Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, PanKrzysztof napisał:

Pędzelkowanie emblematów, wnęki od klapki paliwa, kratek itp. - robić na etapie pre-washu jak już jest zaczyna działać aktywna piana? Bo wtedy jest sporo brudu na aucie i tak się zastanawiam.

Tak jest na sporej ilości filmów w necie. Dla mnie to chore bo trzesz tym piachem wokół emblematów. Pre wash pre washem. A pędzelkowanie po myciu ręcznym lub w trakcie. Mam wtedy apc albo rozrobiony szampon z wodą w opryskiwaczu lub ręcznej pianownicy. To sprawdza się najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quq z tego co widziałem na filmikach, to na przykład do czyszczenia syfu pod maską. Sam probowalem, efekt dupy nie urwał, ale parownice mam jedną z tańszych. Oprócz tego widziałem też w użyciu do czyszczenia kokpitu (tylko wtedy był to mop parowy z mikrofibrowa końcówką).

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - Otóż ktoś przyfanzolil drzwiami w moje i zrobił sie odprysk. Ale punkt nie do konca odprysnal, tylko bezbarwny popekal i sie skruszyl, ale nie odpadl. Jak sobie z tym poradzić? Delikatnie wydlubac spekany klar i reszte jak normalny odprysk? Czy jest jakas inna metoda? Sorki za slabe zdjecie, ale telefon nie jest w stanie tego dobrze wychwycić.

20200229_155913_compress5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Masner wczoraj uruchomiony, pierwsze koty za płoty.
Pytanie - jak domowym sposobem wyczyscic pady? Co z futrem - wyczesac po wyczyszczeniu?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MMCzysci ja piorę ręcznie pod bieżącą wodą, najpierw namaczam w wodzie z płynem później wypłukuje cały pad z pasty trochę dłużej niż w pralce ale za to pady są jak nowe i nie uszkodzone 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci szkoda paprać pralkę dla kilku padów, nalej ciepłej wody do miski, wlej trochę apc + ipa i zostaw na kilka minut niech namoknie. później szczotka w rękę i szorujesz (dodatkowo korzystałem z szarego jelenia), na koniec porządnie wypłucz pod bieżącą wodą i niech schną - nie na grzejniku 😉   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci ja namaczam w ciepłej wodzie w mocnym stężeniu APC. Ręka je naciskam w miedniczce tak żeby proponowały wodę. Po wszystkim plukam pod bieżącą wodą i tak samo pompuje jakby wodę bieżącą we wannie.czyste jak nowe 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, pablo15005 napisał:

Koledzy, co to jest teflonowanie? 'woskowanie wraz z teflonowaniem lakieru' o co kaman? 😮

Powłoki teflonowe (PTFE) to alternatywa dla tytanowych, kwarcowych itd....

Są też woski PTFE jak Swissvax Shield, InfinnityWax Diablo, albo powłoka w formie pasty/wosku czyli legendarne Soft99 Fusso Coat 12.

 

Po opisie, który podajesz najprawdopodobniej nałożą Ci Fusso na lakier 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost @Pietras 'To zależy co potrzeba zrobić. Szybki detailing obejmuje glinkowanie oraz nablyszczenie lakieru pełna korekta to już glinkowanie polerka kilku etapowa teflonowanie lakieru oraz woskowanie' 

Dostalem jeszcze wiadomosc ze powloka teflonowa jest kladziona 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kowloonwax napisał:

Ktoś korzysta z kompresora TAGRED 100l 2T, lub orientuje się czy wystarczy do okazjonalnej pracy z tornadorem i pneumatem? Czy lepiej dorzucić 200 zł do jakiegoś airpressa?

Sprawdź ile powietrza potrzebuje tornador, potem patrzysz na parametry kompresora. Realny wydatek to jest jakieś 60% teoretycznego, czyli tego co podają. Do tego jakieś odwadniacze żebyś nie pluł kondensatem.

Mam airpressa, zbiornik 90 litrów i czasem brakuje powietrza.

Pozdrawiam

Marc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam chemii do wyprania siedzeń - auto stało 2 tygodnie z uchylonymi szybami w związku z czym dosyć mocno je zalało. Na siedzeniach widać plamy pleśni 😕

Mam zamiar wypożyczyć odkurzacz piorący (prawdopodobnie karcher puzzi 10/1) i to wyprać. Wiem że potrzebuję pre spray i coś do płukania. Mieszkam w Danii i mam raczej ograniczony dostęp do chemii - z naszych firm na miejscu są dostępne produkty ADBL i shiny garage, oprócz tego bardziej znane marki jak poorboys, meguiars czy soft99 ewentualnie sonax. Myślałem nad zestawem od ADBL - pre spray + textile rinse, czy te środki poradzą sobie czy szukać czegoś z większych firm? Jak w porównaniu do marek samochodowych spisują się produkty karchera? Często polecany tutaj maxifi jest niestety niedostępny, a wątpię żeby doszedł do weekendu kiedy to chciałbym zabrać się za samochód.  Do tego przydałby się jakiś stosunkowo mocny środek do wyczyszczenia plastików. Przy okazji po praniu chciałbym siedzenia i wykładzinę czymś zaimpregnować a może też jakoś odnowic plastiki. 

 

E: siedzenia obite zwykłym materiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumie takie głupie pytanie. Czym myjecie ręczniki, mikrofibry po myciu auta ? W sensie czy dodajecie jakieś specjalne proszki czy cuś żeby je dodatkowo zmiękczyć ?

I czy to prawda że ręczniki po myciu auta nie powinny się suszyć na słońcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DevMike napisał:

Mam w sumie takie głupie pytanie. Czym myjecie ręczniki, mikrofibry po myciu auta ? W sensie czy dodajecie jakieś specjalne proszki czy cuś żeby je dodatkowo zmiękczyć ?

plyn do prania:

1) bialy jeleń. Wełna i puch 

2) Shimy Garage Enzyme Microfiber Wash 

I do plukania nalewasz ocet 100ml

4 minuty temu, DevMike napisał:

I czy to prawda że ręczniki po myciu auta nie powinny się suszyć na słońcu ?

Ja nie raz suszylem i sa ok, ale lepiej w cieniu. Na pewno nie wolno na grzejniku suszyć 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać Fireball Ultimate Coating Wax czy ADBL QD1, lakier dokładnie umyty, bez dekontamiacji, , zależałby mi na trwałości około miesiąca - w tym czasie spłukiwanie auta na myjniach bezdotykowych 2-3x w miesiącu. Po tym znowu dokładne mycie plus z któryś QD 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.