Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do nakładania powłoki FX PROTECT VISION COATING C-12, producent zaleca:

-Rozpylić preparat na powierzchnię

-Za pomocą suchej, bezszwowej mikrofibry delikatnie wycierać ruchami krzyżowymi # element karoserii, a następnie użyć nowej mikrofibry do przepolerowania w celu uzyskania nienagannego połysku

robić tak jak zalecają, czy lepiej moczyć fibrę i rozcierać,a nie oprysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wojtek91 napisał:

Ok. Jedne są z wejściem męskim drugie z żeńskim. Jaki będzie dobry ?

Mniejszy talerz nie będzie wyważony pod tą maszynę, może się grzać i szybciej coś padnie w środku.

A tu mamy dedykowany temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, quq napisał:

Mam pytanie co do nakładania powłoki FX PROTECT VISION COATING C-12, producent zaleca:

-Rozpylić preparat na powierzchnię

-Za pomocą suchej, bezszwowej mikrofibry delikatnie wycierać ruchami krzyżowymi # element karoserii, a następnie użyć nowej mikrofibry do przepolerowania w celu uzyskania nienagannego połysku

robić tak jak zalecają, czy lepiej moczyć fibrę i rozcierać,a nie oprysk?

Ja biore aplikator mikrofibry, okrągły. 1-2 strzaly na aplikator i Rozprowadzamy ruchami krzyżowymi. Mikrofibra docieram. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do nakładania powłoki FX PROTECT VISION COATING C-12, producent zaleca: -Rozpylić preparat na powierzchnię

-Za pomocą suchej, bezszwowej mikrofibry delikatnie wycierać ruchami krzyżowymi # element karoserii, a następnie użyć nowej mikrofibry do przepolerowania w celu uzyskania nienagannego połysku

 

robić tak jak zalecają, czy lepiej moczyć fibrę i rozcierać,a nie oprysk?

 

aplikuję tego sporo, głównie jako top na FX B5+B7, ale i jako samodzielne zabezpieczenie (na swoim aucie mam Visiona solo) i najlepiej go kłaść na dwie mikrofibry. Szybciej pójdzie i też dłużej siedzi moim zdaniem. Zadbaj o warunki aplikacji (18-20 stopni i żeby powietrze nie było za suche), 2-3 strzały na MF nr 1, rozprowadzasz na pół elementu, docierasz od razu drugą stroną i pod ledem MF nr 2 sprawdzasz, czy aby nic nie zostało. Pójdzie jak z płatka ;) oczywiście dach, maskę należy podzielić na 3/4 części, zależy jak duży jest samochód. 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może obie gąbki/pady/rękawice (jakkolwiek to nazwać) w ręku i może mi powiedzieć coś więcej?

CARPRO WOOL WASH MITT

MICROFIBER MADNESS INCREDIPAD

Właściwie jedyne pytanie to która jest bezpieczniejsza mniej rysuje Waszym zdaniem i którą lepiej wybrać? Nie widziałem obu na oczy, a po zdjęciu to tak ciężko ocenić. Pewnie ktoś z Was miał z nimi styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używał bądź miał okazje używać GOOD STUFF Tire Dressing MAT? jakie wrażenia? poszukuje czegoś dobrego, łatwego w nakładaniu dressingu (aplikator Work Stuff). Niestety moje opony mają tak ciężki wzór do nakładania żelu (SG B2B) , że odechciewa się to robić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób czyscicie aplikatory po woskowaniu? Wiadomo że często zostaje sporo wosku w aplikatorze a one tak łatwo się nie wypłukują. APC + woda czy jakieś inne sposoby macie?

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, powalla napisał:

Tylko po co? Aplikatory kosztują grosze więc po woskowaniu wkładasz do woreczka strunowego , zamykasz , opisujesz  i tak to czeka na następne użycie tego wosku . Do innego wosku bierzesz nowy aplikator i po smalcowaniu robisz z nim to samo .

To się zgadza oczywiście, wiadomo że nie myje aplikatora i używam do innego wosku, tylko niektóre zostawiają dość twardą powłokę na aplikatorze i potem smalcowanie nie jest według mnie ani przyjemne ani bezpieczne, chodzi po prostu o przemycie aplikatora po pracy. Chyba że tego po prostu nie robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AngelWax Perfect Polish informacja z opisu

"Po polerowaniu dokładnie otłuścić lakier przed nałożeniem sealantu lub wosku"

czym najlepiej odtłuszczać? adbl wipe out będzie ok? Czy może nie trzeba wcale odłuszczać? 

wosk jaki chce nałożyć to AW DESIRABLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AngelWax Perfect Polish informacja z opisu
"Po polerowaniu dokładnie otłuścić lakier przed nałożeniem sealantu lub wosku"
czym najlepiej odtłuszczać? adbl wipe out będzie ok? Czy może nie trzeba wcale odłuszczać? 
wosk jaki chce nałożyć to AW DESIRABLE
Może być wipe out, może być ipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Patryk14 napisał:

To się zgadza oczywiście, wiadomo że nie myje aplikatora i używam do innego wosku, tylko niektóre zostawiają dość twardą powłokę na aplikatorze i potem smalcowanie nie jest według mnie ani przyjemne ani bezpieczne, chodzi po prostu o przemycie aplikatora po pracy. Chyba że tego po prostu nie robicie?

Może spsikac apc i wymoczyć / umyć w wodzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lodowa napisał:

Może spsikac apc i wymoczyć / umyć w wodzie? 

Można. Spryskać apc i w wiaderko z ciepla woda. Następnie "wygniatac". 

Wszystko będzie wychodzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, piteks napisał:

Czy jest sens położyć UNC-R na UNC-R 1,5, który został położony 2 tygodnie temu? Auto w tym czasie stało w garażu? Na początek byłoby mycie aby ściągnąć kurz, który już zdążył zalegnąć. 🤔

 

15 godzin temu, Domel napisał:

Nie.

A dlaczego nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamykmm napisał:

AngelWax Perfect Polish informacja z opisu

"Po polerowaniu dokładnie otłuścić lakier przed nałożeniem sealantu lub wosku"

czym najlepiej odtłuszczać? adbl wipe out będzie ok? Czy może nie trzeba wcale odłuszczać? 

wosk jaki chce nałożyć to AW DESIRABLE

Jak nie masz wipe out lub Ipy, to możesz odłuścić lakier glass cleanerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.