Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, JJZS.KAM napisał:

Nie wiesz że liczy się wnętrze 😛

Tak liczy się wnętrze tu w 100 procentach się zgodzę ale Kowalski czy Nowak przychodząc do studia zna tylko markę Rupes a o Flexie coś tam słyszał ( myśląc że to szlifierki kątowe 😂) nie mówię że evoxa jest zła ale marketing tez niestety w tej branży bardzo ważna sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem
Jaki szampon do Zymol Concours? Tylko Zymol Clear wchodzi w grę czy jest jeszcze coś godnego uwagi co nie osłabi mocno i nie zrujnuje portfela?
Po myciu będzie aplikowany Field Glaze

Zymol autowash - super szampon. Może być tez mega gold class np.
używa ktoś GTECHNIQ I2 Tri-Clean zamiast APC do wnętrza auta ?

Tak. Używałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Birkhof napisał:

Tak. Używałem.

i jak oceniasz ... używasz dalej czy jesteś zdania, że lepiej APC ? Dobrze rozumiem, że GTECHNIQ nie wyławia tak materiałów jak chemia APC ? Czy później dressingi nakładanę są na takiej samej zasadzie ? Bez zbytnich różnic w trwałości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak oceniasz ... używasz dalej czy jesteś zdania, że lepiej APC ? Dobrze rozumiem, że GTECHNIQ nie wyławia tak materiałów jak chemia APC ? Czy później dressingi nakładanę są na takiej samej zasadzie ? Bez zbytnich różnic w trwałości ?

Dobrze się sprawdzał, bylem zadowolony- ale teraz używam w środku mydło kalicyjskie od dr. Bronners, które pochodzi tylko z naturalnych olejów. 0,5l za ok 60zl. Można tez używać do kapieli i jako szampon albo mydło do rak wiec jest bardzo bezpieczne - nie ma substancji zapachowych i dodatków które by zostawiały coś na powierzchni. Tylko ja głównie pielęgnacja bez zasyfionych aut :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy elementy plastikowe trudniej się poleruje? Tzn. czy jeśli mam założenie że lakier jest dość miękki i mogę ładnie wyciąć elementy karoserii gabką polishową, to na zderzakach mogę użyć ten sam rodzaj gąbki czy twardszą?

Pytam bo zastanawiam się czy dokupić gąbki cuttingowe do elementów plastikowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kto poleci dobrego tar&glue który szybko odparowuje i jest mocny? Potrzebuje ściągać klej z naklejek z różnych urządzeń które są na dworze. Mam teraz firmy Teclab i jest taki sobie.
2) Czy sa jeszcze gdzies do dostania lub podobne do mikrofibr firmy Kirkland? Chodzi mi o te żółte które z jednej strony miały długie włókna, a z drugiej takie krótkie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zawisza napisał:

Kto poleci dobrego tar&glue który szybko odparowuje i jest mocny? Potrzebuje ściągać klej z naklejek z różnych urządzeń które są na dworze. Mam teraz firmy Teclab i jest taki sobie.

Są preparaty dedykowane do usuwania kleju/naklejek, np. Koch Chemie EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zawisza napisał:

1) Kto poleci dobrego tar&glue który szybko odparowuje i jest mocny? Potrzebuje ściągać klej z naklejek z różnych urządzeń które są na dworze. Mam teraz firmy Teclab i jest taki sobie.

Concept Chu-sol

41 minut temu, zawisza napisał:

2) Czy sa jeszcze gdzies do dostania lub podobne do mikrofibr firmy Kirkland? Chodzi mi o te żółte które z jednej strony miały długie włókna, a z drugiej takie krótkie.

Zależy w jakiej cenie 🙂 Work Sutff Gentleman Basic, WaxPro Nolimit, w SK też mają jakiś No Name 😉 

50 minut temu, Pioter83 napisał:

Czy elementy plastikowe trudniej się poleruje? Tzn. czy jeśli mam założenie że lakier jest dość miękki i mogę ładnie wyciąć elementy karoserii gabką polishową, to na zderzakach mogę użyć ten sam rodzaj gąbki czy twardszą?

Pytam bo zastanawiam się czy dokupić gąbki cuttingowe do elementów plastikowych?

Tak samo polerujesz, ale na zderzakach plastikowych i innych elementach plastiku lakierowanego należy uważać z temperaturą 🙂 element szybciej się nagrzewa 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kedar napisał:

Jest coś takiego jak Yato YT-82909 , ale czy to się spisuje dobrze to nie wiem. Choć sama firma robi dosyć dobre sprzęty. Cena nie jest jakaś wysoka, więc może warto zaryzykować.

Czołem,

Dzieki za info, niestety nie mogę znaleźć tej maszyny. Pod podanym numerem produktu znajduje mi akumulatory.

Dasz rade podesłać jakieś dokładne namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Gąbek1 nikt Ci nie powie jak masz zadziałać z danym lakierem bo nie wiemy w jakim on jest stanie, to tak jakbys dzwonił do lekarza że Cie brzuch boli i ma Ci powiedzieć co Ci jest bez zbadania Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mk4tdi napisał:

Panowie dostałem cudo o nazwie Sonax Xtreme Polish&Wax 3. Chcę to nakładać polerką DA (dzięki Wam kupiłem w promce w Juliemoji3.png), jaki pad do tego zastosować?

Zależy jaki lakier 🙂 ale czerwony NAT na pewno da radę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.