Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś słyszałem że ten Pure Paint Cleaner nie jest najlepszy, weź DJ LP, on jest też niby glazem to możesz go nie wymywać i jeszcze bardziej zamaskować mikrozarysowania 🙂 ale nie wiem jak wtedy z trwałością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie już z tym wymywaniem cleanera. Robił ktoś test długodystansowy czy to w ogóle coś daje? Kładłem prosto na cleaner woski i całą zimę siedziały. Mowa o DJ LP. Idzie lato. Trwałość nie jest w ogóle istotna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

nie rozumiem po co w ogole cleaner jest skoro lepiej uzyc pasty finishowej i zrobi lepsza robote niz cleaner

Jedyne zastosowanie widze w przypadku woskow ktore tego wymagaja np Sv badz zymol

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Fredi88 napisał:

Przestańcie już z tym wymywaniem cleanera. Robił ktoś test długodystansowy czy to w ogóle coś daje? Kładłem prosto na cleaner woski i całą zimę siedziały. Mowa o DJ LP. Idzie lato. Trwałość nie jest w ogóle istotna. 

Taka moda na naszym forum.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, JJZS.KAM napisał:

Nie mylisz czasem hologramów ze zwykłymi smugami po źle spolerowanym wosku??

Na DA dość ciężko o holo. 

Nikt nie poda dokładnej recepty, nikt nie wie jaki dokładnie masz lakier musisz przetestować co u Ciebie zagra.

Muszę przyznać racje. Dla sprawdzenia wymyłem zmywaczem silikonowym kawałek elementu nasmalcowanego fusso i się okazało że zero hologramów. 
Zostawiając na aucie ten wosk po kilku myciach znikną smugi? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poncio Miałem to samo po Sidekickerze. Dmuchawa rozbija wodę na bardzo małe krople i po niedokładnym osuszaniu w połączeniu z twardą wodą powstają takie niespodzianki. Co ciekawe te waterspoty, choć mniejsze, trochę trudniej usunąć od tych większych, podeszczowych. Pomagają środki do usuwania osadu wapiennego bądź mocniejszy cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gąbek1 napisał:

Muszę przyznać racje. Dla sprawdzenia wymyłem zmywaczem silikonowym kawałek elementu nasmalcowanego fusso i się okazało że zero hologramów. 
Zostawiając na aucie ten wosk po kilku myciach znikną smugi? 

Umyj porządnie nałóż jakiś qd, sprawdź może da radę dotrzeć holo:P

Lub zdejmij wosk i smalcuj od nowa😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kaliber93mm napisał:

@poncio Miałem to samo po Sidekickerze. Dmuchawa rozbija wodę na bardzo małe krople i po niedokładnym osuszaniu w połączeniu z twardą wodą powstają takie niespodzianki. Co ciekawe te waterspoty, choć mniejsze, trochę trudniej usunąć od tych większych, podeszczowych. Pomagają środki do usuwania osadu wapiennego bądź mocniejszy cleaner.

Skorzystałem z wcześniejszej rady i użyłem octu.

Pomogło! 🙂 chyba... 😉 przynajmniej nic już nie widzę poza ciągłymi pyłkami pozostawionymi po fibrach 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Lukasz-odkrywca czarny badz czerwony z nata
 

 @maajkeelo nie ma takich cudownych ręczników ktory robi cuda . Kazdy mozesz namoczyć woda i wytrzeć auto. Tylko z jakim skutkiem ?? 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Korzystał ktoś czy wie jak się nazywa taki ręcznik, który się nawilża wodą i wycier brudną furę? 

Kiedyś na YouTube taki trafiłem, z góry Dzięki !

Bóg niech Cię broni przed tym...

A jeszcze autorzy tych wspaniałych filmów robią z ludzi bałwanów wmawiając, jak to te ręczniki fenomanenalnie i bezpiecznie nie czyszczą Śmiech na sali.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Streat napisał:

@MMCzysci ... a to nie jest przypadkiem recznik work stuffa? 😛 

Też tak od razu pomyślałem. Możliwe.

 

Aby nie zdzierać lakieru jak pani z filmiku powyżej zapytam o cleaner bo mam dylemat i za mało $ żeby kupić wszystko 😛

 

Fireball UPC, Angelwax Perfect Polish czy najtańszy Soft99 MLC ?

Nie zależy mi na wypełniaczach bo i tak leci na to ipa, chcę tylko coś do szybkiego, ręcznego ataku na dany element z woskiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BiałyGTi napisał:

nie rozumiem po co w ogole cleaner jest skoro lepiej uzyc pasty finishowej i zrobi lepsza robote niz cleaner

1. większość osób robi korektę raz do roku , jeżeli woskujesz PRZYKŁADOWO co miesiąc, to zrobiłbyś 12 korekt rocznie, nawet finishem to niezbyt rozsądne.

Więc odpowiadając po co jest cleaner, oczyszcza lakier właśnie w okresie między korektami. Na 1 korektę przypada X użyć łagodniejszego środka, potem cykl się powtarza.

2. cleanery obecnie posiadają wiele innych funkcji: bonding agent, primer, filler, glaze

3. pasty są zazwyczaj dla studia, chemiczne produkty

cleanery częsciej dla pasjonatów, wiele z nich ma przyjemny zapach, oraz może mieć bardziej naturalny skład

Przedstawiłem kilka aspektów z  czego pierwszy jest kluczowy.

10 godzin temu, BiałyGTi napisał:

Jedyne zastosowanie widze w przypadku woskow ktore tego wymagaja np Sv badz zymol

Wymagają to mit albo mocne nadużycie, produkty obu marek ładnie potrafią siedzieć na cleanerach innych firm lub oczyszczonej powierzchni. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.