Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, smerf91 napisał:

Panowie doradźcie jakie klocki hamulcowe kupić żeby nie pyliły ?  Szykuje się wymiana tarcz + klocków i nie chce wpaść na minę... 

Pewien Pan z tego forum mi kiedyś powiedział, że jak klocki pylą tzn że są dobre 😉 dobrej firmy pylą 🙂 g#wniane nie pylą 😛 Prawda @BiałyGTi ?? 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Prawda prawda. Niestety pylą każde nie ma takich co nie pyla sa mniej lub więcej pylące. No i jak klocek sie ściera to pyli a te które więcej pyla to lepiej dla tarczy bo sie mniej zużywa

 

@smerf91 ja zarówno w moim mocnym aucie jak i takim na codzien zawsze montuje ATE i jestem z nich zadowolony (ale tez pyla) a miałem juz naprawdę rożne tym bardziej ze przy aucie weekendowym mam tarcze nacinane i nawiercane i zjada klocki w oczach, ale z ATE jestem najbardziej zadowolony

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, david2888 napisał:

Pewien Pan z tego forum mi kiedyś powiedział, że jak klocki pylą tzn że są dobre 😉 dobrej firmy pylą 🙂 g#wniane nie pylą 😛 Prawda @BiałyGTi ?? 😄 

A to ciekawe, na przedniej osi mam klocki AD i pylą w granicach normy, koła nie robią się tak od razu brudne, a z kolei na tylnej osi mam klocki Mele PD i tam dosłownie po tygodniu jazdy koło jest czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do daily mniej pylą i są ok Quaro podobno. Ja niestety nie mam finansów na dwa auta, więc mam jedno mocnemu montuje ferrodo ds performance i są ok. Podobno ATE ceramic też są z tych mniej pylących.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ate Ceramic i Textar Epad to chyba ceramiczne będą miały najmniej pyłu przy gładkiej tarczy.

Co do pylenia przód tył słabe porównanie bo osie różnie hamują w FWD i RWD u mnie w mocnym RWD tył tak samo jak nie mocniej a np. mały HB FWD będzie miał mocno z przodu a słabo z tyłu. Mimo tego samego klocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KiK co robicie żeby nie stracić mikrofibry po dotarciu powłoki ceramicznej?

Wiadomo, że jak się zostawi, to powłoka zaschnie na mf i kaplica - czy rozwiązaniem jest zaraz po dotarciu wrzucenie mf do wiadra z wodą i żeby tam leżała aż do wyprania?

Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KZFR napisał:

v1, może w v2 coś się poprawiło.

Na plus ➕ się poprawiło 🙂

1 godzinę temu, #kris napisał:

Jest tu jakiś zapaleniec od takich aut VW...
 

Znam jednego 😜 @BiałyGTi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerf91 nie kupuj ATE ceramic . Mam i nie polecam, fakt nie pylą jak zwykle klocki na czarno lecz bardzo delikatnie na siwo ale za to sprawność hamulców jest do bani w porównaniu do zwykłych ATE które zawsze montowałem zwykle hamują jak brzytwa z tarczami ATE ale za to szybko zjadają tarcze jedne klocki jedne tarcze, może to kwestja stylu jazdy hmm ... . Ale hamulce są super .

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Potrzebuję jakiś płyn do mycia szyb, który nie pozostawia smug. Wytypowałem:
1. CleanTech Glass Cleaner
2. Good Stuff Glass Cleaner
3. RR Customs Car Wash Glass Cleaner
4. Shiny Garage Perfect Glass Cleaner
Biorąc pod uwagę cena/pojemność najlepiej wypada RR Customs, ale jak z właściwościami czyszczącymi, a w zasadzie ze smugami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof moze i jest głownie na Alkocholu izopropylowym tworzony ale SIL inaczej sie zachowuje jak ipa, wiec ma jakies dodatki w sobie o ktorych nie pisza
@marco80

Wierze Wam bo nie używam tego na codzień
Jesli sa tam dodatki to powinny byc w INCI, a nie ma
W każdym razie - abstrahując czy są cz ich nie ma czy to ta sławetna „lepsza IPA” - chodzilo mi glownie o to ze nie trzeba placić za IPA po 30-40zl za 1L a wystarczy kupich Kocha SIL (lepszy i tanszy) :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.