Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, CarlosBlack napisał:

no inaczej bym się nie wypowiadał 😉

Ciągnąc jeszcze wątek skórzanej tapicerki - może polecić ktoś jakiś preparat "barwiący" do podpicowania drobnych obtarć? Taki żeby nie barwił ubrań, jak się d... usiądzie na fotelu 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników ADBL Black Water - czy u was też tak strzelają atomizery z tym produktem ? przelewam już kolejne litry, a problem wciąż ten sam. Przy opakowaniu 1 l strzelił mi już czwarty atomizer (w tym canyon) i ciągle cieknie z butli jak zostawię ją z atomizerem zamiast korka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarBi napisał:

Pytanie do użytkowników ADBL Black Water - czy u was też tak strzelają atomizery z tym produktem ? przelewam już kolejne litry, a problem wciąż ten sam. Przy opakowaniu 1 l strzelił mi już czwarty atomizer (w tym canyon) i ciągle cieknie z butli jak zostawię ją z atomizerem zamiast korka...

Ja używam czerwonej butli 250ml od GS. Z atomizerem tym małym co daje mała mgiełke. 

Żadnych problemów od pół roku 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś więcej pracował na nowej maszynie Flex XCE 10-8 i ma przemyślenia co do maszyny? (następca vrg) W sumie mam pod ręką DA15, DA9, rotację i zastanawiam się czy jako pasjonat coś zyskałbym dorzucając xce albo zamieniając którąś maszynę na to.

Coś mi świta, że @AreK już miał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2020 o 16:33, Arkeolowy napisał:

Jest na rynku jakiś tańszy, godny polecenia zamiennik CarPro 2face - mikrofibra, krótki splot włosia, bodajże 320GSM. Idealnie nadaje się do docierania past/powłok.

To jest praktycznie w identycznie to samo co work stuff gentleman oraz monster shine ultra fine. Ale na jednorazówkę taniej i optymalnie wolę waxpro no limit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
12 minut temu, ghost napisał:

Coś mi świta, że @AreK już miał.

Tak, mam od pierwszego, możliwego dnia ;-) Jako fan XC3401 musiałem ją mieć. Początek był dość trudny ponieważ ma zupełnie inną budowę niż poprzednik. Teraz nie wyobrażam sobie bez niej pracy.
Niski poziom wibracji, jest cicha a wymuszona rotacja, sprawiają, że moja DA leży i się kurzy. Obudowa taka sama jak XFE. Warto spróbować.
Niedawno "zarażałem" nią fana DA15mm i zwariował.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś więcej pracował na nowej maszynie Flex XCE 10-8 i ma przemyślenia co do maszyny? (następca vrg) W sumie mam pod ręką DA15, DA9, rotację i zastanawiam się czy jako pasjonat coś zyskałbym dorzucając xce albo zamieniając którąś maszynę na to.

Coś mi świta, że @AreK już miał.

 

Ghost ja z maszynami prawie nie mialem do czynienia wiec bede niemiarodajny, ale moje pierwsze wrazenia z pracy maszynami sa takie - na detailing schow bawilem sie rupesami, lare i flexami przez kilka dobrych godzin, w tym nowa vrg - że to bedzie pierwsza maszyna ktora u mnie wjedzie do garazu :) W porownaniu z da 15 flexa to nowa vrg czyli XCE nie ma prawie zadnych wibracji - super maszyna.

Potem dojdzie male da i mala rotacja

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kostek88 napisał:

To jest praktycznie w identycznie to samo co work stuff gentleman oraz monster shine ultra fine. Ale na jednorazówkę taniej i optymalnie wolę waxpro no limit

Mam work stuffa gentleman i to nie jest niestety nic z tego co podałeś, zupełnie inne włosie i splot ma CarpPro 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarBi napisał:

Pytanie do użytkowników ADBL Black Water - czy u was też tak strzelają atomizery z tym produktem ? przelewam już kolejne litry, a problem wciąż ten sam. Przy opakowaniu 1 l strzelił mi już czwarty atomizer (w tym canyon) i ciągle cieknie z butli jak zostawię ją z atomizerem zamiast korka...

Leje po łapach dosłownie każdy. A używam chyba już 4 butelki 0,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost tak samo jak@Birkhof mialem okazje popracowac XCE na DS 2019.

