Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@KUBA46 na logikę tak powinno byc. Nawet w jakimś filmiku Łukasz Kordyjak mówił, że najpierw mleczko, a później zabezpieczenie. Tłumaczył to tym, że zabezpieczenie może utrudniać lub całkiem uniemożliwić wchłonięcie mleczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ghost napisał:

Powiedz to Brianowi

Nooo najpierw używa ipy , a potem i tak  domywa innymi specyfikami , no i sprawa druga oni jako specjaliści wiedzą ile pasty użyć i w którym momencie pasta jest wypracowana i jej usunięcie to banał , a my maluczcy jeszcze się uczymy ... ba znam też ludzi co w ogóle nie leją ipy na lakier , a tylko na mf .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, JJZS.KAM napisał:
Godzinę temu, Pioter83 napisał:

Hejka,

Co robię źle podczas korekty że maszyna robi mi takie kuku? Pasta się rozprysła. Podziało się to kiedy zmniejszyłem obroty o ile dobrze pamiętam.

 

Podniosłeś maszynę:)

Albo to, albo pad mocno nasączony pastą i nie przylegał dokładnie do powierzchni. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Eidos71 napisał:

To pył, czy plamki po paście ? Bo mi to wygląda na rozchlapane, drobne kropelki pasty.

To co na zdjęciu to plamki po paście, ale wychodzi też pył

29 minut temu, marco80 napisał:

@Pioter83 Przy cięciu tak ale też pewnie przepracowujesz pastę-za długo .......

Chyba tak, ja robię one step.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pioter83 napisał:

Czy to dużo? Może za duży obszar?

Nie wygląda, aby  było to dużo. A obszar jakiej wielkości ? Staraj się, aby był to "kwadrat" na cztery średnice pada (wtedy masz pięć "torów" pionowych i poziomych). Jakiej pasty używasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eidos71 napisał:

Nie wygląda, aby  było to dużo. A obszar jakiej wielkości ? Staraj się, aby był to "kwadrat" na cztery średnice pada (wtedy masz pięć "torów" pionowych i poziomych). Jakiej pasty używasz ?

3d one, pad od super shine żółty do one step.

Obszar robię wiekszy, niż ty podajesz. Może tu jest problem.

Dziś tylko maska zrobiona, jutro ciąg dalszy. 

@Eidos71 @marco80 czy do docierania pasty mam grubsza dobre a do ipy/zmywacza cieńsza? Zostaje trochę mazów, czy to wina dobry czy źle dotartej pasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pioter83 Nie miałem tej pasty w ręku ale one ponoć nie pylą więc gdzieś jest błąd.Fibry masz mieć dwie jedną do ścierania nadmiaru a drugą do IPY,Zmywacza etc- praca na mokro.Całkiem możliwe ze masz już pada zapchanego,czyść go po każdym wypracowaniu pasty albo za dużo pasty dajesz na pada.Zobacz sobie jakieś filmiki np Pawła Nowickiego coś Ci to rozjaśni

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marco80 napisał:

@Pioter83 Nie miałem tej pasty w ręku ale one ponoć nie pylą więc gdzieś jest błąd.Fibry masz mieć dwie jedną do ścierania nadmiaru a drugą do IPY,Zmywacza etc- praca na mokro.Całkiem możliwe ze masz już pada zapchanego,czyść go po każdym wypracowaniu pasty albo za dużo pasty dajesz na pada.Zobacz sobie jakieś filmiki np Pawła Nowickiego coś Ci to rozjaśni

A mogę użyć od razu erasera żeby wymyć pastę zamiast ipy/zmywacza bo to korekta jednoetapowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pioter83 napisał:

A mogę użyć od razu erasera żeby wymyć pastę zamiast ipy/zmywacza

Możesz - właśnie do tego służy.

Co do 3D One - kilka razy nią pracowałem, również z żółtymi padami NeoCell i nigdy nie miałem problemu z pyleniem. Rozrzucanie [pasty z pada - owszem, zdarzyło się nieraz, gdy "zalałem" pada pastą i jej nadmiar schodził na obrzeża (zwłaszcza, gdy pracowałem rotacją). Wtedy  wystarczyło, aby pad nie przywierał cała powierzchnią do lakieru - zaczynała się fontanna po lakierze 😄 Teraz już praktycznie mi się to nie zdarza - staram się na bieżąco kontrolować nasycenie pada. Dlatego sądzę, że to pasta strzelała Ci wokół, a nie pył - zwłaszcza przy tej kombinacji pad/pasta i ilości przejazdów...

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pioter83 coś robisz nie tak, ta masa pasty na masce została po tym jak podniosłeś maszynę podczas jej pracy. 3d one / 520 / 500 w moim przypadku w ogóle nie pylą -> a wiem co mówię, bo niestety męczę czarne UNI ii widać każdy pyłek na tym lakierze .. musisz nauczyć kontrolować się maszynę, fakt, na starcie będziesz pewnie od nogawek spodni po czubek głowy w paście ale za którymś razem w końcu złapiesz o co chodzi 😉 BTW. Pasta bez problemu schodzi z okularów, gorzej z ubraniem 😜 

po zakończeniu przejazdu postaraj się najpierw wytrzeć pastę suchą szmatką -> zebrać jej nadmiar, odczekać kilka minut i potem na mokro IPA, z tego co udało mi się zaobserwować, pasta nie pyli, długo można ją wypracowywać -> ale nie męcz fragmentu maski przez 5-10 minut za 1 razem.. , fajnie się dociera i jak ci się zdarzy że poleci na wszystko wokół to spokojnie schodzi z szyby itd. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sinus napisał:

Jaki środek na owady jest godny polecenia (i również nie zabije mnie cenowo)? 😉
Zbliża się ciepły okres, więc będzie tego coraz więcej, dlatego warto kupić baniak i chce coś sprawdzonego 🙂

Najlepsza jest neutralna piana która długo poleży. Bezpieczna dla wosku a przy tym po kilku minutach pod ciśnieniem i tak wszystko zejdzie. Przetestowałem kilka tych płynów i zostałem przy pianie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.