Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Ojciec chce aby na szybko mu odświeżyć lakier i pójdzie maszynowo Amigo, jaki sealant na to najlepiej aby efekt był zadowalający i trwałość sensowna? Auto nie jest oczkiem w głowie więc i dbanie nie stoi na najwyższym poziomie. Głownie bezdotykowa i w okresie letnim na działce na dwa wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wystarczyło to pewnie nie byłoby dedykowanych środków. Na pewno do opon nie używałbym APC. Już lepiej woda z szamponem. Wnętrze możesz lecieć APC ale wypada je wymyć wodą. Choć są APC które przy zalecanych stężeniach nie muszą być wymyte (np FX Protect)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony? Nie!
Byłem przeciw cleanerom do wnętrza, póki takiego nie kupiłem. Fajna sprawa i pewnie to nie ostatni, którego użyję. APC tam też się sprawdzi, ale najpierw trzeba je wymyć wilgotną mikrofibrą, a potem wytrzeć do sucha. Szczególną uwagę trzeba przyłożyć do czyszczenia przycisków, żeby nie zeszła z nich farba.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Krótkie pytanka - lakier ford race red, ktoś polerował, ma doświadczenie?

Kupiłem właśnie hamrona z myślą o lajtowym polishu. Auto ma kilka malych drobnych rysek a tak to głównie love marks od miziania.

Co do niego? Gąbki i pady, ile padów? które pasty dla amatora nie pozwolą mi nic zepsuć? 🙂 cel to max wyrównanie lakieru, niekoniecznie walka o 100% rysek.

Jeśli możecie mi wskazać dobry temat do poczytania lub kontynuowania to będę super wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 17:06, daniel23584 napisał:

Może ktoś wie czy pad polerski, który jest dołączany do polerki ze sklepu Jula do czegoś się nadaje czy od razu trzeba wymienić na jakiś lepszy? Na początek będę nakładał Ultimate Compound na Leona.

Może być, na dwa panele wystarczy. Później następny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nakładam już któryś raz Sg drop off i mam problem z dotarciem. Nie ważne czy jest 20 czy 5 stopni, słońce czy cień, fibra z dwysoka gramatura czy małą. Trening barków pierwsza klasa. Czy "ten typ tak ma"? Które niewidzialne wycieraczki nakładają się w miarę bez problemowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nilfisk c100. Mianowicie, dzisiaj podczas pianowania, nagle złapała wyższe obroty i całe ciśnienie z wodą zaczęło lecieć przez pistolet (spust). Odłączyłem pistolet, odkręciłem wodę, a tam non stop z węża leci woda, po włączeniu myjki cały czas się włącza i wyłącza i tak w koło.

Odkręciłem węża i ten plastik ze sprężynką latał luzem. 

e67b2a519b7b.jpg

50916fbe99e6.jpg

Jesienią było czyszczone sitko + odkręcalem ten plastik i go czyściłem i z 15 myć miała od tamtej pory.

Czy z tym plastikiem czy bez po odkręceniu wody cały czas syczy i leci woda, tak jakby jej nie odcinało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sparco0 prawdopodobnie do wymiany masz zawór start stop, poniżej przykładowy zawór

https://www.stimgo.pl/p/28/610/nilfisk-zawor-start-stop-czesci-nilfisk-czesci-akcesoria.html

 

Ja u siebie miałem tak, że co chwilę myjka uruchamiała się i dobijała ciśnienie, po wymianie zaworu wszystko wróciło do normy.

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony Pastel Lancia Ypsilon. Ręcznie cleaner Soft99 lekkoscierny praktycznie nic nie dał(fot2) poza wyczyszczeniem powierzchni, próbować atakować cleanerem , żółty(średni) pad adbl + roller 9mm nie zrobi większego bajzlu? Czy do cleanerow raczej tylko czarne pady?   

20200307_153912.jpg

20200307_155627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@CarlosBlack To wiem, ale chce choć lekko to ogarnąć / poćwiczyć jako pierwsze podejście do maszyny. W przyszłości na pewno coś więcej będę próbował usunąć z tych rys. 

Tylko pytanie czy cleaner softa + żółty średni pad będzie okej, czy bardziej z czarnym działać? 

Lakier raczej należy do tych twardych, co ciekawe sam w paru miejscach popękał.. ( auto 2013 rok ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, CarlosBlack napisał:

@kowloonwax nie przesadzaj, większy syf da się wyciąć DA 9 mm MF a co dopiero futrem. tym bardziej że lakier z tych miękkich 😉 

Nie chodzi mi o to że się nie da, tylko że nie zrobi większego bajzlu, w tym kontekscie że "gorzej nie będzie" 😄 

10 minut temu, FilipO napisał:

@kowloonwax może nie szczotka druciana ale ojca nakrylem jak myje zmiotka auto... także właściwie ten sam Level... 

Jest trochę lepiej, ale w połowie tygodnia 3d one będzie i coś więcej się pobawie

 

 

Co zrobiłeś między pierwszym a drugim zdjęciem? Cały czas ten cleaner? Wymywałeś go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.