Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Co wybrać Fireball Ultimate Coating Wax czy ADBL QD1, lakier dokładnie umyty, bez dekontamiacji, , zależałby mi na trwałości około miesiąca - w tym czasie spłukiwanie auta na myjniach bezdotykowych 2-3x w miesiącu. Po tym znowu dokładne mycie plus z któryś QD
QD1 to raczej Ci miesiąc nie posiedzi

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem dziś sobie fotel z alcantarą którą sprzedawca czyścił "markowym środkiem" Czysta jest ale jest szorstka, twarda, pozlepiana. 

Mam to poprostu nawilżać ściereczką z wodą aż się przepłucze do skutku czy odrazu jechać do kogoś z odkurzaczem ekstrakcyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, StreamHD napisał:

Przywiozłem dziś sobie fotel z alcantarą którą sprzedawca czyścił "markowym środkiem" Czysta jest ale jest szorstka, twarda, pozlepiana. 

Mam to poprostu nawilżać ściereczką z wodą aż się przepłucze do skutku czy odrazu jechać do kogoś z odkurzaczem ekstrakcyjnym?

Ponieważ ja mam odkurzacz od razu nim bym działał. Szkoda by mi było czasu na pierdzielenie się ze ściereczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, StreamHD napisał:

Przywiozłem dziś sobie fotel z alcantarą którą sprzedawca czyścił "markowym środkiem" Czysta jest ale jest szorstka, twarda, pozlepiana. 

Mam to poprostu nawilżać ściereczką z wodą aż się przepłucze do skutku czy odrazu jechać do kogoś z odkurzaczem ekstrakcyjnym?

Wyprać i po wypraniu zaczasać "pod włos". Jak będzie sobie schło, to jeszcze raz zaczesać i gotowe 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DevMike napisał:

Czym można zebrać stary wosk (który zalągł się pomiędzy elementami karoserii) ?

Wydłubać np wykałaczką.

19 godzin temu, StreamHD napisał:

Przywiozłem dziś sobie fotel z alcantarą którą sprzedawca czyścił "markowym środkiem" Czysta jest ale jest szorstka, twarda, pozlepiana. 

Mam to poprostu nawilżać ściereczką z wodą aż się przepłucze do skutku czy odrazu jechać do kogoś z odkurzaczem ekstrakcyjnym?

Możesz spróbować COLOURLOCK ZESTAW DO CZYSZCZENIA I IMPREGNACJI ALCANTARY

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 @xadamx 

Akurat znalazłem usługę wypożyczania odkurzacza na dobę za 50zł to skorzystam i sobie machnę całe wnętrze tym odkurzaczem.

 

@JJZS.KAM Mam już taki zestaw kupiony, czeka na użycie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czym myjecie chrom w aucie, zderzak, klamki, listy przy oknach ? Mam takie plamki jakby kamień od wody czy cuś. Nie chodzi o polerkę tylko o czyszczenie. Czym to czyścić żeby nie naruszyć lakieru obok ?

2. Czy ktoś korzysta z https://mrcleaner.pl/mikrofibry/carpro-gloves-rekawiczki-mikrofibrowe-do-polerowania-lakieru-2-szt?from=listing&q=rękawiczki do rozprowadzania detailera we wnętrzu auta ? Zamias psikać Funky WItch M. na ściereczkę, na takie rękawiczki i zawsze to lepsze dojście do elementów ... nie sądzicie ?

3. https://mrcleaner.pl/rekawice-do-mycia-auta/flexipads-merino-wash-mesh-mitt-rekawica-z-naturalnej-welny-owczej

czy ktoś myję auto taką rękawicą ? Czy lepiej zwyklą z mikrofibry w podobnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie 🙂

Mam rotację, DA 9mm i Flex VRG. Jest sens dokupować jeszcze DA15mm? Pytam bo od jutra promocja na Hamrona w Juli i pytanie czy jest sens? VRG jeszcze nie działałem więc nie wiem na co go stać.

Działam tylko hobbystycznie. Pomóżcie 🙂

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytania

 

1. Czym myjecie chrom w aucie, zderzak, klamki, listy przy oknach ? Mam takie plamki jakby kamień od wody czy cuś. Nie chodzi o polerkę tylko o czyszczenie. Czym to czyścić żeby nie naruszyć lakieru obok ?

2. Czy ktoś korzysta z https://mrcleaner.pl/mikrofibry/carpro-gloves-rekawiczki-mikrofibrowe-do-polerowania-lakieru-2-szt?from=listing&q=rękawiczki do rozprowadzania detailera we wnętrzu auta ? Zamias psikać Funky WItch M. na ściereczkę, na takie rękawiczki i zawsze to lepsze dojście do elementów ... nie sądzicie ?

3. https://mrcleaner.pl/rekawice-do-mycia-auta/flexipads-merino-wash-mesh-mitt-rekawica-z-naturalnej-welny-owczej

czy ktoś myję auto taką rękawicą ? Czy lepiej zwyklą z mikrofibry w podobnej cenie ?

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2020 o 12:47, Kita napisał:

Wygląda na to że nie doprecyzowałem wystarczająco. Poszukuje urządzenia nie droższego niż +-1000pln.

Mam garaż bez gniazdka a raczej miejsce w hali. Maszyna ma służyć do pracy na dwóch autach które jakiś czas temu przeszły korektę. Mają być nakładane nią wszelkie kosmetyki które można nakładać DA czyli np AIO, cleanery, politury itd. bez korekt lakieru. Co jakiś czas zapewne wpadnie jakieś auto rodzinne na odświeżenie.

Mam pewne obawy czy istnieje taki produkt 🙂

Jest coś takiego jak Yato YT-82909 , ale czy to się spisuje dobrze to nie wiem. Choć sama firma robi dosyć dobre sprzęty. Cena nie jest jakaś wysoka, więc może warto zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.