Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Lukasz-odkrywca napisał:

Jak aplikujecie koch chemie Protector wax tak jak pianę ? Czy można to robić tak jak w przypadku wet protector z SG z butelki?

 

Na filmiku @mx_nowicki widziałem jak aplikuje z butelki a na innym kanale na yt aplikują z pianownicy.

Śmiało możesz aplikować prosto z butli i to na bogato. I tak rozprowadzasz wodą pod ciśnieniem jak SG.

Przy tej koncentracji nie ma co oszczędzać. Fajny produkt na szybkie akcje.

Ostatnio nawet rodziców przekonałem do stosowania po myciu, a tam nigdy nic poza szamponem z TESCO stosowane nie było 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier: Fiat Stilo, widoczne swirle pod światło, ale tragedii nie ma

Chce dać: Autoglym SRP maszynowo, w lato będzie polerka.

Maszynka: DA Harmon z Julci

Pytanie- Jaki pad kupić? Żółty, czerwony czy czarny (NAT? ) Może cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tanich pudełek plastikowych w różnych rozmiarach z pokrywką i żeby pochować fibry, kosmetyki i inne akcesoria.

Ktoś coś kojarzy? Z reguły kosztują one po 20-30zł, a  uznaję to za stratę kasy która można by wydać na coś bardziej przydatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja. Czym i w jaki sposób umyć wiaderko Megsa? Musialem umyć dziś schowek, bo wylało się trochę oleju i płynu do spryskiwacza i powstało masło podobne jak jest pod korkiem oleju gdy walnie uszczelka pod głowicą. Wybierałem to fibrą to i płukałem ją w wodzie w wiaderku. Teraz całe jest w tej mazi i wodą nie jestem w stanie tego domyć. 

Jakieś propozycje? 

_20200325_214023.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Michał82 olej jest tłusty wiec tutaj jakiś odtłuszczacz by Ci sie przydał, benzyna ekstrakcyjna badz po prostu IPA, chociaż ceny IPY teraz kosmiczne wiec lepiej benzyne ekstrakcyjna 😉 powinno puścić 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że mogę to takie złożone teraz zostawić i zająć się tym za kilka dni? Czy lepiej jak najszybciej? Nie chciałbym wyrzucać tego wiaderka ale mam świadomość że nowe kosztuje chyba 40zl i czasem nie warto się męczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam megsa endurance i na wszystkich oponach było elegancko. Teraz na dunlop sp sport blueresponse jakby wcale nie wsiąka. Po 2-3 jazdach znika. Ktoś zauważył żeby endurance różnie trzymał na różnych oponach? Można jakoś sobie z tym poradzić? Opony wymyte carpro do gumi i porządnie wypłukane ze środka. Dodam że to bardzo stara butelka bo chyba jakiś czas temu była zmiana formuły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 olej jest tłusty wiec tutaj jakiś odtłuszczacz by Ci sie przydał, benzyna ekstrakcyjna badz po prostu IPA, chociaż ceny IPY teraz kosmiczne wiec lepiej benzyne ekstrakcyjna  powinno puścić 

Jak to tluste to jakieś dobre apc powinno sobie poradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał82 napisał:

Teraz ja. Czym i w jaki sposób umyć wiaderko Megsa? Musialem umyć dziś schowek, bo wylało się trochę oleju i płynu do spryskiwacza i powstało masło podobne jak jest pod korkiem oleju gdy walnie uszczelka pod głowicą. Wybierałem to fibrą to i płukałem ją w wodzie w wiaderku. Teraz całe jest w tej mazi i wodą nie jestem w stanie tego domyć. 

Jakieś propozycje?

Shiny Garage Red Devil 1:10. Warto mieć taki degreaser w arsenale.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze fiberki do środka to... ?
Myślałem o WP No limit, Gentelman jest jak dla mnie trochę za gruby do tego. Mam fibrę "polerską" z 3M i jest prawie idealna, ale jeszcze parę gram jej brakuje.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci zależy do czego do środka potrzebujesz. Wypkukac apc to zwykle z marketu za złotówkę się nadają. Do przetarcia kurzu czy nadmiaru dressingu moim zdaniem Gentelmen jest ok. 

@Michał126 dzięki w takim razie zobaczę jak to wygląda cenowo. Bo całej butli raczej nie zużyje. Myslalem czy apc np 1/4 tego nie spróbować czyścić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82, zużyjesz jak wygenerujesz u siebie zapotrzebowanie na taki środek. Sam zobaczysz, jak fajnie się tym czyści obudowy urąbane olejem i różne elementy ze starego smaru przed położeniem nowego 😉 Ja mam taki system, że grube zanieczyszczenia o tłustym charakterze na metalowych powierzchniach czyszczę maksymalnie stężonym Red Devilem i na koniec poprawiam zmywaczem uniwersalnym Wurtha. Żadnego g***a typu rozcieńczalnik uniwersalny czy - o zgrozo - nitro.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMCzysci napisał:

Najlepsze fiberki do środka to... ?

Jak do tematu odświeżenia wnętrza z jakimś interiorem czy to z adbl iqd, to najlepiej sprawdza się krótki włos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi. Takie "cieniasy" juz mam, teraz szukam czegoś lepszego. Twoja podpowiedź pokrywa się z moimi spostrzeżeniami - włos krótki, ale grubość nie za mała.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.