Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Kubsonke napisał:

Jak poradzić sobie z czyszczeniem pada w trakcie korekty nie posiadając kompresora? Sama szczotka raczej nie wystarczy, a jakoś tych resztek chciałbym się pozbyć 🙂

Pada, który chcesz wyczyścić, spryskujesz dedykowanym do czyszczenia padów produktem (np. PB Tornado Pad Cleaner), lub roztworem APC. Później szczoteczka, lub ściereczka z MF o niskiej gramaturze i poceranie powierzchni pada. Potem zostawiasz do przeschnięcia. Możesz też spryskać powierzchnię pada roztworem APC, palcami "wyciskać" brud z gąbki, potem spłukać w wiadrze z wodą, odcisnąć i zostawić do wyschnięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Eidos71 napisał:

Pada, który chcesz wyczyścić, spryskujesz dedykowanym do czyszczenia padów produktem (np. PB Tornado Pad Cleaner), lub roztworem APC. Później szczoteczka, lub ściereczka z MF o niskiej gramaturze i poceranie powierzchni pada. Potem zostawiasz do przeschnięcia. Możesz też spryskać powierzchnię pada roztworem APC, palcami "wyciskać" brud z gąbki, potem spłukać w wiadrze z wodą, odcisnąć i zostawić do wyschnięcia. 

Ok, dzięki wielkie. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poncio bierz śmiało pędzle z Work Stuffa. Nie zawiedziesz się, dobierz tylko odpowiednie włosie do zastosowania. A jeśli chodzi o szczotki to chyba są tańsze i równie dobre odpowiedniki bo z tego co kojarzę work stuff ma dość drogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Szwagr wstawił, chcę wrzucić Kotsosa... ręcznik glinkowy soft i cleaner Mckees37 czy sam ręcznik styknie bo to prawie pierwsze podejście do DA...744c6d8c95cccea5ea1d8deee6a1a7fa.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, poncio napisał:

Albino to wiem do czego najlepiej się nadaje natomiast pozostałe czym się różnią i do czego najlepiej uzywać (czarne, rude i jasne) to niezbyt 😉

Rude to także albino tylko inna kolorystyka. Cały film o tych pędzlach znajdziesz na yt na kanale mxnowicki i tam cie odsyłam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poncio dla mnie ta mata to być albo nie być, jestem mega zadowolony bo myje tak jak chciałem...no wiadomo że posadzka i odpływ to co innego ale jest git.

U mnie problemem jest krzywa wylewka gdyż wcześniej wjeżdżały tam ciężarówki i są niższe miejsca stąd sposób aby w trakcie mycia zbierać wodę niczym odkurzanie dywanu.

Ogólnie polecam a i trzy boki mam pompowane

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Eidos71 napisał:

Pada, który chcesz wyczyścić, spryskujesz dedykowanym do czyszczenia padów produktem (np. PB Tornado Pad Cleaner), lub roztworem APC. Później szczoteczka, lub ściereczka z MF o niskiej gramaturze i poceranie powierzchni pada. Potem zostawiasz do przeschnięcia. Możesz też spryskać powierzchnię pada roztworem APC, palcami "wyciskać" brud z gąbki, potem spłukać w wiadrze z wodą, odcisnąć i zostawić do wyschnięcia. 

Jaki to ma być roztwór tego APC? Orientacyjnie ile może schnąć taki pad? Chciałem przymierzyć się do odświeżenia lakieru, ale nie mam kompresora w miejscu w którym będę mógł działać, więc zastanawiam się ile wziąć gąbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, serun napisał:

Jaki to ma być roztwór tego APC? Orientacyjnie ile może schnąć taki pad?

Roztwór wg wskazań producenta APC (są różne APC) - jak zrobisz 1:5, będzie dobrze. Ile będzie schnął pad - nie wiem (jest wiele zmiennych, np. temp. i wilgotność otoczenia). 

 

6 minut temu, serun napisał:

zastanawiam się ile wziąć gąbek

Co chcesz robić ? Faktycznie odświeżenie lakieru, czy one step, czy też 2-etapówkę ? Jakiej wielkości auto ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie z past trochę mocniejszych niż 3d one do one step?

