Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czym wymyć Glass Compound Z po aplikacji? Wystarczy płyn do szyb lub IPA?
Na szkoleniu produktowym soft99 wymywali samym ciśnieniem z myjki. Ja nigdy nie byłem przekonany do tej opcji, więc myłem rękawicą. Podobno szyba po compound z jest już przygotowana pod NW, bez odtłuszczania, ale również stosowałem ipe przed NW
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, PiterG napisał:

Co warto kupic od Valet Pro?

Mam juz w koszyku:

Szampon poseidon, concentrated car wash (moj ulubiony czysty),

Cleaner glaze purple passion.

Sklep stacjonarny niedaleko mojego brata robi wyprzedaz.

 

 

Citrus Pre Wash - wielozadaniowy produkt , świetny .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco80 napisał:

@nikodemus Z postu wynika że pewnie maz Ci gdzieś został ................ja bym pokombinował z essence

są w niektórych miejscach ciemniejsze miejsca, jakby chmury, pod sztucznym światłem kompletnie tego nie było widać 😕  wczesniej lakier byl polerowany powiedzmy dwuetapowo - 3d one na żółtych adbl potem 04/06 na czarnych adbl i nie wiem ile zostało tego lakieru a to dosyć miękki lakier ( renault ) więc wolałbym go hardkorowo nie polerować  - może ktoś poda jakieś orientacyjne wartości ile taka polerka mogła zabrać klaru? dodam że tego gravona położyłem 3 warstwy 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie testował ktoś może wosk 3D POXY. Chodzi mi czy faktycznie nie brudzi na biało czarnych plastików ?(nie trzeba ich oklejać) . Jak ma się z trwałością lookiem czy zrzutem wody? Szukam czegoś pod maszyne DA na szybką akcję...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gold_Car napisał:

Panowie testował ktoś może wosk 3D POXY. Chodzi mi czy faktycznie nie brudzi na biało czarnych plastików ?(nie trzeba ich oklejać) . Jak ma się z trwałością lookiem czy zrzutem wody?

Posiadam, używałem (tylko w duecie z HD Speed), obecnie od jakiegoś czasu leży. Nie pamiętam, czy brudzi plastiki. Z uwagi na to, że to produkt na bazie wosku montana, nie daje (wg mnie) takiego połysku i głębi, jak produkty na bazie carnauby - efekt optyczny jest dobry, ale nie powala na kolana (efekt zależy - jak  zawsze - od stanu lakieru). Moim zdaniem jest nieco trwalszy, niż woski na bazie carnauby, jednak nie spodziewaj się trwałości rzędu >2-3 miesięcy na daily-car. Wydaje mi się, że lepszy efekt uzyskiwałem po aplikacji maszynowej, niż ręcznej. Generalnie nie jest to "must have" detailera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PiterG napisał:

Co warto kupic od Valet Pro?

Mam juz w koszyku:

Szampon poseidon, concentrated car wash (moj ulubiony czysty),

Cleaner glaze purple passion.

Sklep stacjonarny niedaleko mojego brata robi wyprzedaz.

Beading Marvellous - fajny wosk

 

Tak na prawdę to większość ich produktów działa np glinki itd...

 

Jedna rzecz, której nie testowałem, ale mnie zastanawia to Advanced compound

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są w niektórych miejscach ciemniejsze miejsca, jakby chmury, pod sztucznym światłem kompletnie tego nie było widać   wczesniej lakier byl polerowany powiedzmy dwuetapowo - 3d one na żółtych adbl potem 04/06 na czarnych adbl i nie wiem ile zostało tego lakieru a to dosyć miękki lakier ( renault ) więc wolałbym go hardkorowo nie polerować  - może ktoś poda jakieś orientacyjne wartości ile taka polerka mogła zabrać klaru? dodam że tego gravona położyłem 3 warstwy  

Kolego przed kolejna polerka spróbował by usunąć te mazy jakimś clenerem np DJ lime prime ręcznie na czarnej gabce w trikolor. U mnie to pomogło. Warto spróbować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie zamówić kilka porządnych fibr i chyba zdecydowałem się na Work Stuff

Polećcie mi prosze jakie wersje najlepiej się sprawdzają do danej opcji:

 

Gentleman Basic - wnętrze (wycieranie dressingu, QD do plastików, ekrany i piano)?

Gentleman - karoseria (QD, docieranie wosku)?

Gentleman+ - do czego go najlepiej stosować?

Chcąc wytrzeć np po bezdotyku na szybko wnęki drzwi to wystarczy Basic? czy coś grubszego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukałem dziś zapomniany Lusso Oro. Pytanie do znawców czy taki wygląd jest ok? Jest twardy ale pod dotykiem palca bez problemu rozpuszcza się i można smarować. Pomijając aktualny stan skupienia wosku to zapach jest chemiczny. Tak było zawsze? Czy mieszam z ładnym zapaszkiem Petsa? 

_20200416_120914.JPG.e652974a3c6f5eec89870be6cceb88f3.JPG_20200416_121034.JPG.d4463370974b5b82f5773140ed0a1f9b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 wygląd i konsystencja u mnie podobnie ale zapach... Dla mnie pachnie identycznie ( Migdał?) jak Petes, w sumie to bym nawet powiedział że lepiej niż Petes ( nie trzymam go w oryginalnym opakowaniu to może trochę wywietrzał zapach) 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.