Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
1 godzinę temu, chudy2355 napisał:

Ja po porządnym wymyciu pasów i po wystudzeniu nakładam na nie dressing do plastików. Nadaje on im sliskosci i bardzo fajnie się zwijajal jak nowe. Na pasy nakładam dressing od rrc
 

No to ty jestes kozakiem chłopie bój sie Boga, przy wypadku żebyś sobie ani nikomu nie zrobil krzywdy. Wiesz ze pas ma włókna tak zrobione ze przy wypadku ma cie utrzymać ?? Nakładając czy czyszcząc go naruszasz strukturę i nie wiadomo jak taki dressing zadziała na twój pas i po xx razy moze osłabić materiał na tyle ze podczas wypadku to pęknie.
 

Czasem jak cos czytam i widze co ludzie wypisują  (swoje pomysły) to mi rece opadają.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi co do nakładania czegokolwiek to się zgadzam.

Natomiast czyszczenie uważam za konieczne. Bród napewno wpływa negatywnie na włókna pasów. Po zakupie nowego(używanego) samochodu zawsze robię delikatny bonnet z dokładnym wymyciem resztek chemii. Potem co półroku/rok, poprostu wilgotną fibrą przecieram kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@KUBA46 nie mowie o czyszczeniu. Chodz tez pewnie narusza strukturę włókna. Tyle ze chemia jest wypłukana przez wode podczas czyszczenia pasów. A dressing na nim lezy i sieje spustoszenie 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/mention] nie mowie o czyszczeniu. Chodz tez pewnie narusza strukturę włókna. Tyle ze chemia jest wypłukana przez wode podczas czyszczenia pasów. A dressing na nim lezy i sieje spustoszenie 

Po nałożeniu na pas z tylu ,,imitowalem" wypadek sprawdzając czy blokuje się pas. Z blogowaniem nie ma żadnego problemu działa tak jak działa. Co do pęknięcia nie mam mam jak tego sprawdzić. Może i faktycznie jest tak jak piszesz ale czy spowoduje to kilka kropli dressingu na jednej stronie pasa ? Raczej wątpię

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Blokowanie pasa to co innego i takie szarpanie nie ma nic do tego jaka siła jest podczas wypadku. Po tym co piszesz to moge stwierdzić ze nie miales nigdy wypadku. Kazda chemia niszczy materiał czy to pasy siedzenia czy inne materiały. Pasów nie powinno sie wogole moczyć nawet sama woda. A to ze naginamy prawdę i je czyścimy to juz nasza sprawa ale uwierz mi ze nie korzystaj z dressingów na pasach dla swojego bezpieczeństwa i rodziny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MMCzysci kiedys oglądałem pewien eksperyment i udowodnili ze chemia i moczenie pasów wpływa na ich wytrzymałość ale nie pamietam ile razy je moczyło i suszyli. Pewnie ze 100 a moze 200 ale jednak wpływa . Teraźniejsza chemia jest mocna i nikt nie wie jak zachowa sie na danym materiale. Bo nikt tego nie sprawdza podczas produkcji produktu. Ja sie przyznaj ze pasy czyszczę ale informuje o tym właściciela auta. Jedni sie nie przejmują a inni nie chca zeby czyścić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 tygodnia po aplikacji UK 3.0 i na to moonlight i dopiero teraz w odpowiednim świetle wyszedł taki kwiatek...

aef2cd54012a58f2623961af9d34b7e5.jpg&key=d39fcf2c746de18641ba36ff7de9f135b5bb7bac3a8f517887ec1b3728f5ca74

8b19976b3d08126be841c21836a2df4c.jpg&key=a9767303874af2066bdf2f90b7ffc6a8bbfe41ef4795b6248d420304acc094a0

3af5a299011b5bd6dafb44ada520cc70.jpg&key=7e55abc6027927b191fcbe4b3697e51d314b4ef50ca2ad693da9c68be3fd7cde

Może zdjęcia aż tego nie oddają ale widać niedotarte przyciemnienie.

Próbowałem usunąć wipe outem i czysta IPA ale nic to nie daje:/

Jest jakiś sposób jak to usunąć bez polerowania o reaplikacji powłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bapko napisał:

Jest jakiś sposób jak to usunąć bez polerowania o reaplikacji powłoki?

Masz jakiś booster? Np aqua booster? Coś co ma w składzie ceramike. 

Może ten moonlight by dał radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał82 napisał:

Ktoś wie jaka może być trwałość 4Nano Rim Protect? Przypomniało mi się, że posiadam gdzieś ten specyfik ale z dobre dwa lata  zapomniany. Zdaje się połowa opakowania. Zamknięte i korek oklejony taśma przezroczystą. 

