Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, david2888 napisał:

Mi się wydaje że szampon od Funky Witch ma inhibitory korozji. Może @Funky Witch podpowie 🙂 

Jest w szamponie minimalny dodatek inhibitora. Jednak głównie skupiałem się na walce z twardą wodą i przede wszystkim domywaniem. 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aabbcc123 napisał:

@wyimaginowany88 gliss nie lubi mycia czymkolwiek. Szybko znika, wiec trzeba go dorzucac co jakiś czas. Ja wrzucam przed zima i po. Ogólnie cena mnie przekonuje, bo inaczej byłby niewart, znaczy cena do jakosci i wytrzymałości. Mam wrażenie, ze jak dam na bogato i odczekam dłużej niz instrukcja mowi to lepiej dziala, tylko zużycie drastycznie skacze

Mówisz o gliss v1 czy v2? Pierwsza wersja miała bardzo słabą trwałość jako solo zabezpieczenie. V2 jeszcze nie testowałem a mam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzator napisał:

SG do prania mikrofibr czy to normalne że w pralce w ogóle się nie pieni? Wygląda jakby pukały się w samej wodzie? 60 ml pełna pralka.

Raczej nie jest to normalne, u mnie już przy minimalnej dawce mocno się pieni. Wydaje się znacznie bardziej skoncentrowany, niż dedykowany środek od ADBL. Próbowałeś część płynu wlać bezpośrednio do prania w bębnie? Może przyczyna leżeć po stronie pralki, masz u kogo spróbować na innej pralce? 😅

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mx180 pralka jest okej. Połowę wlałem do pralki połowę do podajnika. Program baby protect  2+h, 40*c, wirowanie na 600. Coś pachną po wyjęciu. Mokre to i miękkie niech podeschną zobaczymy co i jak. Jako że wrzucałem poważnie pełny wkład, cała suszarka fiberek, to i wymylem podajnik z resztek starych proszków i dwa razy puściłem wcześniej płukanie w pralce. Zdaje się że warunki idealne żeby zadziałać.

Powinny wyjść mięciutkie jak nowe pachnące?

Po suchych poznam jak sobie poradził bo wrzuciłem i raz użyte fibry i na przykład dwuletni ręcznik do suszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pierwszy raz użyłem ADBL SSW na jednym elemecie auta, - tak dla testu. Odtłuściłem Wipe Outem, nałożyłem SSW i dotarłem. No wszystko ładnie i pięknie, a tutaj pierwszy deszcz i jestem zaskoczony po prostu takie bomble zaciekowe się zrobiły. Znaczy nic złego z lakierem, tylko po prostu tak jakby tak woda sobie zastygła i taki bomblek, a własciwie kilka ich.

To samo: Jedno lusterko zrobiłem tym SSW, drugie nic. Pojechałem na bezdotyk, na tym z SSW zostały zacieki, to jałowe idealne. Dlaczego tak jest? Auta nie osuszałem, ale to nie o to chodzi, bo na tym z SSW zacieki na zwykłym nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że ten środek jest hydrofobowy, odpycha wodę przez to woda nie spływa jedną taflą tylko zbija się w krople przez to tak jakby jest górka wody w jednym miejscu i jak to wyschnie to więcej tego co było w wodzie osiads w jednym miejscu niż po wyschnięciu 'niskiej' tafli. O ile dobrze zrozumiałem twój problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

potrzebuję porady. Trafił do mnie taki pacjent po "naprawie lakierniczej". Efekt matu nie był tu zamierzony. Czy da się z tym coś zrobić bez ponownego lakierowania? Aktualnie dysponuje tylko maszyną DA i padami MF, ale podejrzewam, że nic tu po nich ;]

panda.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, misz.czu napisał:

Cleaner na rotacji czy ręcznie? 
W internecie są informacje z 2012 roku na ten temat, a wtedy maszyny DA nie były tak rozpowszechnione jak dzisiaj.
Jeżeli już na rotacji to wykończeniowe pady wystarczą czy musi być coś do tego przeznaczonego? 

większość cleanerów można ręcznie / na da / na rotacji.

do miękkich lakierów najmiększy pad.

do średnich i twardych może być średnio-miękki czerwony nat.

 

to nie są twarde zasady, trzeba samemu ogarnąć na swoim lakierze co się najlepiej sprawdza

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.