Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@7777777 nie jest tak że fibra ci oddaje? Zwykle jeżeli się tlusto maże to trzeba poczekać. Z różowym deturnerem i lux glosem miałem takie przejścia przy wysokiej wilgotności. Wystarczyło poczekać kilka minut i ponownie dotrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stg89Kazda dysza znajdzie swoje zastosowanie, nawet ta co przy myjkach bez regulacji cisnienia zrywa lakier. Ten zestaw z ali czy ten do kupienia w TechKar’u to taki must have. Osoboscie do takiego zestawu polecam skompletowac krótką lance wpinaną za rekojeścią, a nie przed jak w wiekszosci fabrycznych lanc poniewaz daje to wygodniejsza prace, nie prowadzi pistoletu jak masz sztywny wąż oraz jest nieporownywalnie ergonomiczniejsze.
image.png.ef106369133aafa0732ee8516ce87b56.png

Przekłada sie to na wygodniejsze mycie dolnych czesci oraz kol czy nadkoli . Dzieki temu przewod zasilajacy wode nie przeszkadza juz w takim stopniu. Podpowiem jeszcze ze aby nie tanczyc z wężem najlepiej dokupic złacze obrotowe.  Taki upgrade daje nam wiekszy zakres ruchu lancy przy mniejszym zaangazowaniu w odwijki, przekladanki, podchody na kucku pod nadkola itd. Jak wiadomo czas operacyjny przeklada sie na poziom wynagrodzenia. Pozdrawiam 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 20:41, mefONE napisał:

@stg89Kazda dysza znajdzie swoje zastosowanie, nawet ta co przy myjkach bez regulacji cisnienia zrywa lakier. Ten zestaw z ali czy ten do kupienia w TechKar’u to taki must have. Osoboscie do takiego zestawu polecam skompletowac krótką lance wpinaną za rekojeścią, a nie przed jak w wiekszosci fabrycznych lanc poniewaz daje to wygodniejsza prace, nie prowadzi pistoletu jak masz sztywny wąż oraz jest nieporownywalnie ergonomiczniejsze.
image.png.ef106369133aafa0732ee8516ce87b56.png

Przekłada sie to na wygodniejsze mycie dolnych czesci oraz kol czy nadkoli . Dzieki temu przewod zasilajacy wode nie przeszkadza juz w takim stopniu. Podpowiem jeszcze ze aby nie tanczyc z wężem najlepiej dokupic złacze obrotowe.  Taki upgrade daje nam wiekszy zakres ruchu lancy przy mniejszym zaangazowaniu w odwijki, przekladanki, podchody na kucku pod nadkola itd. Jak wiadomo czas operacyjny przeklada sie na poziom wynagrodzenia. Pozdrawiam 

Myślałem już o tym pistolecie, ale póki co odpuściłem.  Wymaga dodatkowo kupna złączek/przejściówek, aby grało to z karcherem k5, czy można kupić w zestawie? Masz jakiś sprawdzony link? Złączka obrotowa do pistoletu też brzmii świetnie. 

Ps. Robię hobbystycznie tylko swoje auto oraz okazjonalnie po rodzinie więc na maksymalnym przerobie mi nie zależy 🙂 Jednak cenię sobie wygodę pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak zaczynalem i nie zanosilo sie nawet zebym w tym kierunku kiedys poszedl 😉  karchera nie uzywam tylko kranzle ale na bank maja i pewnie tansze niz do kranzla jak sie zorientujesz. Jak nie to dzwon do chlopakow z techkaru i cos dobiorą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, analyzator napisał:

@7777777 nie jest tak że fibra ci oddaje? Zwykle jeżeli się tlusto maże to trzeba poczekać. Z różowym deturnerem i lux glosem miałem takie przejścia przy wysokiej wilgotności. Wystarczyło poczekać kilka minut i ponownie dotrzeć.

nie, sprawdziłem to czystą fibrą. 

Przejechanie wzdłuż lub w poprzek z dużym dociskiem czystą fibrą powoduje powstanie tłustej flary(jej kierunek zmienia się w zależności od kierunku w którym przejadę fibrą), ale musi to być rzeczywiście spory docisk. Mogę to wtedy dotrzeć kolistymi ruchami z dużym dociskiem, wówczas kolejne mocne przejechanie czystą fibrą nie zostawia już żadnego śladu, ale mogę też to ładnie wyprowadzić z minimalnym dociskiem bez mocnego szorowania po lakierze, lecz wtedy poprzeczny lub wzdłużny przejazd z dużym dociskiem znowu powoduje, że pojawia się taka flara. I tutaj pytanie, czy zostawić to tak wypracowane z małym dociskiem, czy szorować z dużym tak, aby nie dało się już wywołać tej flary mocnym przejechaniem fibrą?

