Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Maciej jakieś sposoby na wzmocnienie piany aktywnej? Mam pewnego zawodnika który nie był juz dluzszy czas myty i chcialbym go troche mocniej zaatakowac na prewashu - slyszalem o dodawaniu apc do piany, ale nie mam pojecia w jakiej ilosci. piana to ct citrus foam 1:8. Oczywiscie planuje pelna dekontaminacje zrobic, ale juz ostatnio miałem akcje na jednym aucie ze brud za choleren nie chcial zejscs (moze poprostu brak doswiadczenia, nie wykluczam v:) i rękawice trzeba było płukać co 2-3 przetarcia tyle syfu zostawiała (o piasku jaki został w wiadrze nie wspomne)

edit:
dodam ze żadnego trf'a narazie w ekipunku nie mam, i narazie chcialbym ograniczyc zakupy v:

edit2:
wiecie moze gdzie mozna dostac takie butelki al'a testery carpro? Jak juz znajduje jakies opcje to albo ~200ml i/lub z atomizerem spieniajacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - butelki shiny garage 1l maja ten sam gwint co 500ml? Szukam czegoś pod pianownice i akurat 500ml "pasuje"  (jak sprawdzalem suwmiarka to na pianownicy jest ~26mm a na butelce jakos ~27-28). Albo ew. jakas inna butla która by spełniała te same wymagania

 

3 hours ago, analyzator said:

@Skav dolewam APC żeby był 1:20 + piany połowę tego co zwykle. Możesz zrobić pre apcem + po 2-3 min dorzucić pianę.

Czyli jak rozumiem robisz apc w stężeniu 1:20 z woda a pozniej rozcienczas piane w tym czyms do np 1:16 (biorac pod uwage ze u mnie jest 1:8, czyli polowa teoretycznie powinna dać 1:16 - chyba ze cos zle licze)? Czy najpierw robisz piane w normalnym stezeniu + apc zeby bylo 1:20? No i też pytanie jakie apc, bo u mnie jest koch gs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav też GS. na 2l leję setkę GSa i dolewam trochę piany, piany max połowę tego co bym zwykle lał, zależnie jak się pieni tak szczerze bo piana to ma głównie zwiększyć pienie i czas pracy. Takiego Bh leje na oko 40ml. Na moje szczury wystarcza i nie ma mowy o piasku na lakierze.

To do szczurów. Zdarza mi się dolać 20-40ml apc do normalnie załadowanego pre bo wiem, że auto nie jest tylko po deszczu/trasie ale dojeżdzało na budowę, glina ma drzwiach i nadkolach. Z gsm jest pewna dowolność 🙂 Czasem z opryskiwacza doły drzwi atakuję gsem 1:30 z ręcznego opryskiwacza i po 2 minutach wrzucam na to pre.

Z mojego doświadczenia. Niezależnie od chemii. Prewash jest tak dobry jak staranne i odpowiednio długie płukanie. Chemia ma być możliwie nieagresywna i mieć czas zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Notcon napisał:

@Lukaso Pod rotację masz właśnie PF a 04/06 jest pod DA. To nie jest ta sama pasta. Pracowałem tylko tą drugą na DA. Jest bardzo fajna, ma spore możliwości i bardzo mało pyli. 

Wiem że inne i że pod rotacje pf, ale chciałem opinii kogoś kto używał i coś podpowie. Bo kupowania w ciemno już mam troche dość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiś dressing do wnętrza po którym nie będą zostawały białe ślady od kropel deszczu czy też ślady od kontaktu z paluchami?

Obecnie stosuję qd koch chemie refresh kit, po którym nie jest za ciekawie oraz interior wow od adbla, po którym jest trochę lepiej, ale to dalej nie to czego oczekuję.

Struktura plastiku na której zostają ślady gładka i śliska, ale to samo dzieje się też na chropowatej powierzchni. 

Pacjent seat leon 1p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, damiano2007 said:

Rękawiczki nitrylowe zdrożały. 

W chwili obecnej w relatywnie konkurencyjnych cenach są rękawiczki winylowo-nitrylowe. Ktoś coś, jakieś opinie?

To ja zadam dziwne moze pytanie - są jakieś wieksze róznice miedzy nitrrylowymi a winylowymi? Mam własnie zakupione winylowe na szybko żeby mieć cokolwiek na te biedne ręce, ale teraz sie zaczalem zastanawiać czy to z czego są zrobione ma jakis wpływ (typu są latwiej rozpuszczalne w chemii czy cus) czy poprostu preferencje uzytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latex czesto uczula. Nitrylove - niestety bez wsparcia, rabatów itp to koszt +\-90zl najlepsze trafilem magneti marelli. Ale zwykle czarne tez dawaly rade tyle, ze kupowalem je za 50-60zl a przed tym calym cyrkiem i eksperymentami na ludziach kosztowały 60zl za 200szt... 

teraz tez chyba dostaniesz za 50-60zl 100szt takie porządniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.