Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Sodol napisał:

1. Po glinkowaniu myjecie auto przed cleanerem czy wystarczy tylko spłukać i wysuszyć?

2. ADBL Vampire Liquid można zaaplikować przy dekontaminacji na mokry lakier czy lepiej go z grubsza osuszyć? 

 

1 ja daje aktywna pianę i splukuje 

2 można i na suchy i na wilgotny na suchym robi lepsza robote

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent - Golf 7 - korozja na tarczach.

 

Gdy kupowałem ten samochód rok temu, to nie miał takiej korozji na części nieużytkowej.

Biorąc pod uwagę fakt, że tarcze są fabryczne, auto 7 letnie, a właściciel oddawał auto regularnie na profesjonalne mycie - to musi być sposób na usunięcie tej lotnej rdzy i nalotu, nie licząc lakierowania.

 

Czy istnieją jakieś pasty, aby tę korozję usunąć, czy trzeba bawić się z papierem ściernym?

Można to jakoś zabezpieczyć?

 

Pozdrawiam!

DSC_0158.JPG

DSC_0155.JPG

DSC_0156.JPG

DSC_0157.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ręcznie spolerować auto- niewielki VAN.
Do tego chciałbym użyć pada ręcznego tricolor i pasty menzerna 3 in 1.
Ile zużyję pasty i ile to zajmie czasu?
Zależy mi zdjęciu wierzchniej warstwy utlenionego lakieru w miarę szybko w garażu (w bloku).
 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, koder napisał:

ile to zajmie czasu?

Do 2030 powinieneś się wyrobić :-D

 

A na poważnie... odpuść sobie. To niewykonalne zadanie. Jak chcesz cokolwiek usunąć z zarysowań to tylko maszyną. Ręcznie jedynie powypełniasz ryski pastą.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko, ja bym odpuścił. DA może być kilka godzin, a mogą być i dwa dni - zależy od oczekiwanego efektu i rzeczywistego stanu lakieru. Bez zdjęć ciężko doradzić.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z białym natem, wczoraj bez problemu spolerowałem drzwi na maszynie da. Po robocie wyprałem gąbkę. Dziś już nie chciała tak ładnie ciąć lakieru. 
Możliwe że to przez wilgoć, bo przez noc mogła nie wyschnąć do końca? 
A w czym ją prałeś? Tak w ogóle jak dotykałeś gąbkę nie wydawała Ci się bardziej miękka? Za duże obroty też mogły ją trochę uszkodzić. Załatwiłem kiedyś tak 2 Naty 80 na DA:) Teraz to ewentualnie do cleanera się nadadzą.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KUBA46 napisał:

@Vergil_PL  Ja osobiście malowałem Hammerite. Wytrzymał 3 lata upalania. 

Którym Hammerite'm - na rdzę? Kiedyś był ten na wysokie temperatury.

 

Wspomagałeś go polecanym Atom Mac'iem? 😉

Wtedy nakłada się go ostrożnie tylko na pomalowane elementy?

Co, gdybym przypadkiem psiknął Atoma na część tarcz, o którą trą klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji wolnego czasu wziąłem się za polerowanie lamp. Z zewnątrz lampa wyszla mega fajnie ale widać że była kiedyś rozbierana i są jakby "zacieki", "zaparowania" wewnątrz. Da się to jakoś ogarnąć bez rozklejania, lampa audi a4 b6, one są strasznie upierdliwe. Jedyne co mogę wyjąć to żarówkę od długich i pozycji ale nie daje to zbyt dużego pola do popisu. Można jakoś zalać lampę i potem suszyć?2f5c8f29acee79017f4146b9897118da.jpg

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dwa pytania:

1. Wczoraj umyłem sobie auto i takie coś mi wylazło na masce ...co to ?

vqtYinJ.jpg

 

Drugie:

Pianownica PA, myjka Nilfisk 135 , piana ADBL Yeti 1:10 i piana nie leci ładnie tylko żyga jakby . Taka woda niby z pianą nic gęstego spływa zaraz , bawiłem się pokrętłem +- , na nic. To co opisałem to już najlepsze ustawienie. Jakieś rady co zrobić żeby była ładna śmietana? To nowa pianownica, drugi raz użyta, za 1 razem było całkiem ok, teraz padaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.