Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze foto dół maski po dekontaminacji, drugie foto już po cleanerze maszynowo.

 

Na ten moment wygląda to tak:

Lewa strona (cleaner ręcznie) 

Drugie foto to cleaner maszynowo.

Oba niewymywane, jedynie wyczysczone ech2o 1:15

 

Jak dla mnie o wiele lepszy jest efekt maszynowo, choć została bardzo drobna siateczka. Sporo swirli zniknęło 

 

 

20200307_180438.jpg

20200307_180444.jpg

 

Dokładam fotki z aparatu. Ręcznie vs maszynowo. Bez ruszania IPA.

20200307_181238.jpg

20200307_181249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale została jakaś drobna siateczka i lakier nie jest tak czysty jak ten zrobiony ręcznie.  I teraz pytanie od czego to zależy?  

Tj. Rysy zniknęły ale lakier nie jest tak soczysty pod latarką jak ten z rysami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FilipO napisał:

Kwestia wykończenia czarnym padem?  Rysy schodzą, zostaje drobna siateczka i kolor pod latarką nie jest tak soczysty. Bez latarki nie do zauważenia.  Wymywam IPA i dalej to samo. 

Lakier wygląda na zmatowiony. Usunąłeś trochę drobnicy, ale przy okazji zmatowiłeś lakier i stąd taki efekt. Teraz tylko pytanie: zmatowiłeś, bo używałeś zbyt mało cleanera na padzie (i pod koniec "tarłeś" samym padem po lakierze), czy zbyt długo/na zbyt wysokich obrotach/przy zbyt dużym docisku wypracowywałeś cleaner i przegrzałeś cleaner...? Co i tak pozwala wrócić do pierwszej wątpliwości, czyli tarcia po lakierze suchym padem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Eidos71 napisał:

Lakier wygląda na zmatowiony. Usunąłeś trochę drobnicy, ale przy okazji zmatowiłeś lakier i stąd taki efekt. Teraz tylko pytanie: zmatowiłeś, bo używałeś zbyt mało cleanera na padzie (i pod koniec "tarłeś" samym padem po lakierze), czy zbyt długo/na zbyt wysokich obrotach/przy zbyt dużym docisku wypracowywałeś cleaner i przegrzałeś cleaner...? Co i tak pozwala wrócić do pierwszej wątpliwości, czyli tarcia po lakierze suchym padem...

Na padzie były 4 groszki cleanera, rozprowadzenie na 1 biegu, potem pracowałem na 2 /3 biegu, może rzeczywiście za długo, przez co cleaner zdążył zaschnąć .. teraz pytanie jak to odwrócić ? 3d one + czarny / czerwony pad da radę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, CarlosBlack napisał:

jeśli masz 3d one pod ręką to wrzuć na miękki pad i zrób jak trzeba. wymyj dobrze i cleaner nie będzie potrzebny. 

W tygodniu dojdzie, razem z czarnym / czerwonym padem także będę działał. Dziś to tylko próby, zapoznanie się, jak widać nie do końca poszło dobrze, no ale uczymy się na własnych błędach. Efekt po wymyciu, położeniu FW Paradise nie jest taki zły, maska nabrała fajnego blasku, stała się gładka (auto nie widziało nigdy glinki) i tak jest o wiele lepiej niż było.  Co polecacie do wymycia ? IPA 50/50 ujdzie czy produkt typowo do usuwania past itd? Warto się zainteresować którymś ręcznikiem glinkowym? Samo glinkowanie maski zajęło mi dzisiaj dobre 20-25 minut .. robotę zrobiła, ale takich "masek" jest jeszcze z 10 na tym 1 aucie .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ręcznika -> technika pracy typu dużo lubrykantu na lakier + parę psiknięć na ręcznik, czy bardziej wiaderko z szamponem i zanurzanie ręcznika w nim ? Przy zwykłej glince, dużo lubrykantu na lakier, i trochę na nią samą robię. 

@Eidos71 to w połowie tygodnia pewnie będzie update powyższej sytuacji + zapewne kolejna setka pytań 😜 ale kto pyta nie błądzi, a jest co poprawiać po myciu zmiotką przez 5 lat.... tak naprawdę nie zależy mi na idealnym wycięciu wszystkich rys -> bo wiem że to w tym aucie niemożliwe (sama maska ma dziwne czarne pęknięcia lakieru), ale jeśli uda się usunąć większość swirli to będę zadowolony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FilipO napisał:

Co polecacie do wymycia ? IPA 50/50 ujdzie

Ujdzie 🙂 ale dla mnie najlepiej wymywa zmywacz silikonu, a finalnie przed lsp lece jeszcze jakimś "markowym odtłuszczaczem" np carpro erester 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznik glinkowy przyspieszy pracę i to mocno,do wymycia może być ipa,ale lepiej zmywać silikonowy -ja sie ostatnio przesiadłem na zmywacz Koch - SIL mozna go rozrabiać z wodą nawet 1:4 ale 1:1 jest super

Jak ostatnio sprawdzałem karty kocha SIL to 97% to był izopropanol (ipa) :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.