W moim zyciu moglem juz pracowac dość sporo iloscia maszyn. Zaznaczam pracowac a nie trzymac w reku (albo na podstawie zdjęć i opinii) i pisac jaka to maszyna swietna lub koszmarna. Nie ukrywam jestem pasjonatem, a nie zawodowcem. Lubie kiedy maszyna pracuje sie przyjemnie

Zarowno VRG jak i XCE maja specyficzny ruch. Z tym trzeba sie oswoić mnie kiedys osobiscie VRG odrzucilo ale kiedy poznalem ta maszyne bliżej... Zobaczylem jak tnie i wykancza w odpowiednim czasie to naprawde zrobilo wrazenie. To tyle jesli chodzi o VRG. Kwestia XCE, zabawa ta maszyna przez godzine to w mojej ocenie zbyt malo czasu aby wystawic jej recenzje.@AreK moze napisac na temat tego sprzetu wszystko. Ja ze swojej strony napisze, ze XCE naprawde robi swietna robote. Jesli chodzi o "wibracje" w porownaniu do da 15mm innych producentów to tutaj + dla XCE. Halas? Mysle, ze wszyscy slyszeli prace flexa 15mm, (ktory mial juz spore godziny pracy za soba) duzo bardziej intensywnie niz XCE. Zaznaczyc tutaj nalezy, ze przelot xce byl pewnie duzo mniejszy.

Jesli chodzi o sam ruch maszyny, prowadzenie, tutaj nikt nie odpowie Ci na to czy bedzie to maszyna dla Ciebie. Musisz nia popracowac. W mojej ocenie vrg bylo swietnym sprzetem a xce jeszcze bardziej ta klase podkresla. Dosc moich wypocin po

PS: tego dnia pracowalem rowniez rupesem mille.

 

Mimo wszystko jestem tylko pasjonatem.

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 21:22, Pioter83 napisał:

Hej,

Pytanie odnośnie osuszania i ręcznika, 

Mam mały ręcznik od Carpro do osuszania chyba 50x55. Jednak żeby osuszyć auto typu HB to mało. Myślicie żeby dokupić drugi taki sam czy lepiej wziąć już duży?

Zawsze potrzebne są dwa ręczniki a jak ktoś twierdzi inaczej to nie suszy do suchego. Czy silki czy flufiki zostawiają na którymś kolejnym elemencie film. Włączając gyeona czy fireballa czy inne.

Co dla mnie działa i nie do końca jest zgodne z teorią. Duży silk leci na początek i przez przykładanie-pociąganie zbiera kilogramy, potem bez nacisku przelot flufikiem jak zostaje jakiś film czy pojedyncze ślady po wodzie.

Masz małego silka więc nie do końca mam pomysł co poradzić. Raczej kup dużego silka, szczerze nie widzę różyci między G, scs, pintowelem. Bierz pina bo najtańszy 😉 i porawki zrobisz sobie carpro. Jak będzie za mało to dokup monster shine flufy - na promca brałem za 15zł. Lubię ten ręcznik do poprawek bo jest spory ale lekki, duża powierzchnia, łatwo wchodzi pod klamki itd.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Malwin41 napisał:

@damiano2007 Wiem ale do wnętrza mi ich szkoda xD juz je próbowałem na rozne sposoby i nie rysują. Chodzi mi bardziej jak robią to ludzie w studiach lub co kładą dużo powłok.  Czy zawsze  wyrzucaja czy piorą? 

Paweł Nowicki w swoich filmach kilka razy odpowiadał, że obcinają róg żeby się nie pomylić odkładają do osobnego pudła i używają do najgorszych miejsc - typu wydech

Choćby tu 24:40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 1.01.2020 o 21:14, analyzator napisał:

Przy okazji pytanko ode mnie - https://elitedetailer.pl/product/decontamination/car-paint-cleaner/

@Elite Detailer to jest cleaner czy płyn inspekcyjny?

To jest cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu mikrofibr to proszę przestańcie porównywać wax pro no limit z droższymi jak gentelman basic czy ten wspomniany 2face jako zamiennik bo to jest całkiem inna jakość... Tak chwlone są te wax pro, ok no są spoko, ale naprawde według mnie z jakością nie ma rewelacji. A już z gentelman basic jest rewelacja. Podobne też są Koch chemie te szare tylko że mają obszycie więc średnio, ale jeśli chodzi o samą jakość włókien czuć że jest to inna liga, a włókna są bardzo rozszczepione co czuć w ręce. 

I zgadzam się z @analyzator że nie da się osuszyć średniej wielkości samochodu jednym ręcznikiem DO SUCHA. Przy mocno hydrofobowym lsp i jeśli mało kropel zostaje to owszem tak, ale w większości przypadków nie ma takiej opcji i taki PIN Towel po 1/3 samochodu już zaczyna robić smugi. Więc każdy mu podobny też. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie taki banał: czy chcąc rozcieńczyc jakiś środek w starej butelce z atomizerem powinienem ten atomizer wymienić na nowy, czy wystarczy go "przepsikać" i będzie ok?
Potrzebna była mi butelka na wheel cleaner, atomizer akurat dostałem nowy w gratisie, więc zrobiłem podmiankę, ale zastanawiam się tak na przyszłość...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.