Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Kuba95 napisał:

@soolica na myjni bezdotykowej możesz najwyżej opłukać auto. Piszesz, że nie masz żadnej chemii i życzliwych sąsiadów, więc najlepiej będzie jak oddasz auto komus kto tym się zajmuje. Za usługę zapłacisz mniej niż za chemię i akcesoria typu rękawica, ręcznik itp

A podstawowy zestaw do mycia z czego miał by się składać.. Chodzi o chemie i akcesoria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soolica dwa wiadra, rękawica, szampon, prickbort, d-tox może glinka, to tak w bardzo telegraficznym skrócie, a resztę poczytaj forum. Naprawdę tyle razy było to wałkowane, i mycie, i podstawowy zestaw do dbania o auto, że szkoda gadać. To tak jakbyś chciał kłaść powłokę, wosk, czy nawet jakiegoś qd-eka.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy finiszu sprawa jest jasna 🙂 bardziej chodziło mi o wcześniejsze kroki, tzn wydawało mi się że przy cuttingu już samo dotarcie pasty fibrą ukazuje to, czy jakaś konkretna, glebsza rysa zeszła. 

Czy w takim razie najpierw docieracie resztę pasty "na sucho" a dopiero potem ipa, czy od razu ipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fryzjer 2 fibry pierwsza na sucho do wstępnego dotarcia resztek pasty,druga na mokro(drobna rada poczekaj aż lakier wystygnie troszkę jak jest ciepły, mniej Ci sie porysuje od fibry).Masz racje ze widać wstępnie czy ryska jest usunięta czy nie,ale po wymyciu widać to lepiej i masz pewność

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi !

Mam jeszcze jedno pytanie - czy zdazyl się wam kiedyś lakier z takimi właściwościami, że nie idzie go dobrze wyrobić dwoma krokami (cutting i finish) ? Mam na bmw taki lakier, że jadąc najpierw hcc400 i potem sf3500 nie mogę za nic pozbyć się holosow. Najdziwniejsze jest to, że za nic nie mogę tego dojrzeć w ledzie (2x50w), widać to dopiero w słońcu. Jakis rok temu miałem taki problem z klapą - wtedy też pytałem o to tutaj i sugerowano mi że to problem z fibrami (za szybkie dotarcie właśnie na ciepłym lakierze), ale wczoraj zabralem sie za zabawę z drzwiami i wygląda to tak samo jak wcześniej na klapie - w ledzie niby ok, w słońcu tragedia (oczywiście docieranie reszty past odbywa się na chłodnym lakierze). Powoli dochodzę do wniosku, że ten lakier po prostu wymaga 3 kroków i tyle... jakie są wasze opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fryzjer napisał:

wydawało mi się że przy cuttingu już samo dotarcie pasty fibrą ukazuje to, czy jakaś konkretna, glebsza rysa zeszła

Stopień ukrywania defektów zależy od pasty, Ultimate Compound ma coś jak olej wysokiej jakości. Maskuje niesamowicie i podkręca połysk przy tym.

3D i TacSystem, którymi się bawiłem bardzo mało ukrywały defekty, już na bieżąco po przetarciu było widać bardzo wiele z realnego stanu.

Ale i tak robiłem inspekcję płynem z przyzwyczajenia 🙂

11 minut temu, fryzjer napisał:

Czy w takim razie najpierw docieracie resztę pasty "na sucho" a dopiero potem ipa, czy od razu ipa?

Na ogół tak powinno być, na sucho tak jak wosk zebrać nadmiar, a potem płynem.

Rozcieńcz ipę, czysta za szybko odparowuje, odtłuszczenie zwiększa opór. Natomiast roztwór z demineralką pozwala utrzymać lubrykację. 

Jak coś poszło nie tak, przepracowałeś pastę i ciężko się ją usuwa na sucho uważaj żeby nie porysować zbyt mocnym dociskiem i przejdź na mokro.

A najlepiej dobrze poznaj system polerski, którym pracujesz, żeby w pełni wykorzystać potencjał. Czytaj instrukcję na pastach 🙂

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed wyborem oświetlenia do wnętrza. Wstępnie zdecydowałem się na metahalogen.

Mam do wyboru oprawę 150w, bądź 70w. 150 ma opcję użytkowania żarówek zarówno 70, jak i 150w. Różnica w cenie to 50zł.

Brać droższą i mieć komfort założenia mocniejszego źródła, czy wystaczy 70w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fryzjer napisał:

wydawało mi się że przy cuttingu już samo dotarcie pasty fibrą ukazuje to, czy jakaś konkretna, glebsza rysa zeszła. 

nasz rację > 

2 godziny temu, fryzjer napisał:

wydawało mi się

 

Ja wręcz zostawiam wypracowaną pastę cutingową na lakierze po polerowaniu i przechodzę z maszyną do innego elementu i potem wracam do inspekcji tamtego elementu by lakier ostygł przy wymywaniu . 

Oczywiście każdy lakier jest inny  i na początku trzeba przetestować jaki cykl pracy będzie najlepszy ... czytaj inaczej się robi dla siebie , gdzie tylko czas Cię ogranicza , a inaczej jak robisz autko komuś i masz się "zmieścić"  ... tzn. ma Ci zostać hajsu na "jakieś zakupy" 😉 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 Nie wiem czy nie jestem w błędzie ale wydaje mi się, ze te środki należą do tych słabszych i bezpiecznych (felgi maja pół roku i nie chce zbyt agresywnie do nich podejść). I właśnie coś takiego słabego bym chciał użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed wyborem oświetlenia do wnętrza. Wstępnie zdecydowałem się na metahalogen.
Mam do wyboru oprawę 150w, bądź 70w. 150 ma opcję użytkowania żarówek zarówno 70, jak i 150w. Różnica w cenie to 50zł.
Brać droższą i mieć komfort założenia mocniejszego źródła, czy wystaczy 70w?

Podbije jeszcze na temat metalohalogenu. W opisie żarówek podane jest, ze mogą pracować w odchyleniu maksymalnie 15*. Jak to jest w rzeczywistości? Montując ją na statywie nie bardzo mi się uśmiecha przestrzegać tej zasady, szczególnie w ciasnym garażu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, którego nikt jeszcze nie zadał:
Moge nałożyć Black Hole od PB na srebrny wpadający w lekki beż lakier? Jaki może być spodziewany efekt? Oczekiwać odrobiny przyciemnienia koloru 😆

Co do wosków temat jest jasny - w większości przypadków można stosować zamiennie. 
Jak to sie tyczy politur? 🤔

 

Edit: Jakby co to lakier z palety VW - Tungsten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wosk lub QD z "opcją antystatyczną" 🙂

Czarny samochód a niestety na drogę przed domem jeszcze trochę poczekam... po każdym przejeździe auto całe w piasku. Garaż jeszcze nie zrobiony także opłukiwanie na razie odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rotix23 napisał:

Moge nałożyć Black Hole od PB na srebrny wpadający w lekki beż lakier?

Możesz - dlaczego nie ? Aż tak zakazy i ograniczenia związane z pandemią nie poszły do przodu...

 

Godzinę temu, rotix23 napisał:

Jaki może być spodziewany efekt? Oczekiwać odrobiny przyciemnienia koloru 😆

Spróbuj i pochwal się wynikami. Osobiście uważam, że aplikacja PB BH na srebrnym lakierze nie ma sensu - przecież wyraźnie jest wskazane przez producenta, że to glaze do ciemnych lakierów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.