Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, inspire napisał:

Uchwyt/talerz/rzep zwał jak zwał do polerki na m14, do tej pory używałem takich najtańszych niskich czerwonych po 10zł, czasem przydałby się trochę wyższy, ale nie na tyle żebym chciał wydawać nie wiadomo ile. 
Co proponujecie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, damiano2007 napisał:

@vhs będzie spełniał zadanie. 

ALE UWAGA!!!

Jeśli użyjesz używanego filtra w przeciwnym kierunku, to przepompujesz cały zebrany syf wraz z wodą. 

 

2 godziny temu, Malwin41 napisał:

@damiano2007 @vhs rozkręć go wyplukaj porządnie i tyle. Możesz używać.

 

Godzinę temu, GrzechuKR napisał:

 

To filtr przepływowy i działa obustronnie - niestety cześć filtrująca (ten koszyczek z siatką) jest tak projektowana iż przy odwrotnym przepływie i zbyt wysokim może dość do jego uszkodzenia - średnie ciśnienie zwykłego "kranu" do 4-5 barów nie powinno go uszkodzić

Dzięki za odpowiedź, cenne wskazówki i informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2020 o 17:22, Crasher napisał:

Szukam jakiegoś konkretnego podnośnika pod auto, mam na myśli potocznie nazywana żabę.

Nie akceptuje tych małych z Lidla czy Juli bo przy podnoszeniu suvów wygląda to marnie.

co polecacie?

Ja używam rippera 3 tony za ok.270 zł i daje radę nawet z Vito, da rade go podnieść jeszcze wyżej. Ogólnie jak na razie jestem bardzo zadowolony.👍

 

IMG_20200109_172558.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego opryskiwacza do Sg citrus oil lub clean tech citrus foam. Pojemność ok.2l by wystarczyło na auto typu combi. Zastanawiam się nad marolex axel 2000 

Macie jakieś inne sprawdzone ? Za pomocą tego opryskiwacza chcę aplikować adbl tfr sgco i clean techa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale sądzę że podnośnik powinien być ustawiany prostopadle do auta gdyż podczas podnoszenia jest wciągany pod samochód a pod skosem może być kuku...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego opryskiwacza do Sg citrus oil lub clean tech citrus foam. Pojemność ok.2l by wystarczyło na auto typu combi. Zastanawiam się nad marolex axel 2000 
Macie jakieś inne sprawdzone ? Za pomocą tego opryskiwacza chcę aplikować adbl tfr sgco i clean techa.
 

Polecam Marolex Axel 3000!

2 pieczenie na jednym ogniu!

W zimie oprysk właśnie SGCO i CTCF poprzez wyminę weżyka, na odcięty cewnik Foleya, przez co nie zasysa powietrza rurka wewnątrz zbiornika, na koniec cewnika śrubka przelotowa jako obciążnik przez co uzyskujemy efekt 360’, wyjmujemy wkładkę spieniajaca i zakładamy na koniec wkładkę 110’. Pojemność 3litry gdyż zalewam 2l roztworu która styknie na całe spore auto i miejsca na ciśnienie żeby przy pełnym jednym nabimbaniu oblecieć ponad polowe auta.
Taka pianownica po tych modyfikacjach rewelacyjnie się opryskuje!

A na ciepłe dni gdy oprysk za szybko będę wysychał mamy elegancka pianownice!

Polecam!
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, #kris napisał:

Może się mylę ale sądzę że podnośnik powinien być ustawiany prostopadle do auta gdyż podczas podnoszenia jest wciągany pod samochód a pod skosem może być kuku...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Akurat na tym zdjęciu nic nie było robione przy samochodzie, sprawdzałem na szybko tylko jak sobie radzi z cięższym pojazdem i nie podnosiłem go wyżej, ale zgadza się powinien być ustawiony jak mówisz.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCANGRIP SUNMATCH 3 (+/-400ZŁ) VS YATO YT08509 (+/-200ZŁ)

O latarce Yato jest sporo dobrych opinii, markę scangrip w zasadzie zna każdy - czy ktoś może wypowiedzieć się odnośnie tego konkretnego modelu ?

Warto dopłacać do scangripa przy użytku jednynie amatorskim ?

Może ktoś miał obie latarki w ręku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie niewielkich ilości skóry bez zestawów typu Colourlock - jest na to jakiś patent, czy tylko dedykowana chemia?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



Szare mydło z woda + pianowniczka/trigger ze spieniaczem i coś do czochrania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, MMCzysci napisał:

Czyszczenie niewielkich ilości skóry bez zestawów typu Colourlock - jest na to jakiś patent, czy tylko dedykowana chemia?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

@MMCzysci Masz w arsenale ADBL Interior QD? Da radę 🙂 albo CarPro Ech2O 🙂 ale to takie środki do "odświeżenia" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam
I o taki efekt mi chodzi - okazjonalne czyszczenie kierownicy, mieszków, jakichś wstawek itp. Dopóki nie zainwestuję w CL.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci non to ADBL interior QD spisze się dobrze 🙂 a co do CarPro ech2o - poleca kupić taką mała próbkę 50ml 🙂 Będzie idealny QD do wnętrza - skóry, plastiki oraz do lakierów 😄 

https://mrcleaner.pl/quick-detailery/carpro-ech2o-quick-detailer-sliskosc-i-blysk-koncentrat-1-10-50-ml

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MarBi Gdzie mozna kupic SCANGRIP SUNMATCH 3 z okolo 400 zł 😮

SG SM3 ma ta zalete ze masz wszystkie barwy swiatła w jednej latarce w yato chyba jest tak jak w braycie ze bardziej ciepła gdzie ta barwa przy ciemnych lakierach słabiej wypada od barwy zimnej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat trafiłem jedną okazję gdzie można dostać za mniej niż 400zł. Jak chcesz to mogę podać ci namiar, gdzie można kupić za 450zł

Tak Sunmatch posiada 5 barw i światło od góry, co jest niewątpliwą zaletą, z tym że ja takiej latarki będę używał głównie amatorsko, i nie zależy mi na wycinaniu lakieru co do mikroryski stąd moje pytanie, czy jest sens dokładać $ do scangripa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MarBi nie ma sensu 🙂 A nawet powiem wiecej jeżeli robisz bardzo amatorsko to mozesz nawet zainwestować w latarke z ali:

 

tutaj masz temat porównawczy tych że latarek i jak za 20$+/- to naprawde dobrze ona świeci 🙂 

 

podeślij mi gdzie masz do kupienia SG SM3 za taka cene 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2020 o 22:56, Crasher napisał:

O właśnie zapomniałem dodać ze chciałbym zebym mogl bez problemu od razu dwa koła zdemontować.

Dziekuje @Marc.

 @ghost
Jak Wy podnosicie osobówki, że od razy dwa koła w powietrzu? za co podnosicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Streat napisał:

@MarBi nie ma sensu 🙂 A nawet powiem wiecej jeżeli robisz bardzo amatorsko to mozesz nawet zainwestować w latarke z ali:

 

Mam latarkę z ali, i jestem z niej naprawdę bardzo zadowolony bo sprawdza się nie tylko do inspekcji, ale bardzo często używam jej przy pracach podwórkowych bo daje mocne światło. Nie podoba mi się tylko to, że lubi prześwietlać i to mnie trochę irytuje, stąd decyzja o zakupie czegoś bardziej pro, a im więcej czytam tym większy dylemat...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.