Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, rudi0018 napisał:

Ile wołacie od znajomych za umycie auta pokroju Audi A6 i wrzucanie jakiegoś QD wraz z odkurzaniem wnętrza , wyczyszczeniem plastików wewnątrz i wrzuceniem dressingu na nie? 😉 

Wszystko zależy ile czasu Ci to zajmuje. Jaki region/ miejscowość. Każdy inaczej wycenia swoją pracę. W "myjniach", studiach, to stawki coś koło 80zł (mycie, qd, dressingi zew. wewnątrz odkurzanie i jakiś Interior QD)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 zbliżony zakres pracy przy gabarycie A6 cenię sobie na 85 zł 😉 nie bardzo widzę sens rozliczania pracy na godziny, inaczej się pracuje przy myciu karoserii a inaczej przy jej polerowaniu czy praniu tapicerki (zwłaszcza podsufitki 😉 ) nie mówiąc już o cenach chemii której się używa do tych zabiegów. kwestia rozeznania swojego rynku - chcąc nie chcąc w jakimś stopniu musisz dostosować się do lokalnych cen.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack a ile zajmuje Ci czasu takie auto A6? Mi zajęło około 2h, piana aktywna, płukanie, mycie ręczne, mycie felg, suszenie ręcznikiem, odkurzanie środka, trzepanie i odkurzanie dywaników, czyszczenie plastików, dressing na plastiki, mycie szyb z dwóch stron i wrzucenie ADBL SSW.

Pytam Was, bo zastanawiam się czy robię wszystko w dobrym tempie, bo przy robieniu swoich aut na czas nie zwracałem uwagi. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack a ile zajmuje Ci czasu takie auto A6? Mi zajęło około 2h, piana aktywna, płukanie, mycie ręczne, mycie felg, suszenie ręcznikiem, odkurzanie środka, trzepanie i odkurzanie dywaników, czyszczenie plastików, dressing na plastiki, mycie szyb z dwóch stron i wrzucenie ADBL SSW.
Pytam Was, bo zastanawiam się czy robię wszystko w dobrym tempie, bo przy robieniu swoich aut na czas nie zwracałem uwagi.  
No to robisz w ekspresowym tempie. Ja swoją Hondę to na dwa dni rozkładam. 12h środek i z 12h zewnątrz bez korekty lakieru ofc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rudi0018 napisał:

@CarlosBlack a ile zajmuje Ci czasu takie auto A6? Mi zajęło około 2h, piana aktywna, płukanie, mycie ręczne, mycie felg, suszenie ręcznikiem, odkurzanie środka, trzepanie i odkurzanie dywaników, czyszczenie plastików, dressing na plastiki, mycie szyb z dwóch stron i wrzucenie ADBL SSW.

Pytam Was, bo zastanawiam się czy robię wszystko w dobrym tempie, bo przy robieniu swoich aut na czas nie zwracałem uwagi. 😉 

To ja mam podobnie . Miedzy 2h a 2h30min

 

ps jakies czernidelko na opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b0l5 Kumpel wymaga, aby zmieścić się w określonym budżecie 60-80 zł jest w stanie za to zapłacić, wiec jak mam robić za taką kwotę poświecić dwa dni. 

@lodowa a tak zapomniałem napisać, szybka akcja to i szybki dressing Black Water i ile mniej więcej bierzesz za taka usługę i za taki czas pracy? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rudi0018 napisał:

@b0l5 Kumpel wymaga, aby zmieścić się w określonym budżecie 60-80 zł jest w stanie za to zapłacić, wiec jak mam robić za taką kwotę poświecić dwa dni. 

@lodowa a tak zapomniałem napisać, szybka akcja to i szybki dressing Black Water i ile mniej więcej bierzesz za taka usługę i za taki czas pracy? 😉 

Czas juz podalem  ( okolo 2h15min ) a nie kasuje bo zajmuje sie swoim autem , żony i ojca 😉

Wiec nie mowmy tu o zarabianiu 😉 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa Wiem, że podałeś i nie pytałem o czas pracy w poprzednim poście. 😉 Ja też nie mówię o zarabianiu, tylko o ogarnięciu auta znajomego, który nie chcę aby miał krzywdę, że za dużo wezmę czy coś, dlatego pytałem Was o kwotę. 😉 Dzięki za pomoc! 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@rudi0018 wszystko też zalezy jakie auto robisz, bo jedne wypłukasz z syfu w 5 min a drugie to dobre 20 minut płukania jak zawalone błotem 🙂 Taka aokcja zajmuje zwykle 2-2.5h i mysle własnie miedzy 60-80 zł to jest taka optymalna kwota za takie mycie i sprzątanie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt/talerz/rzep zwał jak zwał do polerki na m14, do tej pory używałem takich najtańszych niskich czerwonych po 10zł, czasem przydałby się trochę wyższy, ale nie na tyle żebym chciał wydawać nie wiadomo ile. 
Co proponujecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, inspire napisał:

Uchwyt/talerz/rzep zwał jak zwał do polerki na m14, do tej pory używałem takich najtańszych niskich czerwonych po 10zł, czasem przydałby się trochę wyższy, ale nie na tyle żebym chciał wydawać nie wiadomo ile. 
Co proponujecie? 

K2 Duraflex, do użytku amatorskiego spoko. Oczywiście do rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.