Wcześniej nie miałem latarki więc nie zwracałem na to uwagi, myślałem, że QDki są na tyle bezproblemowe że wystarczy rozprowadzić jedną stroną fibry, lekko przelecieć drugą stroną i po sprawie, a latarka pokazuje wiele więcej i że nie jest to takie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer Zauważyłem to zupełnym przypadkiem w latarce. Pytanie czy QD ładnie wypracowany bez dużego docisku, ale zostawiający flare przy celowym przjechaniu z dużym dociskiem można uznać za poprawnie nałożony, czy jednak przejazd prosty ruchem z mocnym dociskiem nie powinien powodować tego o czym mówię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy aplikowali FX Protect vision C12. Na stronie i w manualu producenta napisane jest, że nie ma możliwości warstwowania, natomiast na kilku opisach w sklepach detailingowych pisza, ze wartstwowanie tak ale po 3h. Ogarniał ktoś ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , po jakim najkrótszym czasie po nałożeniu carpro essence można nakładać na niego zabezpieczenie ? ( wosk)  

Wiem że optymalnie 12h - ale brak czasu gościa uniemożliwia mi zastosowanie się do tych 12h 

Czy 4 h będzie optymalnie by usiadł na niego wosk ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, blady666 napisał:

Cześć , po jakim najkrótszym czasie po nałożeniu carpro essence można nakładać na niego zabezpieczenie ? ( wosk)  

Wiem że optymalnie 12h - ale brak czasu gościa uniemożliwia mi zastosowanie się do tych 12h 

Czy 4 h będzie optymalnie by usiadł na niego wosk ?

 

Optymalnie będzie 12 ale po 4 możesz kłaść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś kozaka do one stepa. Nie zależy mi totalnie na zabezpieczeniu, bo później będzie smalcowane woskiem.

Co jest obecnie na topie biorąc pod uwagę dobry cut i sensowne wykończenie? F6.01, czy może coś od Zvizzera?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Apovsky napisał:

Szukam jakiegoś kozaka do one stepa. Nie zależy mi totalnie na zabezpieczeniu, bo później będzie smalcowane woskiem.

Co jest obecnie na topie biorąc pod uwagę dobry cut i sensowne wykończenie? F6.01, czy może coś od Zvizzera?

Jeśli lakier nie zajechany mocno to sonax perfect finisz. Do rotacji całkiem fajnie menzerna 2500 się sprawdza ale tak zaraz fala hejtu może się posypać xd. Pracowałem tez gyeonem q2m Polish fajna bo dosłownie zero pylenia przy rotacji. Ale oczywiście to zależne od jakości lakieru zajechania i doboru gąbek i techniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

znajomy kupil cleaner HoW Amber i dostal go w butelce jak na zdjeciach. Ktos sie spotkal z takim opakowaniem ? Napisalem juz do producenta, ale moze ktorys z Was mial taka sytuacje. 
 

 

95CB8F0E-B89D-4502-873C-E0A518F3C22E.jpeg

3C51C8B7-EC9C-4955-A691-584B762A7B53.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wrzucić na plastiki zewnętrzne Mazdy Dlux-a albo Gyeon Trim , stąd pytanie który będzie mniej świecący?  Ewentualnie jakaś inna powłoka może być nawet jak najbliżej matu  i czy w ogóle jest to możliwe do osiągnięcia 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Apovsky napisał:

Szukam jakiegoś kozaka do one stepa. Nie zależy mi totalnie na zabezpieczeniu, bo później będzie smalcowane woskiem.

Co jest obecnie na topie biorąc pod uwagę dobry cut i sensowne wykończenie? F6.01, czy może coś od Zvizzera?

Czytałem na zagranicznych forach że ten f6 właśnie daje rade. Tylko ja jestem laikiem i mam pytanie do was jaka maszyna bedzie lepsza na takiego one stepa. DA 15 czy rotacja ? Chodzi mi tak samo jak koledze o szybką reanimacje lakieru małym nakładem pracy ;).

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, DoctorX said:

Czytałem na zagranicznych forach że ten f6 właśnie daje rade. Tylko ja jestem laikiem i mam pytanie do was jaka maszyna bedzie lepsza na takiego one stepa. DA 15 czy rotacja ? Chodzi mi tak samo jak koledze o szybką reanimacje lakieru małym nakładem pracy ;).

Zdecydowanie DA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.