba, że chcesz to robić miękkim padem i pastą finishową. Efekt napewno jakiś będzie, ale wolałbym użyć da i mocniejszej kombinacji. 

  • Lubię to 4
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DoctorX Jak ma być jeden to odpal jakąś makarenę 3w1 albo essence. DA15. Gąbki średnie. Będzie średnio. Efekt wyciągniesz zapychając rysy. Raczej nie narobisz bałaganu na miękkich lakierach. Na twardych dużo nie wytniesz ale zapchasz. Fury pod handel?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator  tak. Aktualnie robię rupes uno protect+ jakiś one step Pad, do obcierek lub większych rys 3m fast cut plus z twardym białym padem. Tylko moja maszyna jest wiekowa jakiś tam flex waży z 4kg( Flex LK 603VR) i chciałbym coś lepszego. To samo tyczy się pasty wolę przejść na f6.01 + żółty lub pomarańczowy (one step) Pad i samemu kłaść wosk niż używać tego rupesa wszystko w jednym. Miałem styczność z mezerna 3w1 i to taki sam szit...

@KUBA46 proszę Cię nie rób z polerowania inżynierii ekstremalnej....

  • Okay 1
  • Haha 1
  • Nie lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paki112 @paki112 czytałem i to nie jeden temat i nie jedno forum. Dodam że opcje z f6.01 na one step wyczytałem właśnie z forum.. Jak i również że rotacja usuwa dużo więcej rys jak DA... DA chyba dopiero 21 może konkurować z cuttingiem rotacji.. ale ile ludzi tyle opini.. ja chciałbym poznać odpowiedź na tylko jedno pytanie.. ale widzę że ty nie znasz odpowiedzi więc przestać spamować...

  • Haha 1
  • Nie lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paki112 @paki112 czytałem i to nie jeden temat i nie jedno forum. Dodam że opcje z f6.01 na one step wyczytałem właśnie z forum.. Jak i również że rotacja usuwa dużo więcej rys jak DA... DA chyba dopiero 21 może konkurować z cuttingiem rotacji.. ale ile ludzi tyle opini.. ja chciałbym poznać odpowiedź na tylko jedno pytanie.. ale widzę że ty nie znasz odpowiedzi więc przestać spamować...
Wszystko jest dokładnie opisane na forum. Spamujesz Ty swoim lenistwem, więc nie rób filozofii z polerowania tylko maszynę w łapę i podziel się wrażeniami.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 5
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zasada jest jak przy w wiekszosci precyzyjnych pracach. Im lepiej zaplanujesz i podzielisz ja na etapy tym efekt jest lepszy. Zalezy na jakim to ma byc aucie l. Czy stare czy kilkulatek, czy twardy lakier czy miekki. Jesli chcesz onestep to tylko maszyna DA o jak najwiekszym skoku. Rotacja to temat dla ambitnych. Tu robote dzielisz na conajmniej dwa etapy. Aby wiedziec jaki pad dobrac do jakiego koloru i twardosci lakieru to wlasnie kłania sie to co w lekceważący sposob okresliles jako inzynierie ekstremalna. Aby Ci naswietlic pojecie powiem Ci ze ten sam lakier jesli jest oryginalny, ale uzytkowany byl w innym klimacie (auto sprowadzone) to nawet taka sama kombinacja moze dawac zupelnie inne rezultaty. Dlatego tez robi sie test spot. Generalnie temat baaardzo obszerny ale dam ci TiPa jak juz Cie tu zlinczowali wszyscy. Kup paste 3d ONE bo ona nie ma silikonow i innych gowien zapychajacych lakier. Wez najmniejsza pojemnosc ona i tak starczy Ci na wiele polerek. Maszyna o skoku 21, pady polecaja tutaj royal pads pomaranczowy i zapewne taki zestaw ogarnie Ci to co potrzebujesz, jak bedziesz nizbyt usytasy to zrobisz jeden przejazd wiecej, albo mocniej docisniesz, sam zobaczysz jak sie gubinrysa. Podstawa to jakas lampka inspekcyjna. Nie odwalaj kozaka z rotacja jak nie potrafisz bo tylko zrazisz sie do calej zabawy jak nie wyjdzie. A rotacja uczy pokory oj zdziwisz sie jak pojdziesz tą drogą 😉 
Masz do wyboru: 

one step DA
dwuetapowo DA

Rotacja dwuetapowa,

Rotacja wycinajaca z DA finishowym. 
kazda z tych kombinacji moze byc dostosowana pod stan, kolor i twardosc lakieru a do tego jeszcze kombinacja pasta+gabka. Ilosc obrotow czy szybkosc przejazdow. Jak widac nie ma tu wielkiej filozofi trzeba znac, wiedziec i potrafic.  Powodzenia.

