Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Domel Wiadomo ze 2 warstwy powłoki na bank zwiększą trwałość i pewnie wygląd.Są też powłoki które muszą być kładzione razem np. B i F z FX i tam trzeba ściśle przestrzegać czasu aplikacji .Uncr można kłaść w jednej warstwie, tak samo jak CP UK może być bez Glisa-Tam kolega pytał czy może kłaść i ja osobiście nie widzę przeszkód

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wolicie nakładać dressing w srodku - psik na fibrę, czy aplikator z MF? Jeżeli aplikator, to jaki?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Ja nakładam aplikatorem mikrofibrowym, taki z kieszonką bądź gumką na palce - dla mnie nawygodniejsze rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wolicie nakładać dressing w srodku - psik na fibrę, czy aplikator z MF? Jeżeli aplikator, to jaki?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Ja używam takiego piankowego aplikatora, chociażby od ADBL. Dojdziesz nim w każdy zakamarek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat Bo ipa i wipe out będzie za mocny na Twój lakier.Popróbuj z Ultra Coat,My teraz jedziemy na SIL jest spoko bo można to rozcieńczać wg potrzeb,póki co 1:1 jest spoko i nie kosztuje majątku

SIL to IPA :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, główny składnik to alkohol. Szukałem, ale nie znalazłem info o szczegółach.
Masz info ile %? i jakie są domieszki?

Tak, jest w oficjalnej karcie na ich www: https://www.koch-chemie.de/SDBL/Silicon-_&_Wachsentferner_207999_0009_PL.pdf

Propan-2-ol 80-100%
Nie ma innego alko w składzie wg. INCI: https://www.koch-chemie.de/SDBL/InciD/DE/48115.pdf

Info stąd: http://www.koch-chemie.de/pl/Detailing/Mycie_powierzchniowe_i_wst%C4%99pna_obr%C3%B3bka/#Silicon-%20&%20Wachsentferner
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wypolerować nalot na szybie czołowej, dachu panoramicznym oraz płycie indukcyjnej. Rotacji nie mam i w sumie wolałbym chyba nie kupować, bo póki co używać częściej nie będę. Na początek chcę nauczyć się pracować na maszynie DA. Czy w związku z tym jestem w stanie doczyścić szklane powierzchnie jakimś padem/gąbką/filcem ręcznie i usunąć ten nalot? Jeśli tak, to czym? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Streat napisał:

no też właśnie powiedziałem że na moj lakier który jest meeeeega miekki... No uwilebiam ten kolor ale miekkość lakieru to porażka niesamowita... mam SIL w domu ale jak na złość nie moge dostac atomizera z workstuffa 1L do niego. Myśle własnie nad rozcieńczeniem 1:1 SIL. 

@marco80 A co byś powiedział o eraser albo  surface agent? testowałeś? 

Ja testowałem Surface Agent i dla mnie jest słaby - u mnie zostają dziwne mazy na lakierze, tak samo zresztą jak po IPA. Za to Ultracoat Wipe It! to mistrz świata. Testowałem tylko te 3 produkty i Ultracoat zdecydowanie wygrywa tylko cena troszkę wysoka, kolor to czarne uni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Michał82 napisał:

@wojtecki jak znajdziesz gdzieś aku w dobrej cenie, może jakieś promo, to poproszę link. Niedawno interesowałem się taką przeróbką ale zawirusowana sytuacja na świecie i temat zostawiłem. 

Tutaj dobra cena. Można kupić taniej w chinach o jakies 20-30zł ale tutaj pewny sklep + gwarancja

https://allegro.pl/oferta/pompka-elektryczna-xiaomi-mi-portable-air-pump-9150278001?utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=digidip+PL&tduid=a0c3663704b776752744df75ef208eb9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@#kris Tak jak wspomniał @Sodol spróbuj ExceDe Encapsulator Cleaner. Tanie to a patrząc na zdjęcia 50/50 tutaj na forum  - robi robotę. Sam przetestuje dopiero w tym tygodniu jak to działa bo leży u mnie już kilka miesięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.