Jump to content
AreK

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź

Recommended Posts

11 godzin temu, Kuba95 napisał:

@czaja135 który pędzelek? Mi wypada włosie w czarnym, prawie przy każdym użyciu zgubi 2/3 włosia

Zwykły z żółtym włosiem 24 mm

11 godzin temu, david2888 napisał:

Z ciekawości... Gubi całe Włoski? Czy tylko takie małe kilku mm

Glownie krótsze, po kilka mm lub pół długości włosa 😕 

28 minut temu, etr napisał:

Pytanie trochę nietypowe jeśli chodzi o dressing do opon. 

Potrzebuje jak najbardziej wydajnego, jak najtańszego dressingu do opon. 

Będzie on używany na autach ciężarowych które stoją w garażu przez większość swojego czasu. 

Z uwagi na rozmiary opon, szukam czegoś taniego i wydajnego, może być koncentrat. 

Czy coś polecacie? 😜 

Cartec Vinyl TP-49 - jeśli chodzi o jak najtańszą ceną i wydajność nic lepszego chyba nie da się znaleźć. Od czasu do czasu używam na swoim aucie i jest całkiem ok.

4 godziny temu, boxers123 napisał:

Da radę coś z tym zrobić?

Te mniejsze rysy zejdą pastą polerską.

Te grubsze co zostaną wypełnij zaprawkami.

Jak nie lubisz zaprawek to cały element do lakierowania

Godzinę temu, etr napisał:

Pytanie trochę nietypowe jeśli chodzi o dressing do opon. 

Potrzebuje jak najbardziej wydajnego, jak najtańszego dressingu do opon. 

Będzie on używany na autach ciężarowych które stoją w garażu przez większość swojego czasu. 

Z uwagi na rozmiary opon, szukam czegoś taniego i wydajnego, może być koncentrat. 

Czy coś polecacie? 😜 

Clinex Tyre shine. 5l wyrwiesz za 99 zł na alle... Daje fajny satynowy efekt i długo siedzi. 

• Lubię to 1

19 godzin temu, FilipO napisał:

Odbierane auto w mocnym słońcu,(g.16 chyba) po godzinach ich pracy także na szybko. I to był mój błąd 😞  

Żadne chyba światło ci tak nie pokaże jak świetlówki.

Panowie, po praniu Georgem spuszczacie płyn z pompy, włączając ją na moment przy wyjętym wężyku? 

Jak aplikujecie koch chemie Protector wax tak jak pianę ? Czy można to robić tak jak w przypadku wet protector z SG z butelki?

Na filmiku @mx_nowicki widziałem jak aplikuje z butelki a na innym kanale na yt aplikują z pianownicy.

Woskuję felunek na lato. Zmywacie resztki chemii szamponem po dekontaminacji, jak w przypadku przygotowania karoserii, czy potem po prostu IPA + wosk?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

klar schodzi? da się to ogarnąć "w garażu"? próbować to polerować? felga oryg., nie malowana. tylko na "pionowych" powierzchniach jest problem. wiem; spróbuj... ale naprawdę nie mam ochoty siedzieć pół dnia w garażu przy 5 st. ciepła, paprać pady i się wkur.. skoro finalnie i tak nic z tego nie będzie. 

felga.jpg

@CarlosBlack jak nie spróbojesz to sie nie przekonasz, na felgach z reguły jest dość gruba warstwa lakieru także moze uda sie to jakos wyprowadzić 

@Streat kiepskie fotki wrzuciłem, z lakierem nie mam problemu 😉  swoją drogą jest naprawdę w fajnej kondycji; chodzi mi o pionowe powierzchnie - powiększenie wrzucam. to właśnie na takiej są problemy.

klar.jpg

@CarlosBlack jak dla mnie to klar się po prostu utlenił. Ja bym przeleciał te miejsca papierem 3000 na mokro i potem już normalnie polerujesz.