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mefONE napisał:

Generalnie zasada jest jak przy w wiekszosci precyzyjnych pracach. Im lepiej zaplanujesz i podzielisz ja na etapy tym efekt jest lepszy. Zalezy na jakim to ma byc aucie l. Czy stare czy kilkulatek, czy twardy lakier czy miekki. Jesli chcesz onestep to tylko maszyna DA o jak najwiekszym skoku. Rotacja to temat dla ambitnych. Tu robote dzielisz na conajmniej dwa etapy. Aby wiedziec jaki pad dobrac do jakiego koloru i twardosci lakieru to wlasnie kłania sie to co w lekceważący sposob okresliles jako inzynierie ekstremalna. Aby Ci naswietlic pojecie powiem Ci ze ten sam lakier jesli jest oryginalny, ale uzytkowany byl w innym klimacie (auto sprowadzone) to nawet taka sama kombinacja moze dawac zupelnie inne rezultaty. Dlatego tez robi sie test spot. Generalnie temat baaardzo obszerny ale dam ci TiPa jak juz Cie tu zlinczowali wszyscy. Kup paste 3d ONE bo ona nie ma silikonow i innych gowien zapychajacych lakier. Wez najmniejsza pojemnosc ona i tak starczy Ci na wiele polerek. Maszyna o skoku 21, pady polecaja tutaj royal pads pomaranczowy i zapewne taki zestaw ogarnie Ci to co potrzebujesz, jak bedziesz nizbyt usytasy to zrobisz jeden przejazd wiecej, albo mocniej docisniesz, sam zobaczysz jak sie gubinrysa. Podstawa to jakas lampka inspekcyjna. Nie odwalaj kozaka z rotacja jak nie potrafisz bo tylko zrazisz sie do calej zabawy jak nie wyjdzie. A rotacja uczy pokory oj zdziwisz sie jak pojdziesz tą drogą 😉 
 

Odnośnie 3D one, występują 2 wersje - Car Care HD Speed oraz Car Care One Hybrid. Widzę, że rożnią się one gradacją ziarna - pierwsze ma 400, drugie 425. Czy czymś jeszcze poza tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko ze tego speed nie potrzebujesz w ogole. Do czego innego sluzy. Wystarczy poszukac. 

https://shiningcar.pl/pasty-polerskie/3d-car-care-one-hybrid-compound-polish-bardzo-skuteczna-uniwersalna-pasta-polerska-237ml?from=listing&campaign-id=20
 

patrzac jak szukasz to just in case 

zaznacze ze poza pasta do jakiejkolwiek polerki bedzie potrzebny jeszcze:
 alkohol izopropylowy, fibre do odtluszczenia, druga do usuwania wypracowanej pasty. Kompresor zeby pada oszyscic. Szczotka do pada. Jak nie masz pad washera to niektore uszczelki lepiej okleic zeby pada zaraz nie zapchac syfem. Spryskiwacz jakis np kwazar mercury do IPY. 
cos do deironizacji i jakis skuteczny T&G.

glnka lub recznik polimerowy.

Cos do osuszenia /recznik mikrofibrowy do auta bo splukiwac bedziesz 3 razy juz osuszone auto. 
 

to taki zestaw wyjsciowy zeby zrobic polerke, jeszcze samo mycie i szampony bez woskow itd. No stary duzo czytania poza tym duzym ulatwieniem ode mnie tu jest. Powodzenia
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady polerskie adbl się nadają? Mat lepszy? Żółte Naty mi się pokończyły i mam gdzieś w koszyku adbl one step + żółty. Są trochę tańsze ale pytanie czy sie nie rozlatują i robotę robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, analyzator napisał:

Pady polerskie adbl się nadają? Mat lepszy? Żółte Naty mi się pokończyły i mam gdzieś w koszyku adbl one step + żółty. Są trochę tańsze ale pytanie czy sie nie rozlatują i robotę robią.

Mam tylko te one stepowe więc opinia tylko na ich podstawie. Prałem je już kilkukrotnie, używałem jako takie pomoce na szybko, tu jakąś ryskę ukryć, tu ślady po kleju itd. - wszystko czego nie chciało mi się robić ręcznie.

Trzymają się do tej pory bardzo dobrze i po za zmianą koloru nie widać śladów zużycia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, analyzator napisał:

Pady polerskie adbl się nadają? Mat lepszy? Żółte Naty mi się pokończyły i mam gdzieś w koszyku adbl one step + żółty. Są trochę tańsze ale pytanie czy sie nie rozlatują i robotę robią.

Potestuj sobie SuperShine, będziesz Pan zadowolony 😉

Czerwone Neopad średnio-miękkie - zamkniętokomórkowe, wykańcza nawet Japońce pięknie

Żółte z Serii NeoCell - otwartokomórkowe do One stepów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.