Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@lukeu interior cleanery nie wymagają wypłukiwania - to są słowa producentów. 

Jak z reguły wolę "zdrowe" stężenie APC i nim popracować, wraz z wypłukiwaniem. Później widzę jaka jest woda.

Sam inside cleaner bez wypłukiwania wg mnie nie da takiego doczyszczenia, bo nie wypłuczemy tego brudu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się nieźle rozbujaliśmy z prewashem. NanoFactor ma Ph12,5 robocze, na karoserię czy silnik? Te środki to chyba do odszczurzania czy mainstreamu żeby szybko było. Nie godzi się to z moim poczuciem detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PszemekWawa napisał:

Piana aktywna do mycia sprzętu rolniczego ( ciągniki, przyczepy itd) może być mocne tutaj nic nie popsuje lakieru a ma umyć.

Ktoś coś ? Dimer ?

 

Pro Elite NanoFactor. Jest też dedykowana typowo ale po za tym że więcej ubędzie $$$z kieszeni to brudu nie specjalnie - jak znajdę opakowanie napiszę Ci co to było.

Ok. Mam HYPERIN agri. Ale cena sporawa. Na mnie wrażenia nie zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, V1RU$ napisał:

Pro Elite NanoFactor. Jest też dedykowana typowo ale po za tym że więcej ubędzie $$$z kieszeni to brudu nie specjalnie - jak znajdę opakowanie napiszę Ci co to było.

Ok. Mam HYPERIN agri. Ale cena sporawa. Na mnie wrażenia nie zrobiła.

hmm w cenie pro elite 5l mam tenziego 10l i pytanie czy faktycznie bedzie dwa razy lepszy ?

Ten hyperin to już całkiem drogo wychodzi gdzie pod pa muszę dać 15% to drogi interes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PszemekWawa napisał:

hmm w cenie pro elite 5l mam tenziego 10l i pytanie czy faktycznie bedzie dwa razy lepszy ?

Ten hyperin to już całkiem drogo wychodzi gdzie pod pa muszę dać 15% to drogi interes

Nie wiem tenzi nie miałem. A NanoFactor ostry zawodnik. U mnie tylko na sprzęt ciężki idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PszemekWawa ja mam i proelite i tenzi.

Tenzi bardzo szybko spływa. Proelite ma super pianę jak piany neutralne. 

Obie ściągają w jakimś stopniu brud. Ja myłem tym samochody swoje, które na pewno nie były tak brudne jak traktory, więc nie dostrzegłem jakichś kolosalnych różnic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi używam do mycia nadkoli i 1:4 bardzo łatwo radzi sobie z mocnym zabrudzeniem. Ostatnio przypomniałem sobie o jego sile żrącej jak przelałem trochę do butelki i na drugi dzień patrze nie ma nic, rozpuściła spód butelki 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest powód, że ma być "koloryzujący"?
Nie tylko mam brązowy lakier taki kawowy kolor koloryzujący by zacieral jakieś małe odpryski od kamykow tak myślę ale ogólnie chodzi mi o dobry i w miarę tani żeby dobrze się nanksil jak dla mnie początkującego

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, czesiu2020 napisał:

Nie tylko mam brązowy lakier taki kawowy kolor koloryzujący by zacieral jakieś małe odpryski od kamykow tak myślę ale ogólnie chodzi mi o dobry i w miarę tani żeby dobrze się nanksil jak dla mnie początkującego
 

możesz sobie fundnąć jakiegoś sonaxa, albo k2, ale większosć koloryzujących to ogólnie bez szału delikatnie mówiąc,

ewentualnie dodo juice ma barwione ale to nie są typowo koloryzujące.

Na pewno na ciemnym Woski Typu BlackFire BlackIce albo AngelwaxDarkAngal nie będą uwydatniac odprysków jednak właściwa droga to:

jak jest mało to porobić zaprawki, jak dużo polakierować cały elemet, a potem kłaść dowolny wosk

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.