2 godziny temu, Lukasz-odkrywca napisał:

Jak aplikujecie koch chemie Protector wax tak jak pianę ? Czy można to robić tak jak w przypadku wet protector z SG z butelki?

Na filmiku @mx_nowicki widziałem jak aplikuje z butelki a na innym kanale na yt aplikują z pianownicy.

Śmiało możesz aplikować prosto z butli i to na bogato. I tak rozprowadzasz wodą pod ciśnieniem jak SG.

Przy tej koncentracji nie ma co oszczędzać. Fajny produkt na szybkie akcje.

Ostatnio nawet rodziców przekonałem do stosowania po myciu, a tam nigdy nic poza szamponem z TESCO stosowane nie było 🙂

• Okay 1

Lakier: Fiat Stilo, widoczne swirle pod światło, ale tragedii nie ma

Chce dać: Autoglym SRP maszynowo, w lato będzie polerka.

Maszynka: DA Harmon z Julci

Pytanie- Jaki pad kupić? Żółty, czerwony czy czarny (NAT? ) Może cos innego?

Szukam tanich pudełek plastikowych w różnych rozmiarach z pokrywką i żeby pochować fibry, kosmetyki i inne akcesoria.

Ktoś coś kojarzy? Z reguły kosztują one po 20-30zł, a  uznaję to za stratę kasy która można by wydać na coś bardziej przydatnego.

@etr w jysku była promocja na takie pudła, nawet kupiłem dwa 😉 ewentualnie action tani fajny sklep 🙂 

Teraz ja. Czym i w jaki sposób umyć wiaderko Megsa? Musialem umyć dziś schowek, bo wylało się trochę oleju i płynu do spryskiwacza i powstało masło podobne jak jest pod korkiem oleju gdy walnie uszczelka pod głowicą. Wybierałem to fibrą to i płukałem ją w wodzie w wiaderku. Teraz całe jest w tej mazi i wodą nie jestem w stanie tego domyć. 

Jakieś propozycje? 

_20200325_214023.JPG

@Michał82 olej jest tłusty wiec tutaj jakiś odtłuszczacz by Ci sie przydał, benzyna ekstrakcyjna badz po prostu IPA, chociaż ceny IPY teraz kosmiczne wiec lepiej benzyne ekstrakcyjna 😉 powinno puścić 

• Lubię to 1

Myślisz że mogę to takie złożone teraz zostawić i zająć się tym za kilka dni? Czy lepiej jak najszybciej? Nie chciałbym wyrzucać tego wiaderka ale mam świadomość że nowe kosztuje chyba 40zl i czasem nie warto się męczyć 

Od lat używam megsa endurance i na wszystkich oponach było elegancko. Teraz na dunlop sp sport blueresponse jakby wcale nie wsiąka. Po 2-3 jazdach znika. Ktoś zauważył żeby endurance różnie trzymał na różnych oponach? Można jakoś sobie z tym poradzić? Opony wymyte carpro do gumi i porządnie wypłukane ze środka. Dodam że to bardzo stara butelka bo chyba jakiś czas temu była zmiana formuły 

@Michał82 olej jest tłusty wiec tutaj jakiś odtłuszczacz by Ci sie przydał, benzyna ekstrakcyjna badz po prostu IPA, chociaż ceny IPY teraz kosmiczne wiec lepiej benzyne ekstrakcyjna  powinno puścić 

Jak to tluste to jakieś dobre apc powinno sobie poradzić.

11 godzin temu, Michał82 napisał:

Teraz ja. Czym i w jaki sposób umyć wiaderko Megsa? Musialem umyć dziś schowek, bo wylało się trochę oleju i płynu do spryskiwacza i powstało masło podobne jak jest pod korkiem oleju gdy walnie uszczelka pod głowicą. Wybierałem to fibrą to i płukałem ją w wodzie w wiaderku. Teraz całe jest w tej mazi i wodą nie jestem w stanie tego domyć. 

Jakieś propozycje?

Shiny Garage Red Devil 1:10. Warto mieć taki degreaser w arsenale.

• Super 1