Jump to content

Glassgaurd

Użytkownik
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralna

About Glassgaurd

Informacje

 • Imię
  Adrian
 • Lokalizacja
  Katowice
 • Województwo
  Śląskie

Recent Profile Visitors

191 profile views
 1. Panowie śmiesznie i nie śmiesznie. Jak rozcienczyc zapasy IPA, aby były bezpieczne dla rąk do dezynfekcji? Jest tu jakiś magik, który określi proporcje gdyby juz nic nie było na rynku? Wiem mydło itd. Ale moje małe dzieci myją rączki tak sobie. I czy to na sens z IPA?
 2. @kratek ASDA to takie "tesco" spożywczo-przemysłowe. Ktoś kupuje to za grosze w Anglii. Nie liczylbym na jakość. Ilość może być atrakcyjna.
 3. Glassgaurd

  Tornador Gun

  No generalnie też sobie nie wyobrażam, ale nie do końca No bo tak sobie robię pre wash z APC obecnie, splukuje i potem myję za pomocą rinselessa w małym garażu. Idzie łatwo i jest efekt. Myjka nie do końca chwyta film/ nalot po prewashu. Zastanawiałem się czy tornado z APC odepchnie więcej.
 4. Glassgaurd

  Tornador Gun

  @Bare Shine A czy próbowałeś tymi cudami umyć auto? Ile czasu by to zajęło? W sensie lakier. I jak to się sprawdza na dolnych zew. plastikach?
 5. Nie uprał. Ekspert ze studio. I chwali się na pół świata. Ja do niego już więcej nie pojadę Ktoś wspomniał, że najmadrzej myć wieloma, fibrami, gąbkami, rękawicami. Na raz. I dużo wody w wiadrze. Oczywiście rinsless.
 6. A ci co nie kupili? Co tam jest w środku? Nie wytrzymam tego napięcia. Dycha za przeciek.
 7. https://showcarshine.pl/szampony/duragloss-931-rinseless-wash-473ml-mycie-bez-splukiwania.html ten i stąd. Twoja kolej.
 8. Już spieszę z wyjaśnieniem. Nie ma porównania. Zachęcamy chyba wszyscy do porównań i chetnie je czytamy. Tu właśnie może się odbyć porównanie. ONR kontra Duragloss. Gąbka kontra fibra. Sucho czy mokro?
 9. No dobra. Pewnie się zastanowicie, co autor miał na myśli wyskakujac z tym białym kolorem auta. Ja tez do końca nie wiem, czemu akurat mamy biale. Ale dochodzę do wniosku, że to nie jest takie głupie. Szczerze? Żadne ryski mnie nie wkurzają. Oczywiście one są, ale jakby ich nie było. Moja głębia koloru rozświetla najbardziej niebezpieczne zakątki świata. OK. Do rzeczy. Zrobiłem dzisiaj qdeka z szamponu Duragloss 931 w proporcji 88ml na 1 litr wody. Tak zaleca producent do tych zastosowań. 1.Ekonomia? Zużyłem jakieś 300 ml nie żałując z pomocą kwazara za 18 zeta. . Czyli poszło około 30 ml na jedno "czyszczenie". Pryskałem na fibrę i mniej więcej 12 psików na panel wielkości drzwi. Wiadro wygrywa ekonomię trzykrotnie. 2.Frajda? Wydaje się być większa przy większej ilości wody. Czyli przy myciu z wiadra. Wtedy jest większy poślizg przy suszeniu. Suche auto ogranicza frajdę i być może tworzy niebezpieczeństwo. 3.Skuteczność? Tak samo na piątkę, jak przy wiadrze. 4.Wygoda? Zależy od warunków. Taki Qdek zawsze w bagażniku. Można zawsze na światłach czerwonych przetrzeć jeden panel sąsiadowi. Żart. Ale zaczynam go poważnie brać pod uwagę przy oprysku na bezdotykach w zimę i potem woda demi. Oczywiście na najbardziej zasyfione miejsca. Na zdjęciach może widać - w tym stężeniu brud niewielki rozpuszcza. Po wytarciu usuwa również film. 5.Czy warto rozrabiać? Generalnie zawsze. "Żeby sie dobrze bawić trzeba kogoś zabić" jak powiada klasyk. Ale Ogólny wniosek mojego amatorskiego mniemania - nie warto. Podobnie szybko umyć można z rękawicy lub gąbki. Cały szampon Duragloss 931 i tak paruje. Konieczne suszenie recznikiem ściąga resztę. Taki Qdek jak to qdek - fanaberia. 6.Rysy? Wieczny zajączek, którego nie można złapać. Przy miękkich fibrach i lekkim podejściu do złapania. Jednak Wiadro daje większy komfort. Na zdjęciach widać (zalecam przetrzeć Wasze zasyfione ekrany), bo się obraźę: - drzwi x 2 przed i w oprysku - tylny próg bagażnika przed i w działaniu Wniosek końcowy: to działa, tylko po co? Lepiej umyć Duraglossem z wiadra. Przedtem oplukać auto. Odrobinę większa pewność i komfort pracy. Jednak klasycznie i niekoniecznie z drugim wiadrem. Na koniec serdecznie dziękuję Domelowi za pokazanie brudnej gąbki za 2 stòwy i efektu końcowego nazajutrz. Jak zwykle inspirujesz i nie tylko Ty - reszta wyjadaczy tez.
 10. Dzisiaj dodam jeden wniosek, bo mnie Domel męczy swoimi postami od rana w tym wątku. Qdek podobnego szamponu prawie 1:10. Dam znać.
 11. Internet mówi: Optimum No Rinse z wodą – 30 ml szamponu na 8 litrów wody. Podejrzewam, że 4 litry również wystarczą do umycia jednorazowego. Ale nie bój się eksperymentować. Zawsze można sobie zrobić kilka wersji od myślenia ekonomicznego zaczynając, a na poszczególnych zastosowaniach kończąc. Na forum jest kilka wątków na ten temat. Poważnie nie ma żadnych "directions" na twoim opakowaniu?
 12. Zachęcam również innych. Gwiazdka idzie.
 13. Ja sobie cenię w takim myciu dwie rzeczy. W ciasnym garażu, w zimę ( oczywiscie w ramach rozsadku)- da się. A na dworze bez swoich warunków - człowiek wygląda jakby tak sobie po prostu auto wycieral niewiadomo czym. Nikt się nie ma do czego przyczepiać. Woda śladowo na ziemi. A jak to rozrobic do qdeka to już idealnie wtopiony w otoczenie. Chociaż, co dziwne dla mnie, Duragloss na etykiecie zaleca o wiele większe stężenie do spryskiwacza niż do wiadra. Tak to mi się zbiera w polimerki. W ciasnym garażu.
 14. A propos giełdy. Nie wiem czy Wam, ale mnie brakuje zawsze rejonu z którego jest wystawiana oferta. Przynajmniej okolice. Jakbym wiedział od razu skąd to jest wystawiane - byłoby to wskazówką czyj jest to atrakcyjne, do odbioru i przekazania towaru.
 15. Zapraszam do Chorzowa na dobrą wodę z osuszaczem. Zrobimy chellange. Ty OPT, ja Duragloss. Potem możesz odwiedzić oslawiony Leclerc i zaopatrzyć się w K2 - nie dostrzegłem tego w twojej piwnicy Przylepimy jakąś fejkową rejestrację i będziesz swój

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.