Robię one step na 3d one i padzie SS żółty, na Elementy ponownie lakierowane taki zestaw dobrze siadł ale na lakier Ori to za słabe. Zrobiłem na białym padzie od RP ale już by trzeba wykończyć, bo za mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Pioter83 past jest duzo tak samo jak aut . Nie ma złotego srodka pasta,pad na wszystkie auta. Każde jest inne i to wróżenie z fusów co ci mozna polecić i albo zadziała albo nie 

Past 3D akurat nie znam ale masz sonaxa 05-05, 04-06, Koch f5 albo f6. 
 

tak samo nie wiadomo jaka maszyna pracujesz. 
 

Na poczatku kombinuj z padami jak biały za mocny to jedno oczko niżej z twardością 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pioter83 Bo nie zawsze się da wszystko ogarnąć w 1 kroku tym bardziej jak ma być wycięte i wykończone- cudów nie ma-one step zawsze jest kompromisem ale celem nadrzędnym jest zawsze wykończenie lakieru.Sonax Cutmax czy nowa seria ultimate, z koch h08 i h09.Z droższych Car Pro clearcut tymi pastami coś pościnasz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Eidos71 napisał:

Pada, który chcesz wyczyścić, spryskujesz dedykowanym do czyszczenia padów produktem (np. PB Tornado Pad Cleaner), lub roztworem APC. Później szczoteczka, lub ściereczka z MF o niskiej gramaturze i poceranie powierzchni pada. Potem zostawiasz do przeschnięcia. Możesz też spryskać powierzchnię pada roztworem APC, palcami "wyciskać" brud z gąbki, potem spłukać w wiadrze z wodą, odcisnąć i zostawić do wyschnięcia. 

Ale koledze chodziło o bieżące czyszczenie pada z urobku pasty. A nie o czyszczenie pada po skończonej robocie, czyli pranie pada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@serun nie masz sprężarki to mozesz kupic powietrze w puszczę do czyszczenia elektroniki. Malo sie to sprawdza ale jednak zawsze cos wydmuchasz. No i oczywiscie szczotka i nic inaczej podczas pracy nie wyczyścisz bez kompresora 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marco80 napisał:

@Pioter83 Bo nie zawsze się da wszystko ogarnąć w 1 kroku tym bardziej jak ma być wycięte i wykończone- cudów nie ma-one step zawsze jest kompromisem ale celem nadrzędnym jest zawsze wykończenie lakieru.Sonax Cutmax czy nowa seria ultimate, z koch h08 i h09.Z droższych Car Pro clearcut tymi pastami coś pościnasz

A ex 04-06 jest mocniejszy niż 3d one?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 focus HB i zamierzam robić one step, choć poprzednio pisałem o odświeżeniu dlatego że mam tylko kilka godzin z maszyna i cleaner em a to bardzo mało, więc lękam się żeby niczego nie spartolic. 

Teraz rozumiem, że miałeś na myśli pranie padów po skończonej robocie a mnie zastanawiał fakt jak oczyścić pada z pasty między przejazdami ale to chyba tylko szczoteczka i powietrze? Kolega Biały wyczerpał temat, dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@serun - miałem na myśli czyszczenie pada w trakcie pracy, gdy utraci już swoje pierwotne właściwości ścierne, a nie posiadasz "pad washer-a", lub/i kompresora. Po zakończonej pracy również można czyścić pada w taki sposób, jednak osobiście wolę takie czyszczenie traktować jako "pre-wash", przed właściwym praniem. Czyszczenie szczoteczką i powietrzem sprężonym daje efekt po pracy na wyznaczonym fragmencie elementu - gdy pad nasączy się pastą i zmięknie, takie czyszczenie nie przynosi już oczekiwanego rezultatu (bez kompresora).

Do one-step, na auto typu kompakt (przy czyszczeniu padów w trakcie pracy w sposób, jaki podałem) potrzebujesz przynajmniej 3-4 padów. Zmieniasz pad co 1-2 elementy (nie licząc maski i dachu - tam zejdzie Ci przynajmniej po jednym padzie na element, chociaż na dachu zejdą Ci na pewno dwa pady) i użyty pad czyścisz i wyciskasz (lub "odwirowujesz" przy użyciu maszyny), po czym odkładasz go do wyschnięcia. Zanim "zużyjesz" ostatni pad, ten pierwszy oczyszczony powinien być już gotowy do użycia. Oczywiście lepiej mieć tyle czystych padów, aby wystarczyło ich na pracę bez czyszczenia padów w trakcie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę zabieram się   za czarnego swifta zony a będzie po korekcie ( planuje zrobić pierwsza relacje {żona obiecała robić zdjęcia} ) i teraz pytanie ...

jako wisienkę na torcie dać ;

-prima banana
-soft99 kiwami
-enzo coatings 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.