Jeśli jest płynny, a nie skrystalizowany - możesz używać. Trwałość może minimalnie spadnie, chociaż myślę, że będzie ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko Możesz jeszcze spróbować essence+,jak  nie to essence zwykły tylko wtedy możesz ruszyć powłokę.Jak jest taka możliwość staraj się po aplikacji wyjechać na światło dzienne-wtedy naprawdę wszystko widać i nie ma problemu z dotarciem takich pominiętych miejsc-zdarza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cha0s napisał:

Kupiłem ProElite Glass Cleaner GT 5L i na opakowaniu jest napisane żeby rozcienczac go 1:5 do 1:10. Jak wy robicie? 

😯 To jest gotowy do użycia produkt. Może masz jakiś koncentrat..? Zwykły Glass Cleaner - to koncentrat do rozcieńczeń, ale GT to gotowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko Możesz jeszcze spróbować essence+,jak  nie to essence zwykły tylko wtedy możesz ruszyć powłokę.Jak jest taka możliwość staraj się po aplikacji wyjechać na światło dzienne-wtedy naprawdę wszystko widać i nie ma problemu z dotarciem takich pominiętych miejsc-zdarza się

Właśnie wyjeżdżałem i w słońcu było wszysyko miód-malina (z reszta teraz w słońcu i standardowym oświetleniu dalej tego nie widać i zastanawiam się czy to ruszać, chodź mnie to strasznie irytuje... )
na moim lakierze wszyskie niedoskonałości wychodzą w takim półcieniu
Rozważałem użycie jakiegoś cleanera bo mam Dodo juice lime prime i lekkoscierny poorboys pro polish 2
Z past mam sonax ex04-06 i CP essence
Myslalem żeby to ruszyć delikatnie tri-kolorem na czarnym padzie ewentualnie żółtym, ręcznie ale nie wiem czy ma to sens.
Mam tez maszynę DA Hamron 15 i zolty i czerwonego pada NATa. Zależy mi żeby bezinwazyjnie to zrobic bo leży tam 3xUK.3.0 i 1xmoonlight i szkoda mi od nowa wszysyko aplikować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BapkoKurcze  my już coś musimy warstwować to wyjeżdzamy po każdej warstwie, bo zdarza się ze nawet booster czy reload potrafi narobić syfu.Nie jest to jakoś mega widocznie być może to nie CP zrobił tylko TAC a on zejdzie wcześniej.Jak Cie denerwuje zacznij od najmniej inwazyjnych środków,jak przesadzisz to będzie widać ze ściągnałeś tam powłokę(jaśniejsza plamka w tym miejscu)wtedy pozostanie Ci już tylko korekta i doaplikowanie na ten element więc zastanów się czy jest sens ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 

No właśnie nigdzie w sklepach ani na stronie ProElite nie ma koncentratu 5L. A też szczerze mówiąc to w 25L płynu po rozrobieniu za 42zl nie wierzę. Napisałem do producenta o co chodzi bo jeśli się okaże, że to koncentrat to chyba lepszej opcji na rynku nie ma :P. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BapkoKurcze  my już coś musimy warstwować to wyjeżdzamy po każdej warstwie, bo zdarza się ze nawet booster czy reload potrafi narobić syfu.Nie jest to jakoś mega widocznie być może to nie CP zrobił tylko TAC a on zejdzie wcześniej.Jak Cie denerwuje zacznij od najmniej inwazyjnych środków,jak przesadzisz to będzie widać ze ściągnałeś tam powłokę(jaśniejsza plamka w tym miejscu)wtedy pozostanie Ci już tylko korekta i doaplikowanie na ten element więc zastanów się czy jest sens ruszać

Tez po każdej warstwie wyjeżdżałem ale akurat było słonecznie wiec nie rzuciło się w oczy.
Znając siebie wiedziałem ze mnie to będzie męczyć wiec zgodnie z sugestia spróbowałem od najdelikatniejszej w moim zestawieniu kombinacji czyli czarna gąbka w trikolorze o cleaner DJ.
Jeden mały groszek i delikatnie prawie bez docisku przejechałem 2 razy i co prawda już nie to siatki w którym to najbardziej widać ale chyba zeszło! jeszcze jutro potwierdzę w odpowiednim świetle

Ps. czy taka kombinacja delikatnie zastosowana mogła naruszyć któraś z powłok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory uzywałem szampon Soft99 Creamy, dzisiaj użyłem pierwszy raz FX Protect Car Shampoo (ten pomarańczowy). Dałem 10ml na jakieś 8 litrów. Ten szampon (poza tym że straszny glut) to się nie pieni? Czy dałem go za mało? Poślizg był raczej ok, ale piany prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@PawelKRZ nie kazdy szampon bedzie mial full piany az bedzie wypływać z wiadra. Ten szampon akurat pieni sie spoko ja leje do wiadra potem nalewam z kranu 5 L gorącej wody następnie z myjki z pistoletu dolewam reszte pod ciśnieniem i piany jest wystarczająco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.