Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Sodol napisał:

@david2888 który z nich będzie najtrwalszy? 

Nie wiem. Wybór zależy jaki efekt wykończenia wolisz 🙂 a trwałość, zależy głównie od przygotowanej powierzchni, warunków jazdy itd....

ale lekko 1-2 miesięcy poleży każdy 🙂 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Michał82 napisał:

Clio3 srebrny, typowy mieszczuch. Chcę go na szybko  odświeżyć Megsem UC na DA i dalej polecieć  Ultimate Polish czy nie bawić się i od razu Soft99 F7 All Colours?

Przed UC standardowo deiron, tar i clay block (zamiast tradycyjnej glinki)

UC jest bardzo bogaty w "olejki". Nie wiem jak je nazwać ale już po nałożeniu bez zbytniego polerowania maskują defekty i dodają połysku. Najlepiej to widać przy pracy ręcznej. Gdzie realne cięcie jest mniejsze niż maszyną.

UC można zostawić pod naturalne woski. 

 

Pod syntetyki chyba jednak wymyć płynem inspekcyjnym tak jak inne pasty.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dressing Detailer's Magic to dobry wybór do wnętrza w porównaniu z konkurencją (FW, ADBL)? Widziałem jakieś opinie na forum, ale posty są dość stare, dalej Wam się sprawdza? Perl fajny, ale wolałbym coś bez piktogramow

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMCzysci napisał:

Dressing Detailer's Magic to dobry wybór do wnętrza w porównaniu z konkurencją (FW, ADBL)?

Jak każdy inny dressing zależy od plastików na jakie będziesz aplikował. U mnie np. na plastikach fordowskich w poprzednim aucie się nie sprawdził i sprzedałem koledze do BMW który był mega zadowolony 🙂
Kup załatw od kogoś próbkę i sam ocenisz 🙂 
Ja w chwili obecnej mam 6 lub 7 różnych dressingów do plastików i w zależności gdzie aplikuję to daję różne 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MMCzysci napisał:

Dressing Detailer's Magic to dobry wybór do wnętrza w porównaniu z konkurencją (FW, ADBL)? Widziałem jakieś opinie na forum, ale posty są dość stare, dalej Wam się sprawdza? Perl fajny, ale wolałbym coś bez piktogramow emoji6.png

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Zobacz moja relacje PSB z Toyoty Avik. Tam właśnie użyłem dressingu DM.

Według mnie w porównaniu do FW, to ten dressing mocniej przyciemnia, ale zostawia wykończenie matowe lub pół satyna w zależności od plastiku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pioter83 napisał:

Czy powłokę ceramiczną można wymyć samą wodą po upływie 3 dni na bezdotykowej myjni? Producent zaleca nie myć 7 dni chemią.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Przecież nie będziesz 7 dni chronił auta od deszczu itp... Chodzi tylko o to, aby przez minimum 7 dni nie poddawać powłoki działaniu jakiejkolwiek chemii (zasady, lub kwasu). A samą wodą karoserii nie umyjesz - tylko ją spłuczesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eidos71 napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Przecież nie będziesz 7 dni chronił auta od deszczu itp... Chodzi tylko o to, aby przez minimum 7 dni nie poddawać powłoki działaniu jakiejkolwiek chemii (zasady, lub kwasu). A samą wodą karoserii nie umyjesz - tylko ją spłuczesz.

Dzięki, też tak myślałem ale wolę zapytać. Mam już trochę owadów i nie chce je zostawiać na dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na swoją pierwszą maszynę. Będzie to maszyna DA Yato YT-82200. Standardowo w maszynie jest talerz o 150mm z mocowaniem na gwint m8. Pytanie czy talerz 125mm który kupiłem będzie pasować? Talerz który kupiłem to: FLEXIPADS Talerz Mocujący 125mm DA 5/16 UNF. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Flexipads-Talerz-Mocujacy-125mm-gwint-5-16-UNF-DA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej będzie wyglądać na czarnym perłowym lakierze?  Zależy mi na szkiełku. 

1) FX protect Vision coating 12 (nie mam go u siebie i nwm jak wygląda) 

2) Tac system moonlight  (nałożyłem go w tamtym roku i bardzo podobało mi się szkiełko na lakierze) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MMCzysci wszystko zależy czego oczekujesz od dressingu 😄 aktualnie mam okolo 18 dressingów do plastikó i tam gdzie jeden sie sprawdza drugi jest po prostu średni 😄 jedynie PB NL wszedzie wyglada kozacko 😄 ale to juz klasyk sam w sobie 😄 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Streat napisał:

 jedynie PB NL wszedzie wyglada kozacko 😄 ale to juz klasyk sam w sobie 😄

Mój niezmienny nr1 w prywatnym aucie.

Inne dressingi, które kupuję używam w innych autach.

Przykładowo w clio przypadł mi do gustu Waxaddict. Kiedyś w służbowym Doblo korzystałem głównie z panienki od FW (najlepszy mat 🤩) czasem dla odmiany wlatywał Autobrite PS.

@MMCzysci baw się, testuj, szukaj optymalnych połączeń i nie ograniczaj się do jednego dressingu jak działasz na różnych autach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niezmienny nr1 w prywatnym aucie.
Inne dressingi, które kupuję używam w innych autach.
Przykładowo w clio przypadł mi do gustu Waxaddict. Kiedyś w służbowym Doblo korzystałem głównie z panienki od FW (najlepszy mat 🤩) czasem dla odmiany wlatywał Autobrite PS.
@MMCzysci baw się, testuj, szukaj optymalnych połączeń i nie ograniczaj się do jednego dressingu jak działasz na różnych autach.
 
Póki co głownie na swoich, ale spoko - taki mam zamiar A DM wydał mi się szczególnie fajny, to pytam.
Oblukam forum i coś sobie wybiorę, marek mi nie zabraknie.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci też zajmuje się tylko swoimi autami, bo na inne brak czasu, baa nawet na moje brak czasu ostatnio. 🤣

Ale jak masz pod opieką swoje auta to łatwo jest znaleźć pasujący Ci zestaw, a jak nie to na Giełdę i kupujesz kolejny. 😉

@#kris tak dokładnie ten siuwaks kolega miał na myśli 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.